Muhsin isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Muhsin ismini taşıyan yaklaşık 45.157 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Muhsin ismi en çok kullanılan 388. isim olup, yaklaşık olarak her 1.732 kişiden biri Muhsin adını taşımaktadır.

Muhsin isminin sitemizde görüntülenme sayısı 15.560.

Muhsin ismi için yaptığımız ankete katılan 57 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,91.

Ziyaretçilerimizden 196 kişi Muhsin ismini öneriyor, 35 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 12 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Muhsin ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Muhsin ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Bu isim bir değerdir buna sahip olan herkes bunu layıkıyla taşımalıdır.

Muhsin Bingöl

Benim ismim ve herkesin taşıyabileceği bir isim değil.

Muhsin Kara

Muhsin ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Muhsin ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Muhsin olan önemli kişiler

Muhsin Erözkan

Muhsin Erözkan (Doğum Tarihi: 10 Haziran 1982 - Osmaneli, Bilecik), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Altay'da oynamaktadır.

Muhsin Al-Ramli

Muhsin Al-Ramli, 1967 ’de Irak’ın kuzeyinde, Şirkat’ta doğmuş Iraklı bir şair, romancı ve çevirmen. Madrid Özerk Üniversitesi’nde, Don Kişot’ta İslam ekininin izleri konulu teziyle Felsefe ve Yazın doktoru oldu. 1995’ten beri İspanya’da yaşıyor. Belli başlı yayınları şöyle: ‘Gelecek Yılın Armağanı’ (El regalo del siglo que viene, 1995), ‘Dicle’nin Uzak Yaprakları’ (Hojas lejanas del Tigris, 1998) ve İngilizce’ye çevrilmiş en iyi Arap yapıtı sayılarak Arkansas 2002 Ödülü’nü kazanan ‘Dağılmış Ekmek Kırıntıları’ (Migajas esparcidas). Arap ekin dergisi Alwah’ın yöneticilerindendir. Al-Ramli, birçok şiirine de yaptığı gibi, ‘Hayır Diyorum Benden Irak’ın Özgürleştirilmesine!’ adlı şiirini Arapça yazıp daha sonra İspanyolca’ya çevirmiştir. Bu şiiri, 30 Mart 2003’te, yani Bağdad’ın düşmesinden 10 gün önce yazmış; 24 Haziran- 2 Temmuz 2006 arasında Kolombiya, Medellin’de gerçekleştirilen 16. Medellin Uluslararası Şiir Bayramı’nda İspanyolca olarak okuyup büyük coşkuyla karşılanmıştır. Al-Ramli, 1990’da Saddam’ı devirme girişiminde iken yakalanıp 29 yaşında asılmış olan ağabeyi Hassan Mutlak nedeniyle, Madrid’de sürgünde yaşamaktadır.

Muhsin Emir Yusufi

Muhsin Emir Yusufi, (Doğum Tarihi: 1972, Abadan) İranlı yönetmen. Ailesi ile birlikte savaşın getirileri olarak İsfahan’a göç etti. İsfahan’da matematik eğitimini tamamlayan Yusufi, 1995 yılında ilk çalışmasını 16 mm formatıyla ortaya koydu. Rusya, Fransa, Finlandiya, Danimarka, Kanada, Almanya ve İsveç’te film festivallerine katılıp başarılar kazandı. 35 mm’lik belgesel çalışması “Stony Hands” (Dasthaye Sangi) en öne çıkan çalışmalarındandır.

Muhsin Ertuğral

Muhsin Ertuğral (Doğum Tarihi: 15 Eylül 1959, İstanbul), Türk futbolcu ve teknik direktör. Afrika'da oynattığı takımlar ile futbola katkısı ile tanınır.

Muhsin Kızılkaya

Muhsin Kızılkaya (Doğum Tarihi: 1963, Çukurca, Hakkari), Kürt asıllı Türk yazar, gazeteci, çevirmen.

Muhsin Mahmelbaf

Muhsin Mahmelbaf (Farsça: محسن مخملباف , d.29 Mayıs 1957) İranlı yönetmen, senarist, film editörü ve film yapımcısıdır. Halen Asya Film Akademisi'nin başkanıdır.[1]

Muhsin Ertuğrul

Muhsin Ertuğrul (Doğum Tarihi: 28 Şubat 1892, İstanbul - Ölüm Tarihi: 29 Nisan 1979, İstanbul) Türk tiyatrocu, yönetmen, oyuncu, yapımcı.

Muhsin Adil Binal

Muhsin Adil Binal (Doğum Tarihi: 1905 Konya) - (ö. 1 Mayıs 1972), Türk siyasetçi.

Muhsin Batur

Muhsin Batur, (Doğum Tarihi: 1920, İstanbul - Ölüm Tarihi: 25 Eylül 1999, İstanbul) Türk asker ve siyaset adamı.

Muhsin Yazıcıoğlu

Muhsin Yazıcıoğlu (31 Aralık 1954; Şarkışla, Sivas - 25 Mart 2009; Göksun, Kahramanmaraş), Türk siyasetçi. Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı, 19., 20., ve 23. dönem TBMM Sivas milletvekili ve Büyük Birlik Partisi'nin kurucusudur. Muhsin Yazıcıoğlu, 25 Mart 2009 günü bir helikopter kazasında yaşamını yitirmiştir.

Muhsin isminin analizi

Muhsin isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

M harfi :
Ticarete yatkınlık
U harfi :
Durgun, çok ağır hareket etme
H harfi :
Sakin ve durağanlık
S harfi :
Hayalperestlik
İ harfi :
Kırılganlığı
N harfi :
Sağduyu

Muhsin isminin numerolojisi

Muhsin isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

M =
16
U =
25
H =
10
S =
22
İ =
12
N =
17
Toplam =
102

Muhsin isminin farklı yazılış biçimleri

Muhsin isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Muhsin isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.