Mübarek isminin anlamı

Mübarek isminin anlamı

1. Bereketli, feyizli. Uğurlu, hayırlı, kutlu, mutlu. 2. Beğenilen, sevilen, kızılan şaşılan kimse. Bir şey hakkında sözleşme.

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Mübarek isminin sitemizde görüntülenme sayısı 3.051.

Mübarek ismi için yaptığımız ankete katılan 1 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 1,00.

Ziyaretçilerimizden 20 kişi Mübarek ismini öneriyor, 17 kişi ise önermiyor.

Mübarek ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Mübarek ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Mübarek ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Mübarek ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Mübarek olan önemli kişiler

Mübarek el-Sabah

Şeyh Mübarek Bin Sabah Al-Sabah Paşa (1837 – 28 Kasım 1915) (Arapça: الشيخ مبارك بن صباح الصباح) Mayıs 18 1896 – 28 Kasım 1915 tarihleri arası Kuveyt Şeyhi olarak hizmet verdi. Kardeşi Muhammet Al-Sabah'ı öldürdükten sonra Şeyh olan Mübarek, Kuveyt'in yedinci Şeyhiydi. Aynı zamanda Mübarek ondan sonra gelen ve Kuveyt'in iki önemli Şeyhlerinden kabul edilen Cabir II Al-Sabah ve Salim Al-Mübarek Al-Sabah'ın babasıydı. Bu iki kardeş sonradan Al-Sabah ailesinin Al-Cabir ve Al-Salim dalları yarattı.

İkinci ismi Mübarek olan önemli kişiler

Cabir El Mübarek El Sabah

Cabir El Mübarek El Sabah (Doğum Tarihi: 5 Ocak 1942, Kuveyt City), 4 Aralık 2011 tarihinden bu yana Kuveyt Başbakanı olmuştur. Daha önce Başbakan Birinci Yardımcısı ve Savunma Bakanı olarak görev yapmıştır.

Soyadı Mübarek olan önemli kişiler

Cemal Mübarek

Cemal Mübarek (Arapça: جمال مبارك‎) ya da Gamal El Deen Muhammad Hosni Sayed Mubarak (Arapça: جمال الدين محمد حسنى سيد مبارك, [ɡæˈmæːl edˈdiːn mæˈħæmːæd ˈħosni moˈbɑːɾɑk]) (Doğum Tarihi:1963), Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in iki oğlundan küçük olanıdır. Abisi Ala Mübarek'in aksine politikaya atılmış ve Mısır siyasetinin önemli aktörlerinden biri haline gelmiştir.

Hüsnü Mübarek

Muhammed Hüsnü Said Mübarek (Doğum Tarihi: 4 Mayıs 1928), Mısırlı asker ve devlet adamı. 1981-2011 yılları arasında Mısır cumhurbaşkanı. 2011'in Ocak ayında başlayan yaygın halk gösterilerinden sonra, önce 10 Şubat 2011 tarihinde yetkilerini yardımcısı olan Ömer Süleyman'a devretti, ertesi gün de görevinden istifa etti.[1]

Mübarek isminin analizi

Mübarek isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

M harfi :
Ticarete yatkınlık
Ü harfi :
Başarısının sürekli engellenmesi
B harfi :
Ön sezilerinin kuvveti
A harfi :
Atılgan, enerjik
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
K harfi :
Başarı, unvan sahibi olma

Mübarek isminin numerolojisi

Mübarek isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

M =
16
Ü =
26
B =
2
A =
1
R =
21
E =
6
K =
14
Toplam =
86

Mübarek isminin farklı yazılış biçimleri

Mübarek isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Mübarek isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.