Murat isminin anlamı

Murat isminin anlamı

Amaç, maksat, istek

  • Nitelik
  • Geleneksel
  • Tarihi
  • İslami
  • Çekici
  • Hoş
  • Murat ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmiyor.
  • Admin

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Murat ismini taşıyan yaklaşık 1.163.197 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Murat ismi en çok kullanılan 5. isim olup, yaklaşık olarak her 67 kişiden biri Murat adını taşımaktadır.

Murat isminin sitemizde görüntülenme sayısı 120.503.

Murat ismi için yaptığımız ankete katılan 973 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,12.

Ziyaretçilerimizden 1.644 kişi Murat ismini öneriyor, 317 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 161 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Murat ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Murat ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Oyy canım kocam hayatımın aşkı seni çok seviyorum ❤️

Gülcan şahin

MURAT AKKOYUNLU

sevil çelik

benim babamın adı murat onu çok seviyorum biraz huysuz ama olsun

zehra S

ya anlamıyorum şu murat ismindeki insanları yok padişah isimi yaw arkadaşım herkezin isimi kendine özeldir artık böyle hünkar ismimiymiş falan dimeyilim.

selin gül

O benim hayatta tanıdığım en iyi en dürüst en mükemmel insan onsuz hayat çekilmiyo ayrılsakta seni çok seviyorum ilk ve son aşkım.

Tuğba Atav

Arkadaşlar bilmiyorum bazen anlamı olduğu için çok iyi diyorum ama alini sallasan murat a çarpıyor, bu durum biraz rahatsız edici. 31 yaşındayım çok iyi bilirim.

Murat

On numaraa.

Murat

Ah ah ßenimde hayatımın anlamı. Aşqum ßenim.

Al£yna

Kendi ismimdir tavsiye ederim herkes beyenıor:).

Murat

Hayatıma anlam katan insan. Hayatımı karartan insan.

Nilüfer Berber

Tüm Yorumlar

Ziyaretçilerimizin bu isim hakkında belirttiği düşüncelerin geri kalanını görmek için lütfen linke tıklayın.

Murat ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Murat ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Murat olan önemli kişiler

Murat Akın (futbolcu)

Murat Akın (Doğum Tarihi: 22 Ekim 1986, Sint Niklaas, Belçika) Belçika'da yetişmiş Türk futbolcu Süper lig ekiplerinden Erciyesspor'da forma giymektedir.

Murat Akyüz

Murat Akyüz (Doğum Tarihi: 13 Ağustos 1981, Bakırköy, İstanbul) Türk futbolcu. Galatasaray'ın altyapısından futbola başlayan futbolcu Samsunspor'da forma giymektedir.

Murat Atıl

Murat Atıl (Doğum Tarihi: 10 Nisan 1959, Ankara), Türk spiker ve sunucu.

Murat Bardakçı

Murat Gökhan Bardakçı (Doğum Tarihi: 25 Aralık 1955, İstanbul), özellikle tarih alanında uzmanlaşmış gazeteci, yazar ve televizyon programcısıdır. Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılış dönemine ilişkin araştırmalarıyla bilinir. Arapça, Farsça, Fransızca, İngilizce ve Osmanlı Türkçesini bilmektedir. Ebced notası, Hamparsum notası ve Bizans ve Haz neumleri gibi musiki yazısı sistemlerine de uzmanlığı vardır. Yazma ve basma eserlerden oluşan kütüphanesinin, arşivinin ve diskoteğinin ise bütün zamanların en geniş çaplılarından biri olduğu bilinmektedir.[3] Habertürk televizyonunda cumartesi gecesi Erhan Afyoncu ve Nurhan Atasoy‎ ile beraber Tarihin Arka Odası isimli tarih programını sunmaktadır.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Murat Ceylan

Murat Ceylan (Doğum Tarihi: 2 Mart 1988, Araban, Gaziantep), Türk futbolcu. Mersin İdmanyurdu'nda forma giymektedir.

Murat Duruer

Murat Duruer (Doğum Tarihi: 15 Ocak 1988, Gerede, Bolu), Türk futbolcu. Orta sahada görev yapan oyuncu, günümüzde Antalyaspor formasını giymektedir. Futbolcu Mustafa Duruer'ın ikiz kardeşidir.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Murat Günay

Murat Günay (Doğum Tarihi: 17 Mart 1985, Polatlı, Ankara), Türk futbolcudur. 1. Lig'in yeni ekiplerinden Göztepe'de oynamaktadır.

