Malik isminin anlamı

Malik isminin anlamı

1. Sahip, bir şeye sahip olan, bir şeyi olan. Malikii'l-Mülk, Allah. 2. Yedi cehennemin hakimi ve kapıcısı olan melek. 3. Zebanileri idare eden melek. İmam Malik, Maliki mezhebinin kurucusu. Ashab bu ismi kullanmıştır.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Malik ismini taşıyan yaklaşık 5.450 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Malik ismi en çok kullanılan 1435. isim olup, yaklaşık olarak her 14.724 kişiden biri Malik adını taşımaktadır.

Malik isminin sitemizde görüntülenme sayısı 46.945.

Malik ismi için yaptığımız ankete katılan 67 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,99.

Ziyaretçilerimizden 304 kişi Malik ismini öneriyor, 99 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 5 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Malik ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Malik ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

İŞİME YARIYOR ÇOOOOOOOK İYİ

malik çob

Malik ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Malik ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Malik olan önemli kişiler

Malik Fathi

Malik Fathi (Doğum Tarihi: 29 Ekim 1983, Batı Berlin) Türk asıllı Alman sol bek. Ekim 2012 itibarı ile Türk vatandaşlığına geçmiştir.

Malik Beyleroğlu

Malik Beyleroğlu Türk boksör (Azerbaycan, 21 Ocak 1970).

Malik Hairston

Son güncelleme: 18 Kasım 2013

Malik Kürdi

Malik bin Ahmed El Kürdi , Özgür Suriye Ordusu'nda Riad Esad'dan sonraki en yetkili komutandır. Malik Kürdi hakkında çok az şey bilinir. 2011-2012 İdlip valiliği çatışmaları'nda liderlik yapmıştır. Diğer çatışma olan ve olmuş yerlerdede ÖSO askerlerini komuta etmiştir. Özgür Suriye Ordusu'nun yürüttüğü silahlı gerilla mücadelesinde, çatışmalada liderlik yapmaktadır.

Malik Mu'az

Malik Mu'az (Arapça:مالك معاذ) (d: 10 Ağustos 1981), Suudi Arabistanlı milli orta saha futbolcusu. Al Ahli kulübünde forma giymektedir.

Malik Sealy

Malik Sealy (Doğum Tarihi: 1 Şubat 1970 – Ölüm Tarihi: 20 Mayıs 2000) eski ABD'li profesyonel basketbol oyuncusudur. 1992 yılında başlayan profesyonel basketbol kariyerini, 2000 yılında 30 yaşında iken geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybedene kadar NBA'de sürdürmüştür. Sealy, National Basketball Association'de oynadığı sekiz sezonda Indiana Pacers, Los Angeles Clippers, Detroit Pistons ve Minnesota Timberwolves takımlarında forma giydi.

Soyadı Malik olan önemli kişiler

Shoaib Malik

Shoaib Malik (Doğum Tarihi: 1 Şubat 1982) Pakistan Kriket Takımı'nın kaptanıdır. İlk çıkışını 1999 yılında yaptı. 19 Nisan 2007 günü Pakistan Kriket Takımı'nın kaptanı seçildi.

Zayn Malik

Zain Javadd Malik veya bilinen adıyla Zayn Malik, (12 Ocak 1993, Bradford, İngiltere), Pakistan asıllı, İngiliz şarkıcı ve söz yazarı. One Direction adlı müzik grubunun üyesidir.

Malik isminin analizi

Malik isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

M harfi :
Ticarete yatkınlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
İ harfi :
Kırılganlığı
K harfi :
Başarı, unvan sahibi olma

Malik isminin numerolojisi

Malik isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

M =
16
A =
1
L =
15
İ =
12
K =
14
Toplam =
58

Malik isminin farklı yazılış biçimleri

Malik isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Malik isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.