Sadri isminin anlamı

Sadri isminin anlamı

1. Göğüsle ilgili, göğse ait. 2. Anneye nisbetle çocuk.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Sadri isminin sitemizde görüntülenme sayısı 9.177.

Sadri ismi için yaptığımız ankete katılan 9 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,22.

Ziyaretçilerimizden 36 kişi Sadri ismini öneriyor, 28 kişi ise önermiyor.

Sadri ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Sadri ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Sadri ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Sadri ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Sadri olan önemli kişiler

Sadri Özün

Kemal Sadri Özün (Doğum Tarihi: 18 Mayıs 1964, Bergama, İzmir) Türk eski yüzücü. Kardeşi Sabri Özün de kendisi gibi yüzücü olan sporcu, babası Hikmet Özün tarafından çalıştırıldı. İki kardeş kırdıkları rekorlar ve kazandıkları başarılarla bir dönem Türk yüzmesinin önemli isimleri olmuşlardı.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Sadri Şener

Sadri Şener (Doğum Tarihi: 21 Ağustos 1951,[2] Trabzon), Türk inşaat mühendisi ve spor yöneticisi. 1992-1994 ve 2008-2013 yılları arasında iki kez Trabzonspor kulübünün başkanlık görevini yürütmüştür. Başkanlığı döneminde 3'ü yabancı olmak üzere 6 teknik direktörle çalışırken, 2 Türkiye Kupası, 1 Başbakanlık Kupası ve 1 tane de Türkiye Süper Kupası şampiyonluğu yaşamıştır.

Sadri Alışık

Mehmet Sadrettin "Sadri" Alışık (Doğum Tarihi: 5 Nisan 1925, Paşabahçe, Beykoz İstanbul - Ölüm Tarihi: 18 Mart 1995, İstanbul), tiyatro, sinema oyuncusu ve Türkiye'nin yetiştirdiği en büyük komedyenlerdendir. Oyuncu Kerem Alışık'ın babasıdır.

Sadri Bozkurt

Sadri Bozkurt (Doğum Tarihi: 6 Mart 1951, Hemşin, Rize - Ölüm Tarihi: 12 Mart 2010), Türk hukukçu.

Sadri Maksudi Arsal

Sadri Maksudi Arsal (Doğum Tarihi: 1879 - Ölüm Tarihi: 20 Şubat 1957), Türk-Tatar devlet adamı, hukukçu, akademisyen, düşünür ve siyasetçi.

Soyadı Sadri olan önemli kişiler

Hossein Sadri

Hossein Sadri (1979 - ) İranlı mimar, aktivist ve akademisyen. Halen Girne Amerikan Üniversitesi Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi dekanlığını yürütmektedir [1]. Mimarlık lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Tebriz İslami Azad Üniversitesi'nde 2005 yılında tamamladıktan sonra, TÜBİTAK yabancı uyruklular doktora burs programı çerçevesinde Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümünde doktora eğitimine 2006 yılında başladı. Mimarlık alanından Prof. Dr. Nur Çağlar ve Felsefe alanından Prof. Dr. İoanna Kuçuradi'nin yönetiminde "Mimarlık ve İnsan Hakları" başlıklı doktora tezini savundu [2]. 2006 yılından itibaren Uluslararası Af Örgütü üyesidir ve sırasıyla Ankara Koordinatörlüğü, Türkiye Ulusal Acil Eylem Koordinatörlüğü, Teröre Karşı Adalet kampanyası koordinatörlüğü, İstanbul Koordinatörlüğü, Türkiye şubesi AB iletişim sorumluluğu, Uluslararası Çalışma Grubu üyeliği ve Türkiye Ulusal İnsan Hakları Eğitimi Koordinatölüğünü yürütmüştür[3]. 2010 yılından itibaren Girne Amerikan Üniversitesi'nde çalışmaktadır [4]. Mimarlık mesleği ve etiği, sosyo-mekansal çalışmalar ve mimarlık eleştirisi alanlarında çalışmaktadır. 2014 Yılında gerçekleşecek olan İkinci CAUMME (Contemporary Architecture and Urbanism in the Mediterranean and the Middle-East / Akdeniz ve Ortadoğu'da Çağdaş Mimarlık ve Şehircilik) konferansının başkanlığını yürütmektedir [5].
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

İbrahim Sadri

İbrahim Sadri (Eren) (Doğum Tarihi: 1963), sunucu, televizyoncu, şair ve tiyatrocu.

Sadri isminin analizi

Sadri isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

S harfi :
Hayalperestlik
A harfi :
Atılgan, enerjik
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
İ harfi :
Kırılganlığı

Sadri isminin numerolojisi

Sadri isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

S =
22
A =
1
D =
5
R =
21
İ =
12
Toplam =
61

Sadri isminin farklı yazılış biçimleri

Sadri isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Sadri isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.