İmad isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

İmad isminin sitemizde görüntülenme sayısı 3.575.

Ziyaretçilerimizden 15 kişi İmad ismini öneriyor, 24 kişi ise önermiyor.

İmad ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

İmad ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

İmad ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda İmad ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İkinci ismi İmad olan önemli kişiler

Burhan İmad Şah

Burhan İmad Şah (Doğum Tarihi: 1558, Ölüm Tarihi:1574), İmadşahlar hanedanının son hükümdarıdır. Babası Derya İmad Şah'ın ölümünden sonra 1561 yılında çocuk yaşta tahta geçti. 1565'te Berar Sultanlığı, Ahmednagar hükümdarı Murtaza Nizam Şah ve Bicapur hükümdarı Ali Adil Şah'ın ortak ordularınca istila edildi ve ülke harabeye döndü. İstilacılar ülkeden yağmur mevsiminin gelmesi nedeniyle çekildi. 1566'da Berar, bu kez Farukiler sülalesinden Handeş hükümdarı 2. Miran Muhammed Şah tarafından istila edildi. Berar veziri Tufal Han, bu istilayı püskürtmesi için eskiden Golkonda'da vezirken kovulan ve Berar'a kaçan Jag Dev Rao komutasındaki orduyu görevlendirdi. Jag Dev Rao, bazı çatışmalarda Handeş ordusunu yenip istilayı püskürttü.

İmad isminin analizi

İmad isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

İ harfi :
Kırılganlığı
M harfi :
Ticarete yatkınlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği

İmad isminin numerolojisi

İmad isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

İ =
12
M =
16
A =
1
D =
5
Toplam =
34

İmad isminin farklı yazılış biçimleri

İmad isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. İmad isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.