Murat Günak

Murat Günak (Doğum Tarihi: 9 Ağustos 1957; İstanbul), Türk otomobil tasarımcısı.

Murat Hacıoğlu

Murat Hacıoğlu, (Doğum Tarihi: 10 Haziran 1979, Ardeşen, Rize, Türkiye), Türk millî futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Gaziosmanpaşaspor'da oynamaktadır.

Murat Kara

Murat Kara (Doğum Tarihi: 27 Mayıs 1991, Giresun) Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Giresunspor'da oynamaktadır.

Murat Karakoç

Murat Karakoç (Doğum Tarihi: 7 Eylül 1979, İzmir), Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Turgutluspor'da oynamaktadır.

Murat Kurt

Murat Kurt (Doğum Tarihi: 7 Haziran 1985, İskenderun), Türk futbolcu. Şu an Sakaryaspor takımının formasını giymektedir.

Murat Akarsu

Murat Akarsu (Doğum Tarihi: 16 Kasım 1970, Manisa) 1991 ve 2008 yılları arasında Süper Lig ve alt lig kulüplerinde forma giyen Türk eski kaleci.[1] Futbolu bıraktıktan sonra sırasıyla Samsunspor, Gençlerbirliği ve Hacettepe takımlarında kaleci antrenörlüğü yapmıştır. Şu anda Karşıyaka'nın kaleci antrenörlüğü görevini yürütmektedir.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Murat Akdağ

Murat Akdağ (Doğum Tarihi: 15 Temmuz 1979, Sefaköy, İstanbul), Türk tiyatro sinema ve dizi oyuncusu.

Murat Akın (milletvekili)

Murat Akın, (Doğum Tarihi: 1954, Ortaköy, Aksaray), Türk siyasetçi.

Murat Akkoyunlu

Murat Akkoyunlu (Doğum Tarihi: 20 Mayıs 1973, Bursa), Türk tiyatro oyuncusudur.

Murat Akça

Murat Akça (Doğum Tarihi: 13 Temmuz 1990, Almanya), Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Karabükspor'da oynamaktadır.

Murat Alaçayır

Murat Alaçayır (Doğum Tarihi: 1 Ağustos 1973, Ankara), Türk eski futbolcu.

Murat Aras

Murat Aras, (1973-...) "Benden Baba Olmaz", "Ayrılsak da Beraberiz", "En Son Babalar Duyar", "İki Arada Aşk", "Karım ve Annem" adlı televizyon dizilerinin senaristi. Senaryolarında Türk ailesinin günlük yaşamına, Türk toplumunun sosyal ve kültürel değerlerine yer vermektedir.

Murat Arkın

Murat Arkın, (gerçek adı:Murat Cüreklibatır, ( d. 4 Mayıs 1975, İstanbul, Türk oyuncu.[1] Sinemada canlandırdığı Malkoçoğlu karakteri ile tanınan Cüneyt Arkın'ın oğludur.[2]

Murat Arslanoğlu

Murat Arslanoğlu (Doğum Tarihi: 1975, İstanbul), müzisyen. Tüm yaşamı İstanbul'da geçti. Marmara Üniversitesi Tarih Bölümü'nden mezun olduktan sonra Sakarya Üniversitesi'nde lisansüstü olarak işletme eğitimi aldı. Müzik hayatına lise yıllarında (1990) daha sonra Knight Errant’ın da temelini oluşturacak Atrocious grubu ile başladı. 1993 yılında Erman ULUS ile birlikte Knight Errant grubunu kurdu ve hala bu grubun üyesidir.. Bunun yanı sıra 2000-2003 yılları arasında Delta Blues Band ile 2010'dan bu yana King Size ile İstanbul’un çeşitli bar ve klüplerinde blues, jazz ve rock’n’roll performanslarına katıldı. Evli ve 1 çocuk babasıdır

Murat Atık

Murat Atık veya Muratt Atik, 18 Kasım 1967 tarihinde Mudanya'da doğan Türk yapımcı ve iş adamı. Paris'in en ünlü striptiz kulübü olan Pink Paradise'ın sahibidir[1].
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Murat Aydemir

Murat Aydemir, (Doğum Tarihi: 1971, Hannover, Almanya) Türk tamburi ve lavtavidir.

