Baransel isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Baransel isminin sitemizde görüntülenme sayısı 9.152.

Baransel ismi için yaptığımız ankete katılan 12 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 2,92.

Ziyaretçilerimizden 66 kişi Baransel ismini öneriyor, 36 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 5 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Baransel ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Baransel ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Baran ismi yanlış basılmış o erkek olacak aşkımda Hüseyin Furkan TEKİN

Mısra

Baransel ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Baransel ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Soyadı Baransel olan önemli kişiler

Ali Baransel

Ali Baransel, Türk televizyoncu ve Radyo Televizyon Üst Kurulu başkanı. 1994 ve 1996 yılları arasında RTÜK başkanlığı görevinde bulunmuştur. RTÜK başkanlığı görevine getirilmiş olan ilk kişi kendisidir. Ayrıca Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti başkanvekilidir.1998-2001 yılları arasında TGRT genel müdürlüğü yapmıştır.

Emre Baransel

Emre Baransel Türk müzisyen. İstanbul/Kadıköy doğumlu ve Trakya Üniversitesi Radyo-Sinema-Tv mezunu. 9-10 yaşlarında Rap müziğe ilgi duymaya başladı. Müzisyen kuzeni sayesinde başta Rock ve birçok müzik türünün de etkisiyle büyüdü. Şarkılarında Rap’e ek olarak farklı birçok türden esintiler bulmak mümkün. Şimdiye kadar 1 solo albüm, 4 tane Underground Mixtape, 3 tane compilation albüm, birçok single ve değişik müzisyenlerle düetler yaparak, ayrıca çeşitli toplama albümlerde yer alarak Hip Hop kitlesi içinde saygınlık kazanıp, farklı stiliyle yer edindi. Ceza, Alaturka Mavzer, Mihenk Taşı gibi isimleri barındıran ve Türkiye'nin en önemli Hip Hop topluluklarından biri olan 'Kadıköy Acil'in kurucuları arasında yer alan Emre Baransel; Busta Rhymes, Redman, Wu Tang Clan, Prodigy, Ja Rule, Lumidee, Sean Paul, Lil Jon ve Killarmy gibi dünyaca ünlü müzisyenlerin Türkiye konserlerinde alt grup olarak aynı sahneyi paylaştı. Ossi Müzik’le anlaşıp 17 Haziran 2010’da ilk bandrollü solo albümü olan Suyun Masalı’nı double cd olarak çıkardı. Canlı yayında K1 Dünya Kick Box Şampiyonasında dövüşçü gibi sahneye çıkıp birden şarkı söylemesiyle başlayan sürpriz sahne gösterisiyle ses getirdi. Son olarak 2012'de Yitik Ülke Yayınları 'ndan çıkan '90'larda Çocuk Olmak' isimli kitabın yazarlarından biri oldu. Şu an yeni solo albüm çalışmalarına devam ediyor.

Nurettin Baransel

Ahmet Nurettin Baransel (1897, İstanbul – 21 Mayıs 1967), Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 7. Genelkurmay Başkanı'dır. [1]

Baransel isminin analizi

Baransel isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

B harfi :
Ön sezilerinin kuvveti
A harfi :
Atılgan, enerjik
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
A harfi :
Atılgan, enerjik
N harfi :
Sağduyu
S harfi :
Hayalperestlik
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma

Baransel isminin numerolojisi

Baransel isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

B =
2
A =
1
R =
21
A =
1
N =
17
S =
22
E =
6
L =
15
Toplam =
85

Baransel isminin farklı yazılış biçimleri

Baransel isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Baransel isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.