Semavi isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Semavi ismini taşıyan yaklaşık 2.335 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Semavi ismi en çok kullanılan 2344. isim olup, yaklaşık olarak her 29.448 kişiden biri Semavi adını taşımaktadır.

Semavi isminin sitemizde görüntülenme sayısı 3.024.

Ziyaretçilerimizden 19 kişi Semavi ismini öneriyor, 22 kişi ise önermiyor.

Semavi ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Semavi ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Semavi ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Semavi ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Semavi olan önemli kişiler

Semavi Özgür

Semavi Özgür (Doğum Tarihi: 6 Şubat 1982, Bulgaristan), Bulgaristan doğumlu Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Tavşanlı Linyitspor'da oynamaktadır.

Semavi Eyice

Semavi Eyice (Doğum Tarihi: 1923, Kadıköy) Bizantolog, Sanat tarihçisi. 1943'de Galatasaray Lisesi'ni bitirdi, Viyana ve Berlin Üniversitelerinde okudu, 1948'de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümünü bitirdi (Prof. E. Diez ile İstanbul Minareleri tezi), 1952'de (Side’nin Bizans Döneminde ait Yapıları tezi ile) doktorasını aldı, 1955'te (İstanbul’da Son Devir Bizans Mimarisi kitabı ile) doçentliğini aldı, bu okulda Bizans kürsüsü açtı, 1964'de profesör oldu (İlk Osmanlı Devrinin Dinî-İçtimaî Bir Müessesesi: Zaviyeler tezi ile). İstanbul tarihi, Osmanlı tarihi, Bizans tarihi uzmanıdır. Belçika Krallık Akademisi ve Almanya Arkeoloji Enstitüleri üyeliği bulunan tarihçinin Legion d’Honneur Nişanı bulunmaktadır. (1955)

Semavi isminin analizi

Semavi isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

S harfi :
Hayalperestlik
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
M harfi :
Ticarete yatkınlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
V harfi :
Kendi içine dönüklüğü, umursamazlık
İ harfi :
Kırılganlığı

Semavi isminin numerolojisi

Semavi isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

S =
22
E =
6
M =
16
A =
1
V =
27
İ =
12
Toplam =
84

Semavi isminin farklı yazılış biçimleri

Semavi isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Semavi isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.