Murat Baytaroğlu

Murat Baytaroğlu (Doğum Tarihi: 8 Ekim 1980 Kırklareli) Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Güngören Belediyespor'da oynamaktadır.

Murat Başaran

Ahmet Murat Başaran (Doğum Tarihi: 4 Haziran 1974; Ankara), Türk bestekar, söz yazarı ve pop müziği sanatçısı.

Murat Başesgioğlu

Murat Başesgioğlu 60. Hükümet Devlet Bakanı, 59. Hükümet Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve TBMM 22. ve 23. Dönem AK Parti istanbul milletvekillerindedir. Öncesinde 58. Hükümet bünyesinde de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı bakanlık görevini yürütmüş, daha da önce TBMM 18. Dönem, TBMM 19. Dönem, TBMM 20. Dönem ve TBMM 21. Dönem'de ANAP'tan Kastamonu milletvekili seçilmiş ve 55. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti'nde İçişleri Bakanlığı yapmıştı. ANAP'tan istifa ederek AKP'ye geçmiştir. İsmi bazen sehven Murat Başeskioğlu şeklinde geçer.

Murat Başoğlu

Murat Başoğlu, (Doğum Tarihi: 1968[1], İzmir)[2]Türk sunucu, manken, oyuncu ve iş adamı.

Murat Belge

Mehmet Murat Kadri Belge (Doğum Tarihi: 16 Mart 1943, Ankara) Türk yazar, çevirmen, siyasi aktivist ve akademisyen. Belge, Türkiye'nin en tanınmış sol görüşlü aydınlarından biridir.

Murat Berge

Murat Berge (Doğum Tarihi: 5 Temmuz 1982, Çatak, Van), Türk futbolcu. 1. Lig'in yeni ekiplerinden Göztepe'de oynamaktadır. Takım içinde memleketi Van'ın plaka kodu olan 65 numaralı formayı giymektedir.

Murat Beyazıt

Murat Beşer

Murat Beşer, (Doğum Tarihi: 1962, İstanbul) müzik yazarıdır. Dört yıl Milliyet gazetesinde yazdı. Ayrıca TRT Radyo 3’te üç sezondur "Cazda Modern Kavramlar" adlı radyo programını ve NTV Radyo’da Rıza Okçu ile birlikte, "Dünyadan Sesler" programını yapıyor.

Murat Boz

Murat Boz (Doğum Tarihi: 7 Mart 1980; Karadeniz Ereğli, Zonguldak), Türk şarkıcı, söz yazarı, besteci ve prodüktör. İlk ve orta öğrenimini doğduğu yer olan Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde tamamladıktan sonra İstanbul'a yerleşti. 1999'da İstanbul Bilgi Üniversitesi'ni kazandı, bu okulu bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam etti. Aynı yıllarda başta Tarkan olmak üzere birçok şarkıcıya vokalistlik yaptı.

Murat Bozlak

Murat Bozlak, (Doğum Tarihi: 30 Aralık 1952, Şereflikoçhisar, Ankara) Kürt asıllı Türk avukat ve siyasetçi.

Murat Bölükbaş

Murat Bölükbaş (Doğum Tarihi: 10 Aralık 1980, Çaykara, Trabzon) Türk futbolcu. Çorumspor'da oynamaktadır.

Murat Bölükbaşı

Murat Bölükbaşı (Doğum Tarihi: 7 Temmuz 1969, Sakarya), Eski türk Futbolcu, teknik direktör. Altay ve Çanakkale Dardanelspor'ın eski futbolcularındandır.

Murat Cemcir


Murat Cemcir (30 Kasım 1976; Niksar, Tokat), Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Murat Dalkılıç

Murat Dalkılıç (Doğum Tarihi: 7 Ağustos 1983, İzmir), Türk pop şarkıcısı. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. [1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Murat Daltaban

Murat Daltaban (Doğum Tarihi: 1966, Ankara), Türk oyuncu ve tiyatro yönetmeni. Salkım Hanımın Taneleri filmiyle Hırsız Polis dizisindeki rolleriyle tanındı. In-yer-face akımı oyunlarını Türkçe olarak ilk kez sergileyen DOT'un kurucularındandır.

Murat Didin

Murat Didin (doğumu 19 Mart 1955) basketbol eski oyuncusu ve basketbol koçudur. Aynı zamanda Sabah Gazetesi'nde basketbol yazarlığı da yapmaktadır.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Murat Eken

Murat Eken (Doğum Tarihi: 7 Ağustos 1980; İstanbul), Türk oyuncu.

