Hamid isminin anlamı

Hamid isminin anlamı

1. Koru sönmediği halde alevi sönen ateş. 2. Hamdeden, şükreden kul. 3. Hz. Pey. (s.a.s)'in lakaplarından.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Hamid isminin sitemizde görüntülenme sayısı 5.588.

Hamid ismi için yaptığımız ankete katılan 14 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,07.

Ziyaretçilerimizden 26 kişi Hamid ismini öneriyor, 13 kişi ise önermiyor.

Hamid ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Hamid ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Hamid ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Hamid ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Hamid olan önemli kişiler

Hamid el-Münteşeri

Hamid el-Münteşeri (Doğum Tarihi: 22 Haziran 1982), Suudi Arabistanlı futbolcu. Al-Ittihad kulübünde forma giymektedir. Defans mevkiinde görev yapan el-Münteşeri, 2005'te Dinamo Kiev'de forma giyen Özbek forvet Maksim Shatskikh'i geçerek Yılın Asyalı Futbolcusu ödülünü kazandı. Al-Ittihad kulübüyle 2004 ve 2005 yıllarında AFC Şampiyonlar Ligi'ni kazandı.

Hamid Karzai

Hamid Karzai, (Doğum Tarihi: 24 Aralık 1957, Kandehar) 2004 yılından beri Afganistan devlet başkanıdır. Taliban sonrası ilk devlet başkanıdır. Popalzai kabilesine ait Paştun kökenlidir. 2001-2004 yılları arasında halk tarafından desteklenen Karzai, 2004 seçimleri sonrası dönemde yönetimde yolsuzluğun artması, ülke çapında Taliban ve El Kaide militanların tekrar güç kazanmasıyla birlikte hem Karzai'nin hükümetine karşı hem de ülkenin geleceğine karşı bir şüphe ve güvensizlik ortamı oluştu. Hamid Karzai 2009 yılı Kasım ayında bir kez daha devlet başkanı seçilmiştir.

Hamid Mir

Hamid Mir, Urduca;حامد مير, (Doğum Tarihi: 23 Temmuz 1966) Lahor-Pakistan) doğumlu gazeteci, editör ve terör uzmanı yazar. 2007 yılında darbe sonrası Pervez Müşerref tarafından televizyonu kapatıldı (Geo Tv-Geo News).Yaptığı röportajlarla ses getiren haberlere imza atmıştır ve birçok dalda ödülü bulunmaktadır.

Hamid Rahiman

Hamid Rahiman 1972 Tahran doğumlu İranlı film yönetmenidir. Film Yönetmenliği okulundan mezun olup, kısa film çalışmalarına başlamış ve halen de devam etmektedir. Diyalogsuz, 5 dakikalık 35 mm kurmacası "Traffic Light" Cheragh çalışması ile bilinir.

Hamid Aytaç

Hamid Aytaç (Doğum Tarihi: 1891, Diyarbakır - Ölüm Tarihi: 18 Mayıs 1982). Dünyaca ünlü Diyarbakırlı hattat.

İkinci ismi Hamid olan önemli kişiler

Halil Hamid Paşa

Halil Hamit Paşa (Doğum Tarihi: 1736 Isparta - Ölüm Tarihi: 1785 Bozcaada) I. Abdülhamid saltanatında, 31 Temmuz 1782 - 31 Mart 1785 tarihleri arasında sadrazamlık yapmış Osmanlı devlet adamı.

Hamid isminin analizi

Hamid isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

H harfi :
Sakin ve durağanlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
M harfi :
Ticarete yatkınlık
İ harfi :
Kırılganlığı
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği

Hamid isminin numerolojisi

Hamid isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

H =
10
A =
1
M =
16
İ =
12
D =
5
Toplam =
44

Hamid isminin farklı yazılış biçimleri

Hamid isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Hamid isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.