Vatan isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk İki Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Vatan ismini taşıyan yaklaşık 7.785 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Vatan ismi en çok kullanılan 1180. isim olup, yaklaşık olarak her 9.816 kişiden biri Vatan adını taşımaktadır.

Vatan isminin sitemizde görüntülenme sayısı 3.662.

Vatan ismi için yaptığımız ankete katılan 15 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 2,80.

Ziyaretçilerimizden 51 kişi Vatan ismini öneriyor, 18 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 2 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Vatan ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Vatan ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Vatan ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Vatan ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Soyadı Vatan olan önemli kişiler

Yeşim Vatan

Yeşim Vatan: 2000 yılında "Ay benim aklım" adlı bir single çalışması gerçekleştirmiştir, ilkokulun hemen ardından konservatuvara giren ve 11 sene süren eğitiminde, Türk Sanat Müziği,Türk Halk Müziği,Batı Müziği eğitimi almıştır. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitimi Bölümünden mezun olmuştur. 1989'da konservatuvarda, lise üçüncü sınıftayken Kayahan, Emel ve Erdal la birlikte Eurovision Türkiye finallerine katılan Yeşim 1988'de Barış Manço'nun vokalistliğini yapmaya başlamıştır. Ardından Ajda Pekkan,Nükhet Duru,Leman Sam,Aşkın Nur Yengi, Kenan Doğulu,Sertab Erener,Emel Müftüoğlu,Mustafa Sandal,İzel,Serdar Ortaç ve Yaşar'ın vokalistliğini yaptı. Yeşim'in söz ve beste çalışmaları da konservatuvar yıllarında başladı. Sözlerini yazdığı "Vazgeçmem Senden" adlı parça, Onur Mete'nin "Bitmesin" adlı albümünde yer aldı. Yeşim Vatan başta Barış Manço olmak üzere birçok sanatçıya vokalistlik yapan, üç solo albüm sahibi müzisyendir. Beğenilen bir eser olan ve ve ilk defa Nilüfer'in seslendirdiği ara sıra bazı bazı şarkısını yeniden yorumlamıştır. Yeşim Vatan, 14 yıllık müzik eğitimi alan ve son dönemde piyasaya çıkan hemen hemen tüm albümlerde ismine ve sesine rastlayabileceğiniz müzisyen son olarak 2006 yazında Ajda Pekkan'ın yaz turnesinde görev almıştır. Best Fm'in ödüllü programcısı Rıza Esendemir ile evlendi. Yeşim ve Rıza Esendemir çiftinin bir de çocukları vardır Yeşim Vatan, “Şarkılarımın ilham kaynağı” dediği radyocu eşi Rıza Esendemir’den anlaşmalı olarak 5 yıl sonra 2011 Eylülünde boşandı.

Vatan isminin analizi

Vatan isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

V harfi :
Kendi içine dönüklüğü, umursamazlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
T harfi :
Duygularını zor ifade edebilme
A harfi :
Atılgan, enerjik
N harfi :
Sağduyu

Vatan isminin numerolojisi

Vatan isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

V =
27
A =
1
T =
24
A =
1
N =
17
Toplam =
70

Vatan isminin farklı yazılış biçimleri

Vatan isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Vatan isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.