Murat Erdoğan

Murat Erdoğan (Doğum Tarihi: 1 Ağustos, 1976, Londra, İngiltere) İngiltere doğumlu Türk futbolcu. Forvete dönük orta saha futbolcusu olarak görev almaktadır.[1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Murat Evgin

Murat Evgin (Doğum Tarihi: 15 Kasım 1977; İstanbul), Türk besteci ve şarkıcı. Kendisi gibi şarkıcı olan Erol Evgin'in oğludur.

Murat Evliyaoğlu

Murat Evliyaoğlu (Doğum Tarihi: 2 Haziran 1969), Türk basketbolcu.

Murat Göğebakan

Murat Göğebakan (Doğum Tarihi: 9 Ekim 1968, Adana), Anadolu rock müzik sanatçısı.

Murat Güloğlu

Murat Güloğlu, Türk haber spikeri, televizyon ve İnternet gazetecisi, televizyon programı yapımcısı.

Murat Gündoğan

Murat Gündoğan (Doğum Tarihi: 4 Ekim 1989, Elazığ), Türk futbolcu.

Murat Gürbüzerol

Murat Gürbüzerol (Doğum Tarihi: 1 Şubat 1988, Söke, Aydın) Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Manisaspor'da oynamaktadır.

Murat Han

Murat Han 1 Mayıs 1975, Ankara doğumlu Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Murat Hiçyılmaz

Murat Hiçyılmaz, (Doğum Tarihi: 1961 İstanbul) Türk roman ve hikaye yazardır.

Murat Kalkan

Murat Kalkan (Doğum Tarihi: 20 Mayıs 1986, Bayburt) Türk futbolcu. Adana Demirspor'da oynamaktadır.

Murat Karahüseyinoğlu

Murat Karahüseyinoğlu (Ankara, 17 Ocak 1962), Türk, senarist, yönetmen, tiyatrocu ve yapımcı.

Murat Karayalçın

Murat Karayalçın (Doğum Tarihi: 1943, Samsun, Türkiye) Türk siyasetçi.

Murat Kayalı

Murat Kayalı (Doğum Tarihi: 13 Ağustos 1989, Denizli), Türk futbolcu. 1. Lig'in yeni ekiplerinden Şanlıurfaspor'da oynamaktadır.

Murat Konuk

Murat Konuk, Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Tofaş ve Galatasaray'da forvet pozisyonunda oynamış milli basketbolcu.

Murat Kosova

Murat Kosova, (Doğum Tarihi: 2 Şubat 1974 [1], Ayancık) futbol ve basketbol maçları anlatımıyla bilinen televizyon sunucusu, spor yazarıdır.

Murat Kürüz

Murat Kürüz. Türk çizer.

Murat Makar

Murat Makar, ( d. 1969 Almanya) Türk dizi ve sinema oyuncusudur.

Murat Matthew Erdem
Murat Menteş

Murat Menteş (Doğum Tarihi: 1974, İstanbul), Türk şair ve romancıdır.

Murat Murathanoğlu

M. Murat Murathanoğlu, (Doğum Tarihi: 1958 İstanbul) özellikle basketbol maçları anlatımıyla bilinen TV sunucusu, spor yazarı, basketbol menajeri.

Murat Net

Murat Net (Doğum Tarihi: 1964, İstanbul), müzisyen /gitar virtüözü.

Murat Nural

Murat Nural, (Doğum Tarihi:1980, Gebze) Türk mucit. Devrilmeyen merdiven sistemi (kendi verdiği adıyla: Urfa Merdiveni) icadıyla NTV'de yayımlanan Türk Mucit adlı yarışmaya katıldı. Yarışmada dereceye giremedi.Ancak icadı uzun süre gündemde kaldı. Nural ayrıca bu icadıyla Almanya'nın Nuremberg şehrinde düzenlenen, 59. Uluslararası IENA 2007 Ticaret Fuarı'nda, serbest kategoride altın madalya kazanmıştır.Ayriyeten WIPO [fikri mülkiyet teşkilatı] 2008 yılı buluşcusu ödülüne layık görülerek altın madalyayla ödüllendirilmiştir.

Murat Nuri Kutlu

Murat Nuri Kutlu (Doğum Tarihi: 12 Mayıs 1992), Türk basketbolcu.

