Nasır isminin anlamı

Nasır isminin anlamı

Yardımcı, yardım eden (muin). "Abd" takısı alarak kullanılırsa daha iyi olur. Abdünnasır

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Nasır isminin sitemizde görüntülenme sayısı 9.693.

Nasır ismi için yaptığımız ankete katılan 23 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,30.

Ziyaretçilerimizden 40 kişi Nasır ismini öneriyor, 28 kişi ise önermiyor.

Nasır ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Nasır ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Nasır ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Nasır ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Nasır olan önemli kişiler

Nasır Belci

Nasır Belci (Doğum Tarihi: 1 Aralık 1955, Adana) Türk eski futbolcu, teknik direktör. Mersin İdman Yurdu camiasi için kulüp tarihinin efsane futbolcuları arasınsa sayılmaktadır. Mersin İdmanyurdu'na yakınlığıyla tanınır ve ağırlıklı olarak Akdeniz Bölgesinin ekiplerinde görev almakta.

Nasır Kasım el-Kasabi

Nasır Kasım el-Kasabi (Arapça ناصر قاسم القصبي‎; d. 28 Kasım 1961, Riyad); Arap dünyasının ünlü komedyen ve oyuncusudur.

Nasır Melek

Naser Malek Motiee (Persçe: ناصر ملک‌مطیعی, Türkçe : Nasır Melek d. 11 Nisan 1930), İranlı aktör ve yönetmen. 1977 yapımı türk filmi Baraj 'da oynamıştır.

Nasır Muhammed

Nasır Muhammed (tam adı Malik Nasır Muhammad bin Kayıtbay, Arap harfleriyle:ملك الناصر محمد بن قايتباي,) d.1470 - Ölüm Tarihi:1498 ) Sultan Kayıtbay'ın oğlu olup Sultan Kayıtbay'dan sonraki 1496 - 1498 döneminde Memluk Devleti sultanı olmuştur. Burci hanedanından gelen Nasır Muhammed 26 yaşında 1496 tarihinde tahta geçmiştir. Cem Sultan'ın kızı ile evlenmiştir. Nasır Muhammed özellikle devlet gelirlerini anlamsız harcamalara sarfetmekle ün yapmıştır. Ateşli silahlara çok ilgisi bulunmakla beraber Memluklu ordusu bu silahları kullanmamakta direnmiştir. Devlet gelirlerini heba etmesi dolayısıyla 1498'de defterdar görevi yapmakta olan Emir Adil Tumanbey tarafından tahttan indirilmiş; tutuklanmış; hapiste öldürülmüş ve cesedi bir köşeye bırakılmıştır. Dayısı olan Zahir Kansu Memluklu Sultanı olmuştur.

Nasır Muhammed bin Kalavun

2.kez: 1299-1309

Nasır (Abbasi)

Nâsır veya Nâsır "Dînillâh" veya Ahmed Nasir "Dinillah" (Arapça: أبو العباس "الناصر لدين الله" أحمد بن الحسن المستضئ " Ebû el-Abbâs "Nâsır Dînillâh" Ahmed bin el-Hasan el-Mûstâdhi (Doğum Tarihi: 1158 - o. 6 Ekim 1225) Bağdat'taki otuz dördüncü Abbâsî Hâlifesi, Mûstadhî’nin oğlu ve Mûstencid’nin torunu.

Nasır isminin analizi

Nasır isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

N harfi :
Sağduyu
A harfi :
Atılgan, enerjik
S harfi :
Hayalperestlik
I harfi :
Hassasiyet
R harfi :
Sert yapıya sahip olma

Nasır isminin numerolojisi

Nasır isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

N =
17
A =
1
S =
22
I =
11
R =
21
Toplam =
72

Nasır isminin farklı yazılış biçimleri

Nasır isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Nasır isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.