Şaban isminin anlamı

Şaban isminin anlamı

1. Aralık, fasıla. 2. Hicri, Kameri ayların sekizincisi, üç ayların ikinci ayı.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Şaban ismini taşıyan yaklaşık 50.607 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Şaban ismi en çok kullanılan 365. isim olup, yaklaşık olarak her 1.550 kişiden biri Şaban adını taşımaktadır.

Şaban isminin sitemizde görüntülenme sayısı 16.691.

Şaban ismi için yaptığımız ankete katılan 55 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,49.

Ziyaretçilerimizden 160 kişi Şaban ismini öneriyor, 87 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 14 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Şaban ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Şaban ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Şeyda ismini neden koymadınız?şeyda ismi bence gayet güzel bir isim. Lütfen listenize eklemenizi istiyorum. Ayrıca hiç güzel isimler yok. Bence şeyda ismi hepsinden güzel.

Şeyda Gündüz

Şaban ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Şaban ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Şaban olan önemli kişiler

Şaban Genişyürek

Şaban Yılmaz Genişyürek (Doğum Tarihi: 3 Ocak 1986, Illertissen), Almanya'da yetişmiş Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Göztepe A.Ş'da oynamaktadır.

Şaban Yıldırım

Şaban Yıldırım,(Doğum Tarihi: 25 Ocak 1970, Adapazarı, Sakarya) Türk eski futbolcu, teknik direktör.

Şaban Dişli

Şaban Dişli, (Doğum Tarihi: 22 Şubat 1958, Geyve, Sakarya, Türkiye), Türk siyasetçi.

Şaban Piriş

Şaban Piriş (Doğum Tarihi: 1965, Kayseri), Türk yazar.

Şaban Yılmaz

Şaban Yılmaz (Samsun)[1] Türk pehlivan. 644. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde birinci gelerek başpehlivan unvanını kazandı.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Şaban Çalış

Şaban H. Çalış. Türk akademisyen. 1964 yılında Çumra/Konya'da doğdu. Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olduktan sonra MEB bursuyla gittiği İngiltere'de University of Reading'de yüksek lisans, The University of Nottingham'da doktorasını tamamlamdı. 2002'de doçent, 2008'de profesör oldu. 2003-2011 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölüm başkanlığını yürüttü. Aynı dönemde S.Ü. Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi (SABAUM) Müdürlüğü, S.Ü. LLP Kurum Koordinatörlüğü, Bologna Uzmanları Ulusal Takımı üyeliği gibi görevlerde de bulundu. 2004 Yerel Seçimleri'nde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.

Şaban Süli Bey

1386-1398 yılları arasında hüküm sürmüş Dulkadiroğulları beylerindendir. İsmi bazı araştırmacılar tarafından yanlış olarak 'Sevli' olarak okunsa da doğru okunuş 'Süli' şeklindedir. Nitekim bu konuda Sicill-i Osmani adlı eserdeki kayıt ve Türkiye'nin pek çok yerinde (Bilhassa Konyaereğlisi, nadiren Kahramanmaraş'da) 'Süli' isminin muhtelif hallerini soyad olarak alan kimseler delil olarak gösterilebilir.(Örnek: Süllü, Özsüllü, Aksüllü, Başsüllü, Soysüllü, Ersüllü)

Soyadı Şaban olan önemli kişiler

Zeyneddin Şaban

Zeyneddin Şaban tam ismiyle Malik Eşref Zeyneddin Şaban bin Hasan (Doğum Tarihi: yak. 1351 - Ölüm Tarihi: ?) Sultan Ebu Maali Hasan'in oğlu ve Sultan Kalavun'un torunu olup 1363'de bir devlet darbesiniyle tahttan indirilen amcası Selahaddin Muhammed yerine yaklaşık 12 yaşında iken tahta geçirilen ve 1363 - 1377 döneminde saltanat süren Türk kökenli Bahri Hanedanı'ndan Memluk Devleti hükümdarı.

Seyfeddin Şaban

Seyfeddin Şaban tam ismiyle Kamil Seyfeddin Şaban (Doğum Tarihi: ? - Ölüm Tarihi: 1346) Sultan Nasır Muhammed bin Kalavun'un beşinci oğlu olup 1345'de, suikastla öldürülen kardeşi İmadeddin İsmail'in yerine geçen ve 1345-1346 arasında kısa bir saltanat süren Türk kökenli Bahri Hanedanı'ndan onyedinci Memluk Devleti hükümdarı.

Şaban isminin analizi

Şaban isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

Ş harfi :
Çok üretken ve güçlü olma
A harfi :
Atılgan, enerjik
B harfi :
Ön sezilerinin kuvveti
A harfi :
Atılgan, enerjik
N harfi :
Sağduyu

Şaban isminin numerolojisi

Şaban isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

Ş =
23
A =
1
B =
2
A =
1
N =
17
Toplam =
44

Şaban isminin farklı yazılış biçimleri

Şaban isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Şaban isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.