Murat Prosçiler

Murat Prosçiler (Doğum Tarihi: 24 Kasım 1975, İstanbul, Türkiye), Türk sinema, tiyatro ve televizyon oyuncusu ve seslendirmendir.

Murat Renay

Murat Renay, kimliği cinsel kimliğinden dolayı gizli tutan, İstanbul, Türkiye'de doğan ve yaşayan Türk eşcinsel yazar. Kariyeri boyunca iki LGBT temalı kitap yazmıştır.

Murat Sabancı

Murat Sabancı (Doğum Tarihi: 1967,Adana)

Murat Saygıner

Murat Saygıner (28 Şubat 1989, Prag), sanat fotoğrafçısıdır. Genç yaşta kendisini fotoğraf sanatına adamış olan Saygıner, yaşamını İstanbul'da sürdürmektedir.

Murat Selvi

Murat Selvi, (Doğum Tarihi: 1982, Maasmechelen, Belçika). Şu anda Bandırmaspor'da defans oyuncusu olarak futbol kariyerini sürdürmektedir.

Murat Serdar Arslantürk

Murat Serdar Arslantürk (Doğum Tarihi: 2 Temmuz 1978, Ankara), Türk şair, yazar, öğretmen.

Murat Ses

Murat Ses (Doğum Tarihi: 1946, İzmir), Türk elektronik müzik sanatçısı

Murat Soyak

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Murat Soydan

Murat Soydan (gerçek adı Rüçhan Tercan[1]) (Doğum Tarihi: 2 Ekim 1940, Lüleburgaz), Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Murat Sökmenoğlu

Mustafa Murat Sökmenoğlu, (Doğum Tarihi: 1945, İstanbul, Türkiye), Türk siyasetçi

Murat Sözkesen

Murat Sözkesen (Doğum Tarihi: 1 Nisan 1975; Ünye, Ordu), Türk futbolcu.

Murat Taşkent

Murat Taşkent ( d. 1975 Ankara ) Türk tiyatro ve dizi oyuncusudur.

Murat Tekalp

Murat Tekalp, 1958'de İstanbul'da doğdu. Lise Öğrenimini 1976 yılında Kadıköy Maarif Koleji'nde tamamladıktan sonra, lisans diplomasını Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Matematik bölümlerinden aldı. Yüksek lisans ve doktorasını Rensselaer Polytechnic Institute'nde tamamladı. 1987 yılında University of Rochester'da araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Sırasıyla 1990 yılında Doçentlik, 1995 yılında Profesörlük, ve 2000 yılında "Distinguished Professor" unvanlarını aldı. 1992-1993 yılında Bilkent Üniversitesi'nde ve 1999-2000 yılında Sabancı Üniversitesi’nde misafir öğretim görevlisi oldu. Yurtdışında çeşitli dergilerde yardımcı editörlük ve teknik komite başkanlığı yaptı. 1999 yılından Elsevier Image Communication dergisinde başladığı baş editörlük görevine halen devam etmektedir.[1] 1995 yılında Prensice-Hail tarafında basılmış Digital Video Processing kitabı bulunmaktdır. [2]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Murat Torun

Murat Torun (27 Mayıs 1994, Bakırköy, İstanbul), Orduspor forması giyen Türk futbolcudur. Orduspor A takımı ile Süper Lig'deki ilk maçına 24 Kasım 2012 tarihinde Kasımpaşa deplasmanında çıkmıştır.[2]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Murat Tuncay

Prof. Dr. Murat Tuncay,   (Doğum Tarihi: 1948, Ankara) yazar, eğitmen.

Murat Uyurkulak

Murat Uyurkulak Türk çevirmen ve yazardır. 1972'de Aydın'da doğdu. İzmir'de yaşamıştır.

Murat Yakın

Murat Yakın (Doğum Tarihi: 15 Eylül 1974, Basel), Türk asıllı İsviçreli eski futbolcu ve teknik direktör. Şu an FC Basel takımını çalıştırmaktadır. Kardeşi Hakan Yakın ise, FC Lucerne'de oynamaktadır.

