Mervan isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Mervan ismini taşıyan yaklaşık 5.450 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Mervan ismi en çok kullanılan 1287. isim olup, yaklaşık olarak her 14.724 kişiden biri Mervan adını taşımaktadır.

Mervan isminin sitemizde görüntülenme sayısı 30.482.

Mervan ismi için yaptığımız ankete katılan 103 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,71.

Ziyaretçilerimizden 244 kişi Mervan ismini öneriyor, 108 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 48 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Mervan ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Mervan ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Mervan ismi çok güzel ve değişik bir isim çocuğuna bu isimi bırakabilirsiniz öneriyorum çünkü benim arkadaşlarımda bayağı beğenio.

Mervan Özbek

İsmimin anlamının ne olduğunu istiyorum.

Mervan Akbulut

Aşkım seni çok seviyom bunu artık anla sen beni sevmesen bile ben senden vazgeçmiycem.

Merve Özer

Bu padişahlık döneminde birr asiret isimi ve aynı zamandabir çok filmde aganın isimidir\sıla berivan.

Emirhan Utar

Mervan ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Mervan ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Mervan olan önemli kişiler

Mervan Barguti

Mervan Hasib İbrahim Barguti (Arapça: مروان حسيب ابراهيم البرغوثي‎)(Ramallah 6 Haziran 1959) Filistinli siyasetçi ve askeri lider. 1. ve 2. İntifadanın lideri olarak kabul edilir.

Mervan Huri

Mervan Huri (Arap: مروان خوري, d. 3 Şubat 1968, Amşit), Lübnanlı şarkıcı-şarkı yazarıdır. Eserleri Arap dünyasının ünlü birçok şarkıcısı tarafından seslendirilen ve Türkiye gibi ülkelerde eserleri farklı dillere uyarlanan şarkıcı, beş çocuklu Maruni bir ailenin üçüncü çocuğu olarak Lübnan'ın sahil kenti Amşit'te dünyaya gelmiştir.

Mervan Çelik

Mervan Çelik (Doğum Tarihi: 26 Mayıs 1990, Hisingen),Gençlerbirliği'nde oynayan İsveçli futbolcudur. Ayrıca Türk vatandaşlığı da bulunmaktadır. Türkiye'nin Konya ilinden İsveç'e göç eden Kürt kökenli bir ailede dünyaya gelmiştir.[1][2] Aslen Tavşançalılıdır.[3]

Soyadı Mervan olan önemli kişiler

Esma bint Mervan

Esma bint Mervan (Arapça: عصماء بنت مروان‎ Esma, Mervan'ın kızı) 7. yüzyılda Medine'de yaşayan Emevi kabilesinin bir üyesi.

I. Mervan

I. Mervan (Arapça: مروان بن الحكم Mervan bin Hakem, 623 - 685), Emevîler'in dördüncü halifesi. Emeviler halifeliğine 684'te II. Muaviye'nin halifelik'ten feragat etmesinden sonra geçmiştir. I. Mervan'ın halife olmasıyla Emeviler hanedanın iktidar gücü Ebu Süfyan kolundan "Hakam bin Vail" koluna geçmiştir; Ebu Süfyan ve Hakam bin Vail Emevîler'in ismini aldığı Ümeyye'nın torunlarıdır. Hakam da Osman bin Affan'ın birinci derece kuzenidir. Dokuz ay süren halifeliği, önce diğer Emevilere karşı iç savaşla geçmiş ve bunda başarı sağlamıştır. Sonra Hicaz'da isyan etmiş ve kendi halifeliğini ilan etmiş olan Abdullah bin Zübeyr'i halife kabul etmiş olan güney Suriye ve Mısır'ı eline geçirmiştir. Fakat Mervan 685'te öldüğünde Abdullah bin Zübeyr hala Irak ve Hicaz'da halife olarak kabul edilmekteydi.

II. Mervan

II. Mervan, tam adı Mervan bin Muhammed bin Mervan (Arapça: مروان پسر محمد) (Doğum Tarihi: 693 - Ölüm Tarihi: 6 Ağustos 750), ondördüncü ve son Emeviler halifesi (744-750).

Mervan isminin analizi

Mervan isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

M harfi :
Ticarete yatkınlık
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
V harfi :
Kendi içine dönüklüğü, umursamazlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
N harfi :
Sağduyu

Mervan isminin numerolojisi

Mervan isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

M =
16
E =
6
R =
21
V =
27
A =
1
N =
17
Toplam =
88

Mervan isminin farklı yazılış biçimleri

Mervan isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Mervan isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.