Veysel isminin anlamı

Veysel isminin anlamı

Aslı Üveys'tir. Kurt anlamında. Veysel Karanı: Raşid halifeler döneminde Şam'dan Medine'ye gelerek yaşamış, Medine-i Münevvere'de itibarlı bir hayat sürmüş. Hadis-i şeriflerde övülmüş meşhur veli. Sıffin savaşında şehid olduğu söylenir. - (bkz. Üveys)

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Veysel ismini taşıyan yaklaşık 63.064 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Veysel ismi en çok kullanılan 308. isim olup, yaklaşık olarak her 1.227 kişiden biri Veysel adını taşımaktadır.

Veysel isminin sitemizde görüntülenme sayısı 28.035.

Veysel ismi için yaptığımız ankete katılan 90 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,50.

Ziyaretçilerimizden 291 kişi Veysel ismini öneriyor, 69 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 13 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Veysel ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Veysel ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Veysel benm kardeşimin adı. Hz allahın peygamber efendimizden sonra en sevgili kullarından veysel karani hz leridir o yüzdende veysel ismini çok seviyorum.

Şeyma

Veysel ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Veysel ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Veysel olan önemli kişiler

Veysel Kılıç

Veysel Kılıç, (Doğum Tarihi: 7 Eylül 1987, Seyhan, Adana) Türk futbolcu. Tarsus İdman Yurdu'nda forma giymektedir.

Veysel Sarı

Veysel Sarı, (Doğum Tarihi: 25 Temmuz 1988, Beyoğlu, İstanbul) Galatasaray takımında oynayan Türk futbolcu.

Veysel Aksu

Veysel Aksu (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1985, Turgutlu, Manisa), Türk futbolcu. 1. Lig'in yeni ekiplerinden İBB'de oynamaktadır.

Veysel Cihan

Veysel Cihan (Doğum Tarihi: 4 Şubat 1976, Avanos, Nevşehir) Türk millî futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Boluspor'da forma giymiştir. Oynadığı tüm ekipleride mümkünse memleketi Nevşehir'in plaka kodu olan 50 numaralı formayı giymektedir. Denizlisporda iken lakapı Maradona Veysel ve Antalyaspor'da Reisdi. Süper Lig'in 90'lı ve 2000'lı yıllarında önde gelen forvetlerdendi. Hava toplarındaki üstünlüğüyle kafa vuruşlarında çok etkiliydi.

Veysel Eroğlu

Veysel Eroğlu (Doğum Tarihi: 18 Ağustos 1948, Şuhut, Afyonkarahisar, Türkiye), Türk siyasetçi. 61. Türkiye Hükûmeti Orman ve Su işleri Bakanlığı görevini yürütmektedir.

Veysel Günay

Veysel Günay, ( d. 1948 Beşikdüzü, Trabzon ) Türk ressam.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Veysel Tiryaki

Veysel Tiryaki (Doğum Tarihi: 12 Mart 1965, Dörtdivan), Türk siyasetçi. 2004 yılında Altındağ Belediye Başkanı seçildi. İki dönemdir bu görevini yürütüyor. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Kamu yönetimi alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Tiryaki, belediye başkanlık görevinden önce farklı il ve ilçelerde vali yardımcısı ve kaymakam olarak devlete hizmet etti. Evli ve üç çocuk babası olan Veysel Tiryaki, iyi derecede İngilizce biliyor.

Veysel Yılmaz

Veysel Yılmaz (Doğum Tarihi: 17 Ağustos 1965, Çarşamba, Samsun), 2012 yılında kurulan Tüm Büro Çalışanları Sendikası genel başkanıdır.

Veysel Atasoy

Veysel Atasoy (Doğum Tarihi: 1947 Zonguldak - Ölüm Tarihi: 24 Ağustos 2004), devlet bakanı.

Veysel Versan

Veysel Versan, 1913 yılında doğmuştur, Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 1942 yılında Dışişleri Bakanlığı'na girmiştir. 1956-1961 ve 1970'lerin başında Protokol Genel Müdürlüğü yapan Versan, 1978 yılında emekli oldu. Kendisi ünlü İdare Hukukçusu ve İÜ SBF eski dekanı Prof. Dr. Vakur Versan'ın ağabeyi, Uluslararası Hukuk uzmanı Prof. Dr. Rauf Versan'ın amcası ve İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Nazlı İnönü'nün büyük dayısıdır.

Veysel Özgür

Veysel Özgür (Doğum Tarihi: 1877 Trabzon, – Ölüm Tarihi: 1931 İstanbul) Türk asker.

Soyadı Veysel olan önemli kişiler

Âşık Veysel

Veysel Şatıroğlu veya mahlası ile Âşık Veysel (Doğum Tarihi: 25 Ekim 1894, Şarkışla, Sivas - Ölüm Tarihi: 21 Mart 1973, Sivrialan, Sivas), Türk halk ozanı. Avşar boyunun Şatırlı obasına mensuptur.

Veysel isminin analizi

Veysel isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

V harfi :
Kendi içine dönüklüğü, umursamazlık
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
Y harfi :
Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak
S harfi :
Hayalperestlik
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma

Veysel isminin numerolojisi

Veysel isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

V =
27
E =
6
Y =
28
S =
22
E =
6
L =
15
Toplam =
104

Veysel isminin farklı yazılış biçimleri

Veysel isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Veysel isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.