Murat Yalçıntaş

Murat Yalçıntaş (Doğum Tarihi: 29 Kasım 1965, İstanbul) Türk İş adamı, İTO Yönetim Kurulu Başkanı[1], TOBB Başkan Yardımcısı.[2]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Murat Yenal

Mehmet Murat Yenal, ( d. 27 Şubat 1972 ) FIBA lisanslı sporcu menajeri, Efes Pilsen, TED Ankara Kolej, Galatasaray takımlarında oynamış eski basketbolcu.

Murat Yetkin

Murat Yetkin 1959 Gaziantep doğumlu, Radikal gazetesinde gazeteci ve köşe yazarı.Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü mezunudur. Ecevit’in askeri yönetim altında çıkardığı Arayış dergisinde gazeteciliğe başladı. BBC World Service, Deutsche Welle, AFP, Turkish Daily News, Kanal D, NTV ve Sabah’ın bulunduğu yayın organlarında muhabirlik ve haber yöneticiliği yaptı. 2001 şubat ayından bu yana Radikal gazetesi Ankara temsilcisi olarak görev alıyor. Siyasi içerikli televizyon programları hazırlıyor ve sunuyor.

Murat Yıldırım (futbolcu)

Murat Yıldırım (Doğum Tarihi: 18 Mayıs 1987, Çorum), kariyerini Kayseri Erciyesspor'da sürdürmekte olan Türk futbolcu. Hem Türkiye hem de Hollanda vatandaşlığına sahiptir.

Murat Yıldırım (oyuncu)

Murat Yıldırım (Doğum Tarihi: 1979, Konya), Türk dizi ve sinema oyuncusu.

Murat Yıldırım (siyasetçi)

Murat Yıldırım (Doğum Tarihi: 27 Haziran 1958, Çorum, Türkiye), Türk siyasetçi.

Murat Yıldırım (vali)

Murat Yıldırım (Doğum Tarihi: 1953 Çorum Türkiye), Türk bürokrat.

Murat Yılmaz (futbolcu)

Murat Yılmaz ; (Doğum Tarihi: 13 Nisan 1986, Ilıca, Manavgat, Antalya) Türk orta saha futbolcusu.

Murat Yılmazyıldırım

Murat Yılmazyıldırım, (Doğum Tarihi: 9 Mayıs 1964) Türk müzisyen, yazar. Murat Çelik ile 1993 yılında Düş Sokağı Sakinleri adlı grubu kurdu ve ikili Düş Sokağı'nda birçok konser verdi. 2001 yılında son verdikleri konserlerden sonra Murat Çelik'in müziği bırakma kararından dolayı Murat Yılmazyıldırım müzikal yolculuğuna Düşlerin Ressamı ismiyle, yalnız başına devam etme kararı aldı. Bugüne kadar 1000'in üzerinde söz yazıp, beste yapan ve 14 albüme imza atan Murat Yılmazyıldırım ayrıca Kent Ozanları adı altında çıkarılan karma albüme çeşitli sanatçılarla birlikte kendine ait olan Ağladıkça isimli parçayla ve Homegrown Istanbul Vol.2 albümüne de Mercan Dede'yle birlikte Bilinmezin Elçileri adlı parçayla konuk olmuştur.

Murat Çelik (sanatçı)

Murat Çelik (Doğum Tarihi: 4 Mart 1965) Türk müzisyen, yazar, şair.

Murat Çidamlı

Murat Çidamlı (Doğum Tarihi: 11 Temmuz 1970, Ankara), Türk tiyatro sinema ve dizi oyuncusu. Murat Çidamlı tiyatro lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nde tamamladı. Konservatuar eğitiminin ardından sırasıyla Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, Trabzon Devlet Tiyatrosu ve Ankara Devlet Tiyatrosu'nda Sanatçı olarak görev aldı. Birçok oyunda oynadı ve yönetti.

Murat Çulcu

Murat Çulcu, 1950 yılı İstanbul doğumlu, gazeteci, muhabir, yönetici, çevirmen ve yazar.

Murat Önür

Murat Önür, (Doğum Tarihi: 15 Şubat 1981, Afşin, Kahramanmaraş) Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Denizlispor'da futbol oynamaktadır.

Murat Özer

Murat Özer (Doğum Tarihi: 23 Şubat 1966), Türk sinema yazarı.

Murat Öztürk

Murat Öztürk (Doğum Tarihi: 5 Aralık 1969; Sivas), eski futbolcu ve antrenör. Profesyonel futbol kariyerine Gençlerbirliği'de başlamıştır.

