Velid isminin anlamı

Velid isminin anlamı

Yeni doğmuş çocuk. Erkek çocuk, köle. Sahabe isimlerindendir

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Velid isminin sitemizde görüntülenme sayısı 3.791.

Velid ismi için yaptığımız ankete katılan 6 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 2,83.

Ziyaretçilerimizden 38 kişi Velid ismini öneriyor, 36 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 2 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Velid ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Velid ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Hayatımda en çok özlemini duydugum insan

Zeyneb Yıldız

Velid ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Velid ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Velid olan önemli kişiler

Velid Canbolat

Velid Canbolat (Arapça: وليد جنبلاط‎) (Doğum Tarihi: 7 Ağustos 1949) Lübnan'ın İlerici Sosyalist Partisi "PSP" Genel Başkanı ve Dürzi topluluğunun en tanınmış lideridir.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Soyadı Velid olan önemli kişiler

Halid bin Velid

Halid Bin Velid (Arapça: خالد بن الوليد, d. 592 - Ölüm Tarihi: 642) Seyfullah (Allah'ın kılıcı) olarak da bilinen Arap komutan. Hudeybiye Antlaşması sonrasında Müslümanlığı seçene kadar Kureyşlilerin saflarında, sonrasında İslam devletinin emrinde savaşmıştır. Kureyşlilerin Uhud Savaşında yenilmemelerinde kilit rol oynamış, emrindeki süvarilere yaptırdığı manevra ile Müslümanların yenilmesini sağlamıştır. Müslüman olduktan sonra Bizans ve Sasanilere karşı zaferler kazanmıştır. Bunların en dikkat çekeni Yermük nehri kıyısında Bizans ordusunu bozguna uğrattığı savaştır. Katıldığı yüzü aşkın savaşta yenilgiye uğramamıştır. Halid bin Velid savaş kaybetmemiş nadir komutanlardandır.[kaynak belirtilmeli]

İbrahim bin Velid

İbrahim bin Velid veya Ebu İshak İbrahim bin Velid (???-750) ( أبو إسحاق إبراهيم بن الوليد). II. Velid'in oğludur. On üçüncü Emevi halifesidir. Kardeşi III. Yezid'i takiben 744 yılında Emevi halifesi olmuş ama sadece iki ay bu görevde kalabilmiştir.

I. Velid

I. Velid, tam adı Ebu'l-Abbas el-Velid Bin Abdülmelik Bin Mervan (Arapça: ولید بن عبدالملک) (Doğum Tarihi: 668?-ö. 715), Emevilerin altıncı halifesi (705-715).

II. Velid

II. Velid veya Velid bin Yezid (Arapca: الوليد بن يزيد) onbirinci Emeviler halifesidir. Amcası olan halife Hişam bin Abdülmelik'in 743de ölmesi üzerine halife olmuştur. 743 ile 744 yıllarında iki ay yirmi gün süren çok kısa bir dönem halifelik yaptıktan sonra şimdi Ürdün'de bulunan bir kale etrafında yapılan bir savaşta ölmüştür. Yerine halife olarak kuzeni III. Yezid geçmiştir ve o da çok kısa bir dönem halifelik yapmıştır.

Velid isminin analizi

Velid isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

V harfi :
Kendi içine dönüklüğü, umursamazlık
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
İ harfi :
Kırılganlığı
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği

Velid isminin numerolojisi

Velid isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

V =
27
E =
6
L =
15
İ =
12
D =
5
Toplam =
65

Velid isminin farklı yazılış biçimleri

Velid isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Velid isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.