Said isminin anlamı

Said isminin anlamı

Mübarek, kutlu, uğurlu. Mübarek, mesut. Sevap kazanmış, Allah katında makbul tutulmuş. Sahabe isimlerinde

  • Nitelik
  • Anlamlı
  • Fantastik
  • İslami
  • Dini
  • Masum
  • Said ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmiyor.
  • Admin

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Said ismini taşıyan yaklaşık 18.685 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Said ismi en çok kullanılan 680. isim olup, yaklaşık olarak her 4.207 kişiden biri Said adını taşımaktadır.

Said isminin sitemizde görüntülenme sayısı 60.036.

Said ismi için yaptığımız ankete katılan 200 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,03.

Ziyaretçilerimizden 733 kişi Said ismini öneriyor, 145 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 13 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Said ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Said ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Said ismi mukemmel bir isim herkese tavsiye ederim

davut celepci

İsmim bençe çok güzel ismimi çok seviyorum hem uğurlu hemde ahiretli herkese tafsiye ederim isim koyarken dikkat edin ahiretli olsun saçma olmasın.

Sait Sulmaz

Sait ismi bhenim
için çok önemli o yüzden sait ismi çok güzel herkese tavsiye ediyorum en güzel isimdir yeni doğan erkek bebekler için çok güzel se4ni çok seviyorum memet sait yaray.

Rabia Yaray

Çok güzel bi isim. Anlammıda çok güzel. Oğlum olsa hiç tereddüd etmeden koyarım.

Kanarya Sever

Said ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Said ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Said olan önemli kişiler

Said Vakkas Gözlügöl

Dr.Said Vakkas Gözlügöl (Doğum Tarihi: 1965, Kahramanmaraş, Türkiye), Türk bürokrat

Said Taghmaoui

Saïd Taghmaoui (doğum: 19 Temmuz 1973) Fas asıllı Fransız aktör ve senaryo yazarı.

Said Nursî

Said Nursî[1][2] veya nüfus kaydında geçen hâliyle Said Okur[3] (5 Ocak - 12 Mart 1878[4] Nurs Köyü, Hizan, Vilâyet-i Bitlîs, Osmanlı İmparatorluğu - 23 Mart 1960, Şanlıurfa), Kürt[5] İslam âlimi ve tefsir yazarı.[6][7][8][9][10] Risale-i Nur Külliyatı'nın yazarı ve Nur Cemaati'nin ilk lideri olarak ünlüdür. 15 yaşında bir medrese öğrencisi iken hocası tarafından verilen Bedîuz-zamân (zamanın güzelliği) lakabı ismiyle birlikte kullanılır.[11][12] Kendisinin "Bediüzzaman" isminin yanı sıra "Molla Said", "Molla Said-i Meşhur", "Said-i Nursî", "Said-i Kürdî" gibi isimler kullandığı da bilinmektedir.

Said bin Zeyd

Sa'īd bin Zeyd, (Arapça: سعيد بن زيد), İslam peygamberi Muhammed'in sahabelerinden. Ebu Aver olarakta nitelendirilmiştir. 593 veya 594 yılında doğduğu tahmin edilmektedir henüz yirmi yaşında bile değilken Müslüman olmuştur. Eşi Fatıma binti Hattab, Ömer bin Hattab'ın kız kardeşidir ve eşiyle birlikte İslam'a ilk girenlerdendir. Said bin Zeyd, Aşere-i mübeşşeredendir.

Said Halim Paşa

Sait Halim Paşa (1863-1921), 11 Haziran 1913 - 14 Şubat 1917 tarihleri arasında, fiili gücün İttihat ve Terakki ve özellikle de Talat Paşa - Enver Paşa - Cemal Paşa üçlüsü elinde olduğu bir dönemde sadrazamlık yapmış bir Osmanlı devlet adamıdır.

İkinci ismi Said olan önemli kişiler

Mohamed Said Fofana

Mohamed Said Fofana (Doğum Tarihi: 1952), Gine Başbakanı. 24 Aralık 2010 tarihinde Devlet Başkanı Alpha Condé tarafından atandı. Önceki görevinde ticaret bakanlığı ekonomik araştırma direktörlüğü yaptı.

Saif Said Şahin

Saif Said Şahin (Arapça: سيف سعيد شاهين) Stephen Cherono (Doğum Tarihi: 15 Ekim 1982, Keiyo), Katarlı uzun mesafe koşucusu.

