Naci isminin anlamı

Naci isminin anlamı

Necat bulan, kurtulan, selamete kavuşan. Cehennemden kurtulmuş, cennetlik

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Naci ismini taşıyan yaklaşık 55.279 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Naci ismi en çok kullanılan 332. isim olup, yaklaşık olarak her 1.402 kişiden biri Naci adını taşımaktadır.

Naci isminin sitemizde görüntülenme sayısı 23.295.

Naci ismi için yaptığımız ankete katılan 50 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,14.

Ziyaretçilerimizden 198 kişi Naci ismini öneriyor, 46 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 13 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Naci ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Naci ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

MATEMATİK DAHİSİ

NACİ KAYSI

Benim eşimin adı naci. Onu çok seviyorum. İyi ki benim eşim, iyi ki hayatımda var, iyi ki adı da naci. Eşim bana allahın bir lütfu.

Şerife

Naci ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Naci ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Naci olan önemli kişiler

Naci Adıgüzel

Naci Adıgüzel, Türk seslendirmen ve oyuncu.

Naci Bostancı

Mehmet Naci Bostancı (Amasya, 2 Ağustos 1957). Türk siyasetbilimci, sosyolog, iletişimbilimci, halkla ilişkiler uzmanı ve siyasetçi

Naci Erdem

Naci Erdem (Doğum Tarihi: 28 Ocak 1931, İstanbul), Türk eski futbolcu. Galatasaray ve Fenerbahçe'ın eski futbolcularındandir. 1954 FIFA Dünya Kupası finallerine katılan kadroda yer aldı.

Naci Sarıbaş

Mustafa Naci Sarıbaş, 1949 yılında Ankara'da doğmuştur. 1966 yılında TED Ankara Koleji'ni bitirmiş ardından da (Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi) Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olmuştur. 1972 yılında Ticaret Bakanlığında görev almış 1979 yılında Dışişleri Bakanlığı'na girmiştir. Çeşitli görevlerin ardından 2005-2007 yıllarında Katar Büyükelçiliği, 2007-2009 yılları arasında AB Genel Müdürlüğü, 2009-2011 yıllarında AGİT Daimi Temsilciliği görevlerinde bulunmuş, 2011 yılı itibariyle Güney Kore büyükelçiliği görevini yürütmektedir. Gülden Sarıbaş ile evli olup, Ali isminde bir oğlu vardır.

Naci Talib

Naci Talib (Doğum Tarihi: 1917) 1966-1967 yılları arasında Irak'ın başbakanlığını yapmıştır.

Naci Taşdöğen

Naci Taşdöğen (Doğum Tarihi: 3 Mart 1967, İstanbul) Türk Sinema ve televizyon oyuncusu.İstanbul Anadolu ve Yapı Meslek Lisesi mezunudur. Ardından 1992 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Şehir Tiyatrosu sanatçısı olan Taşdöğen, yedi uzun metraj sinema filmi, birçok sıra ve bir tane de reklam filminde rol almıştır. Sinema, tiyatro ve dublaj alanlarında çeşitli ödüller kazanmıştır.Ve son olarak Emret Komutanım Yeniden'de Ahmet Başçavuş'u canlandırıyor. Ayrıca Kardeşleri Erkan Taşdöğen ve Selahattin Taşdöğen de kendisi gibi oyunculuk yapmaktadır.

Naci Parmaksız

Naci Parmaksız, (Doğum Tarihi: 1945, Ermenek, Karaman), Türk bürokrat.

Naci Aşkun

Naci Aşkun, (Doğum Tarihi: 1906, Uşak - Ölüm Tarihi: 1982), Türk asker.

Naci Eldeniz

Ahmet Naci Eldeniz, (Doğum Tarihi:1875, Manastır - Ölüm Tarihi: 1948), Türk asker, siyasetçi. Kurtuluş Savaşı'na katılan üst dereceli komutanlardan birisidir. Savaştan sonra milletvekili olarak görev yapmıştır.Sadrazam Kıbrıslı Kamil Paşa'nın damadı,Yusuf Hikmet Bayur'un eniştesi,eski Senato Başkanı Tekin Arıburun'un kayınpederi ve eski Milletvekili Perihan Arıburun'un babasıydı.

Naci Tınaz

Ahmet Naci Tınaz (Doğum Tarihi: 1882, Serfiçe, Osmanlı İmparatorluğu - Ölüm Tarihi: 17 Kasım 1964), Türk asker ve siyasetçi.

İkinci ismi Naci olan önemli kişiler

Ali Naci Akansu

Ali Naci Akansu, Türk bilim insanı ve akademisyen.

Mehmet Naci Karaali

Mehmet Naci Karaali (Doğum Tarihi: 1856, Harput) - (ö. 4 Kasım 1931), Türk siyasetçi.

Muhammed Naci el-Utri

Muhammed Naci el-Utri (Arapça ‏محمد ناجي العطري‎ d. 1944), 2003'ten 2011'e kadar Suriye Başbakanlığı yapmış bir Suriyeli politikacı.

Ömer Naci Soykan

Ömer Naci Soykan (Doğum Tarihi:10 Şubat 1945, Rize). Bilgi felsefesi, dil felsefesi ve estetik alanlarındaki çalışmalarıyla tanınan Türk felsefeci ve akademisyen.

Mehmet Naci Perkel

Mehmet Naci Perkel (1889, İstanbul - 1969), Türk asker.

Nuh Naci Yazgan

Katipzade Nuh Naci Yazgan (Doğum Tarihi: 1885 Kayseri) - (ö. 7 Ekim1947), Kayseri doğumlu hayırsever iş adamı, politikacı.

Sait Naci Ergin

Sait Naci Ergin (Doğum Tarihi: 1908, Niğde, Osmanlı İmparatorluğu - Ölüm Tarihi: 1 Kasım 1982, Ankara, Türkiye[1]), Türk siyasetçi.

Soyadı Naci olan önemli kişiler

Rıza Naci

Rıza Naci 26.12.1942 İranlı Azeri aktör [1] ve İran sinemasının ikonik figürlerinden biridir.

Naci isminin analizi

Naci isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

N harfi :
Sağduyu
A harfi :
Atılgan, enerjik
C harfi :
Konuşma ve yazma yeteneği
İ harfi :
Kırılganlığı

Naci isminin numerolojisi

Naci isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

N =
17
A =
1
C =
3
İ =
12
Toplam =
33

Naci isminin farklı yazılış biçimleri

Naci isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Naci isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.