Sina isminin anlamı

Sina isminin anlamı

1. Arap yarımadasının Mısır ile birleştiği yerde bir üçgen oluşturan yanmada. 2. Bu yarımadada bulunan dağ. 3. Hz. Musa'ya Allah'tan levhaların (sözlerin) geldiği dağ.

  • Nitelik
  • Modern
  • Güzel
  • Kadınsı
  • Hayali
  • Romantik
  • Sina ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmiyor.
  • Admin

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Sina ismini taşıyan yaklaşık 7.785 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Sina ismi en çok kullanılan 1003. isim olup, yaklaşık olarak her 9.816 kişiden biri Sina adını taşımaktadır.

Sina isminin sitemizde görüntülenme sayısı 76.386.

Sina ismi için yaptığımız ankete katılan 74 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,77.

Ziyaretçilerimizden 509 kişi Sina ismini öneriyor, 147 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 73 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Sina ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Sina ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

bence sina ismi güzel ,çünkü bu ismi taşıyorum .Sina diye girdiğimde google'ye erkek ismi olarak çıkıyor ve bundan rahatsız oluyorum.Sina ismi Deniz ismi gibi hem kız hem erkek ismidir.Benim bildiğim kadarıyla bir caminin ve bir adanın adıymış(geçenlerde Sina adasında yangın çıkmış) ;(;(;(;(;(;(;(:(:(:(:

Sina Karabulut

Sina ismi bence çok güzel bir isim. Aynı pastırma gibi. Tavşan kakası. Koli bandı. Bu da sizi biraz düşündürsün.

Adıma Gerek Yok

istatistik yaptim etrafimda,herkes KIZ ismi dedi.u
Bu isim listeleri yanlis! bende bi site yapiyim kafama göre KIZ ve ERKEK diye siralayim o zaman.Kulaginiza nasil hos geliyorsa öyle koyun ismi.
Listeyi güncellemenizi tavsi ederim, asagidz belirttigi gibi arkadasin biri. LIVA ismide KIZ listesine geçmeli. 2 tane LIVA taniyorum,ikiside Kiz isimleri.......CEYLAN kizdada var erkekdede, listelere aldanip koymamazlik etmeyin. eskiden internet mi listeye bakmaya rahat olun.....SINA 100% kiz ismi olmali.

huseyin

Benim adımda sina aslınba ben mesajları okumada önce adımı pek beğenmiyordum ama adımın anlamı çok güzel va adımı yengem koymuş beni de çok severr.

Sina Bulat

Benim ismim sina vede sina diye bir kız ismi olur !!.

Sina Yılmaz

Yakışlıyımm bu kadar.

Ahmet Kunduz

Benim adım sina ve adımı koyan amcam bu ismi kendi oğluna koymak istemiş ama 4 kızı olmuş:)) yani tutup bu ismi kızınıza koyarsanız adamcağızın hiç mi aklı yoktu derim saygılar:).

Sina Çağlar

Benim oğlumun ismi sina ve yüzde yüz erkek ismi.

Rahime Hıdır

Wikipediada arastirdim. Sina nin anlami arapcada büyüleyici güzelmis. Bence bayana anlamiylada daha uyugun. Hem türkiyede liva ve tuanada erkek ismi olmalarina ragmen kiz ismi olarak kullaniliyor.

Yesim

Beyler yapmayın ayıptır günahtır. Kız çocuguna mahmut ismi konur mu i konmaz. Neden: erkek ismidir siz de kızlarınıza sînâ ismini koymayın. Sonra dalga gecerler. Çocuğun pisikolojisi bozulur. Yazık olur. Ayşe fatma dururken sina kız ismi olamz. Tarihte onlarca sina var hepside erkek. Üstelik köken olarak arapca degil ibranice olması lazim. Kelima manası büyük ,yüce, ali, ulu manası var. Aşk ile hürmetler.

Bedreddin Sina ..

Tüm Yorumlar

Ziyaretçilerimizin bu isim hakkında belirttiği düşüncelerin geri kalanını görmek için lütfen linke tıklayın.

Sina ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Sina ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Sina olan önemli kişiler

Sina Akyol

Sina Akyol, Türk şair. 1950'de Ankara'da doğdu. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksekokulu'nu bitirdi. TRT'de program yapımcısı olarak çalıştı. Şiirleri Adam Sanat, Dost, Varlık, Yazko Edebiyat gibi dergilerde yayınlandı.

Sina Koloğlu

Sina Koloğlu, Bulutsuzluk Özlemi'nin klavyecisi. Grubun kurucu üyelerindendir. Aynı zamanda televizyon eleştirmenidir. Galatasaray Lisesi (108 devresi) ve Gazi Üniversitesi mezunudur. 10 sene boyunca Cumhuriyet Gazetesi'nde çalıştıktan sonra Milliyet Gazetesi'ne geçmiştir. Şu anda Milliyet Gazetesi'nin eki olan Milliyet Cadde'de Rating Canavarı adlı köşesinde yazarlığını sürdürmektedir.

İkinci ismi Sina olan önemli kişiler

Şükrü Sina Gürel

Şükrü Sina Gürel, (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1950, İzmir). Akademisyen ve siyaset adamı.

Soyadı Sina olan önemli kişiler

İbn-i Sina

İbn-i Sina (Farsça:  ابن سینا; d. 980 Afşana Köyü, Buhara - Ölüm Tarihi: 1037 Hamedan) Tıpçı, yazar, filozof ve bilim adamı.

Sina isminin analizi

Sina isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

S harfi :
Hayalperestlik
İ harfi :
Kırılganlığı
N harfi :
Sağduyu
A harfi :
Atılgan, enerjik

Sina isminin numerolojisi

Sina isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

S =
22
İ =
12
N =
17
A =
1
Toplam =
52

Sina isminin farklı yazılış biçimleri

Sina isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Sina isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.