Murat Özyer

Murat Özyer (Doğum Tarihi: 31 Mart 1966, İstanbul), Türk basketbol antrenörü ve eski basketbolcu.

Murat Özçelik

Murat Özçelik, (Doğum Tarihi: 1954, Ankara), Türk diplomat.

Murat Ünalmış

Murat Ünalmış (Doğum Tarihi: 23 Nisan 1981; Kayseri, Türkiye), Türk dizi ve sinema oyuncusu.

Murat İlkan

Murat İlkan, (Doğum Tarihi: 1971-) Türk müzisyen.

Murat Şahin

Murat Şahin; (Doğum Tarihi: 4 Şubat 1976, İstanbul , Merdivenköy) geçmişte Beşiktaş ve Fenerbahçe'de forma giymiş olan, 2011-2012 sezonu itibariyle Eyüpspor'un kalesini koruyan deneyimli futbolcu.

Murat Şeker

Murat Şeker (Doğum Tarihi: 1973, İstanbul), Türk film yapımcısı ve yönetmeni. SugarWorkz film şirketinin sahibidir.

Murat Şen

Murat Şen, (Doğum Tarihi: 23 Ağustos 1972, İstanbul), tiyatro ve seslendirme sanatçısı. Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. 12 yaşından bu yana aralıksız tiyatro oyunculuğu yapmış birçok yapıtta karakterleri türkçe olarak seslendirmiştir. 1992 yılından beri aralıksız seslendirme yapmaktadır.

Murat Ocak

Murat Ocak (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1982, Bafra, Samsun), Türk futbolcu. 2. Lig takımlarından Altay'da forma giyen ve defansın solunda görev yapan Türk futbolcu.

Murat Özavcı

Murat Özavcı (Doğum Tarihi: 28 Haziran 1985, Gürün, Sivas), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Tavşanlı Linyitspor'da oynamaktadır.

Murat Sezal

Murat Sezal (Doğum Tarihi: 8 Nisan 1976, Almanya), Türk tiyatrocu ve oyuncu.

Murat Sözgelmez

Murat Sözgelmez (Doğum Tarihi: 21 Ağustos 1985, İzmir), Türk futbolcu. Defans pozisyonunda oynamaktadır. Şu anda 1. Lig ekiplerinden Balıkesirspor'da forma giymektedir.

Murat Tosun

Murat Tosun (Doğum Tarihi: 26 Şubat 1984, Berlin), Türk futbolcu.

Murat Türkkan

Murat Türkkan (Doğum Tarihi: 24 Ağustos 1983, Üsküdar, İstanbul), Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Fethiyespor'da oynamaktadır.

Murat İbrahim Uslu

Murat İbrahim Uslu (Doğum Tarihi: 17 Temmuz 1978, Gülşehir, Nevşehir) Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Adıyamanspor'da oynamaktadır.

Murat Ali Ülgen

Murat Ali Ülgen, (Doğum Tarihi: 1898, Konya) - (ö. 20 Eylül 1972), Türk siyasetçi.

Murat Çobanoğlu

Murat Çobanoğlu (Doğum Tarihi: 1940, Arpaçay, Kars - Ölüm Tarihi: 26 Mart 2005, Ankara) Türk halk ozanı.

İkinci ismi Murat olan önemli kişiler

Ali Murat Daryal

Ali Murat Daryal Türk İlahiyat profesörü. 1931’de İstanbul’da doğdu. 1950’de Taksim Erkek Lisesini, 1959’da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap-Fars Filolojisi Bölümünü bitirdi. Aynı üniversitenin Psikoloji Bölümünden de mezun oldu. İslâmî ilimler üzerine özel dersler aldı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İslâm Araştırmaları Bölümünde asistanlık ve orta dereceli okullarda din bilgisi öğretmenliği yaptıktan sonra, 1966’da İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsüne öğretim görevlisi olarak tayin edildi. 1988’de doktorasını tamamladı, 1998’te profesör oldu. Aynı yıl yaş haddinden emekli olan Prof. Dr. Ali Murat Daryal, bir süre daha Marmara Üniversitesi İâhiyat Fakültesinde sözleşmeli olarak öğretime devam etti.

Ali Murat Erkorkmaz

Ali Murat Erkorkmaz (Doğum Tarihi: 21 Eylül 1948, İstanbul) Mimar, Yazar, Ressam, Müzisyen ve Yazılım uzmanı.