Ebu Said Gardezî

Ebu Seid Gardezi, (Farsça: ابوسعید عبدالحی بن ضحاک بن محمود گردیزی, Abu Saʿīd Abdul-Hay ibn Dhaḥḥāk ibn Maḥmūd Gardēzī) (ölüm 1061) Farslı bir coğrafyacı[1] ve tarihçidir, erken 11. yüzyılda Gardez (günümüz de Afganistan'da bir şehir)'de Zayn ul-Akhbār ismindeki kitabını yazdı. Gardezi'nin bu eseri doğu İran'da İslam tarihi için çok önemlidir.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

M. Said Kuran

Prof. Dr. M. Said Kuran (1911-1998), Yüksek Mühendis Mektebi'nden birincilikle mezun oldu. Doktorasını Almanya'da yaptı. Said Kuran, Yüksek Mühendis Mektebi'nin Teknik Üniversite'ye dönüştürülmesi ile ilgili araştırmaları yapılan komisyonun 3 üyesinden (diğer ikisi Mukbil Gökdoğan ve Hamdi Peynircioğlu) birisidir. Dönüşümden sonrada inşaat fakültesinin ilk dekanı olmuştur. Daha sonra Teknik Üniversite rektörlüğü de yapmıştır. 1998 yılında öldü.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Mehmed Said Galip Paşa

Mehmet Sait Galip Paşa (Doğum Tarihi: 1763 İstanbul - Ölüm Tarihi: 1829 Balıkesir) Osmanli diplomati, yorel idarecisi ve II. Mahmut saltanatında 13 Aralık 1823 - 14 Eylül 1824 tarihleri arasında dokuz ay iki gün sadrazamlık yapmış bir Osmanlı devlet adamıdır.

Mehmed Said Paşa

Mehmet Sait Paşa (1838, Erzurum - 1 Mart 1914, İstanbul), Osmanlı devlet ve siyaset adamı. II. Abdülhamid saltanatında yedi kez ve İkinci Meşrutiyet döneminde iki kez olmak üzere, toplam dokuz dönemde dokuz yıla yakın sadrazamlık yapmıştır.

Muhammed Said Ramazan el-Buti

Mohammed Said Ramadan al-Buti (Arapça: محمد سعيد رمضان البوطي‎, DMG Muḥammad Saʿīd Ramaḍān al-Būṭī ; d. 1929, Cizre, Şırnak, Türkiye - Ölüm Tarihi: 21 Mart 2013), Kürt asıllı Suriyeli, İslam alimi ve din adamı. El Buti'nin; fıkıh, siyer, ve din usulü konularında 60'tan fazla eseri bulunuyor. El Buti'nin en önemli eseri Fıkıh El Sira. Buti'nin yazdığı kitaplar birçok İslam ülkesindeki üniversitelerde ders kitabı olarak okutuluyor. El Ezher Üniversitesi'nde doktora yapan El Buti, Şam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde fıkıh derslerine giriyordu. El Buti ayrıca Suriye'nin en eski camii Emeviye Camii'nde cuma hutbelerini veriyordu. El-Buti 21 Mart 2013'te cuma hutbesi verdiği camide suikast sonucu 84 yaşında vefat etmiştir. [1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Yirmisekizzade Mehmed Said Paşa

Yirmisekizzade Mehmet Sait Paşa (Doğum Tarihi:? o. Ekim 1761) III. Osman saltanatında 25 Ekim 1755 - 1 Nisan 1756 tarihleri arasında beş ay yedi gün sadrazamlık yapmış Osmanlı devlet adamıdır.

Soyadı Said olan önemli kişiler

Dilşad Said

Dilşad Said (veya Dalşad Said) (Doğum Tarihi: 1958) önde gelen Kürt müzisyen ve besteci;[1] özellikle çağdaş Kürt müziğini büyük oranda etkilediği düşünülmektedir.[2]

Samira Said

Samira Said (Arapça: سميرة سعيد‎, doğum adıyla: Samira Bensaïd; d. 10 Ocak 1958, Rabat, Fas) Faslı[1] şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Şeyh Said

Şeyh Said (1865 ya da 1866; Palu, Elazığ[1][2] - 29 Haziran 1925, Diyarbakır[3]), Zaza[4][5] bir aileye mensup olan Nakşibendi şeyhi,[4] Kürt lideridir.[6].

Said isminin analizi

Said isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

S harfi :
Hayalperestlik
A harfi :
Atılgan, enerjik
İ harfi :
Kırılganlığı
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği

Said isminin numerolojisi

Said isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

S =
22
A =
1
İ =
12
D =
5
Toplam =
40

Said isminin farklı yazılış biçimleri

Said isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Said isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.