Bahadır isminin anlamı

Bahadır isminin anlamı

Cesur, yiğit, bağatur. Timur soyundan Hindistan'da hükümdarlık yapmış Türk lider

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Bahadır ismini taşıyan yaklaşık 60.729 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Bahadır ismi en çok kullanılan 310. isim olup, yaklaşık olarak her 1.280 kişiden biri Bahadır adını taşımaktadır.

Bahadır isminin sitemizde görüntülenme sayısı 41.946.

Bahadır ismi için yaptığımız ankete katılan 156 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,36.

Ziyaretçilerimizden 486 kişi Bahadır ismini öneriyor, 98 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 11 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Bahadır ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Bahadır ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

İsmimin uzunu =).

Baha Tekin

Bahadır ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Bahadır ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Bahadır olan önemli kişiler

Bahadır Baruter

Bahadır Baruter (Doğum Tarihi: 1963, Ankara), Türk karikatürist.

Bahadır Boysal

Bahadır Boysal (Doğum Tarihi: 1976, Adana), Türk karikatürist.

Bahadır Kaleağası

Bahadır Kaleağası, (Doğum Tarihi:1966, İstanbul), yazar, TÜSİAD Uluslararası Koordinatörü ve Avrupa Birliği Temsilcisi , Institut du Bosphore (Paris) Başkanı

Bahadır Selim Dilek

Bursa Özel İnal Ertekin İlkokulu'nu, Bursa Anadolu Lisesi'ni, Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu'nu bitirdi. Gazeteciliğe 1991'de Cumhuriyet'te başladı. Daha sonra THA, BRT Akşam ve Tercüman'da dış politika muhabiri ve yazar olarak çalıştı. ABD işgali öncesi Irak'ta bulundu. Kürt devletinin kurulma sürecini izledi. 2004 yılında Annan Planı'nın halkoylamasına sunulmasından önceki süreçte Kıbrıs'ta görev yaptı. İsrail'in 2006'daki Yaz Yağmurları operasyonunun sonlarına doğru Lübnan'a gitti; gelişmeleri haber ve söyleşilerle Türkiye'ye duyurdu. Çekiç Güç'ün Gölgesinde Kürt Devleti, Ortadoğu'nun Kanayan Yarası Lübnan, Kardak Krizinin Perde Arkası ve daha birçok yazı dizisi yayımlandı. TRT Türkiye'nin Sesi Radyosu'nda, Değişen Dünya ve Türkiye, Diplomasi Gündemi programlarının yapımcılığını üstlendi. Bahadır Selim Dilek'in, Lübnan, İran, Tunus, Cezayir, Afganistan, Fas ve Pakistan'ın rejimlerinin küresel güçler tarafından siyasal İslam'a doğru evirilmesini inceleyen Küresel Tuzak Ilımlı İslam adındaki kitabı Mart 2008'de, Ege'nin Unutulan Türkleri kitabı da Haziran 2008'de ilk baskılarını yaptı. Küresel Tuzak Ilımlı İslam adlı kitabıyla Çağdaş Gazeteciler Derneği'nin (ÇGD) 2008 Yılı Başarılı Gazeteciler-Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Ödülü'nü aldı. Irak Türklerine ilişkin yazıları nedeniyle 2002 yılında Irak Türkmen Cephesi'nin onur ödülüne layık görüldü. Ege'nin Unutulan Türkleri kitabı nedeniyle, 2009 yılında Rodos, İstanköy ve Onikiada Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nce kendisine Rodos Fahri Hemşehrilik beratı verildi. 31 Ekim 2009'da, AKP'nin Kürt açılımını; Türkiye'nin toprak bütünlüğünü tehdit altına sokacak bir sürecin başlangıcı olarak değerlendirdiği "AKP'nin Kürt Açmazı" kitabı piyasaya çıktı. (Kaynak: www.edebik.com) Halen Cumhuriyet Gazetesi'nde diplomasi muhabiri olarak çalışmaktadır. Bahadır Selim Dilek 2006 yılından buyana Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı um:ag'ta dış politika haberciliği dersleri vermektedir. Bahadır Selim Dilek, Diplomasi Muhabirleri Derneği, Ankara Gazeteciler Cemiyeti, 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü ve Bursaspor Taraftarlar Derneği Ankara Şubesi'nin Yönetim Kurulu üyesidir. Aynı zamanda Çağdaş Gazeteciler Derneği üyesidir.

Bahadır Tok

Bahadır Tok (Doğum Tarihi: 11 Şubat 1969) Türk oyuncu.

Bahadır Özdener

Bahadır Özdener (Doğum Tarihi: 26 Ocak 1975, Gümüşhane), Türk senarist ve yapımcı. Lisans eğitimi almıştır. Ekmek Teknesi, Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör, Eşref Saati ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin senaristliğini yapmıştır. Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin yanında Kurt Kanunu filminin yapımcısıdır.

Bahadır Sekizkardeş

Bahadır Sekizkardeş (Doğum Tarihi: 24 Mart 1986 - İstanbul), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Altay'da oynamaktadır.

İkinci ismi Bahadır olan önemli kişiler

I. Bahadır Şah

I. Bahadır Şah veya tam adı Sahib-i-Quran Muazzam Shah Alamgir Sani Abu Nasir Sayid Qutbuddin Ebu'l Muzaffer Muhammed Muazzam Şah Alem Bahadır Şah I Padshah Gazi (Khuld Manzil) (F‎arsça: بہادر شاه‎ Bahādur Shāh; 1643 - 1712) 19 Haziran 1707 - 27 Şubat 1712 yılları arasında yapmış yedinci Babür İmparatorluğu Şahıdır. 14 Ekim 1643 yılında doğmuş; 27 Şubat 1712 yılında 69 yaşında ölmüştür. 1712 yılında öldükten sonra Cihan Şah (Doğum Tarihi: 9 Mayıs 1661 - Ölüm Tarihi: 12 Şubat 1713; taht. 27 Şubat 1712 - 12 Şubat 1713) geçti.

II. Bahadır Şah

Bahadır Şah II (Siraceddin Bahadur Şah)(Urduca: بہادر شاہ دوم) veya ابو ظفر سِراجُ الْدین محمد بُہادر شاہ ظفر), (Doğum Tarihi: 24 Ekim 1775 - Ölüm Tarihi: 7 Kasım 1862), 1837 - 1858 arasında hüküm süren son Babür hükümdarı. Şair, müzisyen ve hattat olarak siyasi önderden çok, bir sanatçıydı. Babası II. Ekber Şah'ın ölümünden sonra tahta geçti.

Soyadı Bahadır olan önemli kişiler

Gökçe Bahadır

Gökçe Bahadır (9 Kasım 1981, İstanbul), Türk oyuncu.

Oğuzhan Bahadır

Oğuzhan Bahadır, (Doğum Tarihi: 24 Aralık 1979, Ankara), Türk futbolcu. İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da oynamaktadir.

Turgay Bahadır

Turgay Bahadır (Doğum Tarihi: 15 Ocak 1984 Viyana) doğumlu, Türk Futbolcudur.

Bahadır isminin analizi

Bahadır isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

B harfi :
Ön sezilerinin kuvveti
A harfi :
Atılgan, enerjik
H harfi :
Sakin ve durağanlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği
I harfi :
Hassasiyet
R harfi :
Sert yapıya sahip olma

Bahadır isminin numerolojisi

Bahadır isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

B =
2
A =
1
H =
10
A =
1
D =
5
I =
11
R =
21
Toplam =
51

Bahadır isminin farklı yazılış biçimleri

Bahadır isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Bahadır isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.