Etka isminin anlamı

oğlumun ismi de etka çok seviyorum benim ismimle beraber Kur'an'ı Kerim in hucurat suresinin 13. ayetinde geçiyor.

Ekrem

İsmin aslı ETGA dır.arapça dır takva kökünden gelir.Allah tan en çok korkan demektir.Benim oğlumun adıdır.Tavsiye ederim isim düşünenlere...

CEMİL SAĞLAM

Benım ısmım de etka cok guzel bır anlamı olan ve bu ısımle gurur duyan bır ınsanım
.

Halis Etka Unsal

İsmimi seviyorum :) adasımın dedigi gibi :d çift isim olması daha gzel.

Etkaa

Bnm admda etka okula falan başlayınca mesela yeni hocalar hep soru etka nedemk anlamı ne falan kim koydu ark. Lar falan hep gülüyo ama sonradan güzel diyende oluyo o neymiş isim mi yopmuş dünyada diyende ama gercekden bnce gzl tavsiye ederim:xd.

Etka

Merhaba. Etka ismini bende çok seviyorum. Ama ben kız ismi olarak biliyordum, şaşırdım :) birgün kızım olursa ismini eslem etka koymayı düşünüyordum, açıkcası hala düşünüyorum :).

Süveyda

Benim adım diğer yorumu yazdıgım gibi etka:d halk tarafından ilk başta farklı anlasılıo ama sonra güzel seviyorlar ilk başta etika diyenler oluyordu ama memnunum adım ama çocugnuza 2 isim koyarsanız daha rahat olur!=) benm mustafa etka=) selametle.

Etka

Allah nasip ederse iki aya kadar bir oğlum olacak etka ismini çok beğendim muhemelen ismi etka olacak bu isimde olan yada akrabası olanın halk içinde nasıl karşılandığı hakkında yorum yaparmısınız? iyi günler.

Kadir

Benim ismim anlamı da çok güzel tavsiye ederm herkese(erkek ismi:d).

Etka