Ali Murat Güven

Ali Murat Güven, Türk gazeteci. Ayrıca, reklâm sektöründe metin yazarı ve kreatif yönetmen.

Baki Murat Top

Baki Murat Top (1 Aralık 1962, Hınıs, Erzurum), Karikatür Sanatçısı

Tunç Murat Behram

Tunç Murat Behram, (Doğum Tarihi: 21 Temmuz 1990, Mersin) Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor'da oynamaktadır.

Emin Murat Bilgel

Emin Murat Bilgel (Doğum Tarihi: 1952, İstanbul, Türkiye) Türk asker. Türkiye'nin 24. Deniz Kuvvetleri Komutanı'dır.

Emin Murat Sungar

Emin Murat Sungar (Doğum Tarihi: 14 Şubat 1942, Ankara), Türk diplomat ve siyaset adamıdır.

Fehmi Murat Sönmez

Fehmi Murat Sönmez (Doğum Tarihi: 21 Ocak 1963, Eskişehir Türkiye), Türk siyasetçi.

Hasan Murat Mercan

Hasan Murat Mercan (Doğum Tarihi: 14 Ocak 1959, Ağrı Türkiye), Türk siyasetçi.

Mehmet Murat İldan

Mehmet Murat İldan (Doğum Tarihi: 16 Mayıs 1965, Elazığ). Türk romancısı ve tiyatro yazarı.

Nazif Murat Ersavcı

Nazif Murat Ersavcı, (Doğum Tarihi: 16 Haziran 1946), Türk diplomat.

Okan Murat Öztürk

Okan Murat Öztürk (Doğum Tarihi: 1967 Ankara), Türk müzisyen, bağlama ustası.

S. Murat Demiral

S. Murat Demiral 1966 İstanbul doğumlu Türk müzisyen. 1976 yılında İstanbul devlet konservatuarında Ziya Polat ile trombona başladı 1977 yılında İstanbul Belediye konservatuarına geçtı burada 1 yıl Mahmut Doğuduyal ile çalıştı 1978 yılında tekrar Ziya Polat ile çalışmaya başladı. 1980 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nın sınavını kazandı.

Yunus Murat Ceylan

Yunus Murat Ceylan (Doğum Tarihi: 25 Aralık 1979, İstanbul), Türk futbolcu. İstanbul Güngörenspor'da oynamaktadır.

Kuyucu Murat Paşa

Kuyucu Murat Paşa (Doğum Tarihi: 1530? - Ölüm Tarihi: 21 Haziran 1611, Diyarbakır), I. Ahmet döneminde 11 Aralık 1606 - 5 Ağustos 1611 arasında sadrazam olmuş bir Osmanlı devlet adamıdır.

Mahmut Murat Şerefli

Mahmut Murat Şerefli (Doğum Tarihi: 1872, İstanbul) - (ö 2 Mart 1945), Türk siyaset adamı.

Orhon Murat Arıburnu

Orhon Murat Arıburnu, (Doğum Tarihi: 1918, İstanbul - Ölüm Tarihi: 11 Nisan 1989, İstanbul), şair, sinema ve tiyatro yönetmeni, oyuncu, senarist ve yapımcı.

Soyadı Murat olan önemli kişiler

Fatma Murat

Fatma Murat, (Doğum Tarihi: 1949, Ankara - Ölüm Tarihi: 29 Mayıs 2011[1], Antalya), tiyatro sinema ve televizyon oyuncusu.

Mizancı Murat

Mehmet Murat Bey, Mizancı Murat (1854, Dağıstan - 15 Nisan 1917, İstanbul), Türk politikacı, gazeteci, tarihçi ve yazar.

Joachim Murat

Joachim-Napoléon Murat (Myura diye okunur), (İtalyanca: Gioacchino Napoleone Murat) (Doğum Tarihi: 25 Mart 1767 - Ölüm Tarihi: 13 Ekim 1815) Fransız mareşal, Grandük ve Napoli kralı (1808-1815).

Murat isminin analizi

Murat isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

M harfi :
Ticarete yatkınlık
U harfi :
Durgun, çok ağır hareket etme
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
A harfi :
Atılgan, enerjik
T harfi :
Duygularını zor ifade edebilme

Murat isminin numerolojisi

Murat isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

M =
16
U =
25
R =
21
A =
1
T =
24
Toplam =
87

Murat isminin farklı yazılış biçimleri

Murat isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Murat isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.