Noyan isminin anlamı

Noyan isminin anlamı

Baş komutan.bey

  • Nitelik
  • Çekici
  • Hoş
  • İlginç
  • Karizmatik
  • Masum
  • Noyan ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmiyor.
  • Admin

Benzer İsimler

İlk İki Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Noyan ismini taşıyan yaklaşık 5.450 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Noyan ismi en çok kullanılan 1312. isim olup, yaklaşık olarak her 14.724 kişiden biri Noyan adını taşımaktadır.

Noyan isminin sitemizde görüntülenme sayısı 44.499.

Noyan ismi için yaptığımız ankete katılan 70 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,49.

Ziyaretçilerimizden 236 kişi Noyan ismini öneriyor, 103 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 24 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Noyan ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Noyan ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Benim adım noyan ve ben bir kızım. Noyan bir kız ismidir. Ermeni kökenli bi isim ve hz. Nuh demektir kurdanda geçen bu isim gerçekten süper. Gerçekten eşi benzeri yok kolay kolay
.

Noyan Güven

Noyan ismin kökeni orta asya ya dayanır bin başı rütbesinde olanlara söylenirdi.

Fırat Ermiş

Bu isimin anlamı ne noyan
orenmek istiorum

Mina

Şahane bir isim, küçükken hayır yan diyordum herkese anlamını (ingilizce no). 2 hikayesi vardır. Moğol imparatorluğu sırasında zengin beylere noyan denirdi. Noyanlar moğol imparatorluğunun yıkılma sebeplerindendir. Bir diğer anlamı da noyanlar osmanlı imp. Zamanında yüksek rütbeli komutanlara verilen ünvandı bkz: eski türk filmleri. Eğer ki bu noyanlar savaş kaybederse, intihar ederlermiş.

N.noyan

Bu isimin kökeni moğol türklerine dayanmaktadır ve aslen moğolcadır. Anlamı is başkomutan; ordular komutanı demektir. Kesinlikle öz türk ismidir.

Burak Aydın

Noyan ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Noyan ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Noyan olan önemli kişiler

Noyan Öz

Noyan Öz (Doğum Tarihi: 13 Eylül 1991), Türk futbolcu. Elazığspor'da forma giymektedir. 29.06.2013 tarihinden itibaren Elazığspor ile 4 yıllık sözleşme imzalamıştır.

Soyadı Noyan olan önemli kişiler

Sumru Noyan

Ayşe Sumru Noyan, 1944 yılında Muğla'da doğdu. İlkokulu Ula ilçesinde tamamlar ve açılan sınavları kazanarak İzmir'deki Amerikan Kız Koleji'ne Muğla'dan giden ilk öğrenci olur[1]. Lise eğitimi ve ardından 1968 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu.[2] 1969 yılında Dışişleri Bakanlığında Aday Meslek Memuru olarak göreve başladı. Türk Sovyet ilişkileri üzerine Ankara Üniversitesinde, Irk Ayrımcılığı Politikası üzerine de Salzburg Üniversitesinde ve Paris Sorbonne Üniversitesinde yaptığı Fransız Dili ve Kültürü üzerine lisan üstü çalışmaları oldu[3]. Çeşitli görevlerin ardından 1998'de BM Uyuşturucu Maddelerle Mücadele ve Suçun Önlenmesi Ofisinde Dış İlişkiler ve Fonların Yönetimi Başkanı, 2001 yılında BM Viyana Ofisi Başkan Yardımcısı (Büyükelçi sıfatıyla) ve BM Uyuşturucu Maddelerle Mücadele ve Suçun Önlenmesi Ofisi Başkan Vekili, 2006 yılında Dışişleri Bakanlığı Müşaviri oldu.

Turgay Noyan

Turgay Noyan (Doğum Tarihi: 1944 Ankara), Türk denizci, köşe yazarı, müzisyen, yazar, oyun yazarıdır.

Baycu Noyan

Baycu Noyan (ö. 1261) Batı Moğol orduları kumandanı. Cormagon Noyan'ın yerine Azerbaycan valisi[kaynak belirtilmeli] olarak atanmış, 1240'da Babai ayaklanması sonucu Anadolu Selçuklularının düştüğü zor durumu görerek, Anadolu'nun fethini planlamıştır. 1242'de Ermenistan üzerinden önce Erzurum'u, 1243'te de Kösedağ Savaşı'nı (1 Temmuz 1243) kazanarak Sivas'ı ele geçirmiş, II. Gıyaseddin Keyhusrev'i yenilgiye uğratmış hem de Anadolu Selçuklu Devleti'nin yıkılış sürecini başlatmıştır. Moğol Devletine çok faydası dokunmuştur.

Kurtcebe Noyan

Kurtcebe Noyan, (Doğum Tarihi: , Sivas, Türkiye) - (ö. 7 Mayıs 1951, Ankara, Türkiye), Türk asker.

Sabit Noyan

Mehmet Sabit Noyan (Doğum Tarihi:30 Mart 1877, İstanbul - Ölüm Tarihi: 1967), Türk asker.

Noyan isminin analizi

Noyan isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

N harfi :
Sağduyu
O harfi :
Gizliliği sevme
Y harfi :
Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak
A harfi :
Atılgan, enerjik
N harfi :
Sağduyu

Noyan isminin numerolojisi

Noyan isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

N =
17
O =
18
Y =
28
A =
1
N =
17
Toplam =
81

Noyan isminin farklı yazılış biçimleri

Noyan isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Noyan isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.