Haluk isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Haluk ismini taşıyan yaklaşık 129.244 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Haluk ismi en çok kullanılan 108. isim olup, yaklaşık olarak her 601 kişiden biri Haluk adını taşımaktadır.

Haluk isminin sitemizde görüntülenme sayısı 18.961.

Haluk ismi için yaptığımız ankete katılan 60 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,22.

Ziyaretçilerimizden 258 kişi Haluk ismini öneriyor, 48 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 8 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Haluk ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Haluk ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

haluk ismi çok güzel bie isimdir ben haluk ismini seçiyorum

abdul halük

İnanın ki ben adımdan çok mu çok mutluyum adımın daha çok anlamı sempatik cana yakın şunuda belirteyim soyadımdan da memnunum.

Haluk Hastürk

Haluk ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Haluk ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Haluk olan önemli kişiler

Haluk Akakçe

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Haluk Alıcık

Haldun Haluk Alıcık; (Doğum Tarihi: 13 Temmuz 1966, Aydın)[2] Nazilli Belediye başkanı, eski öğretim görevlisi, eski sağlık memuru.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Haluk Babacan

Haluk Babacan (Doğum Tarihi: 1966, İstanbul), Türk yelkenci.

Haluk Bilginer

Haluk Bilginer (Doğum Tarihi: 5 Haziran 1954, İzmir), Türk tiyatro ve sinema oyuncusu, tiyatro yönetmeni. Mart 1999'da Zuhal Olcay ile birlikte Oyun Atölyesi'ni kurdu.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Haluk Can Dizdaroğlu

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Haluk Dinçer

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Haluk Karamanoğlu

(1947, İstanbul -…)

Haluk Koç

Prof. Dr. Ahmet Haluk Koç (Doğum Tarihi: 3 Ekim 1954, İstanbul, Türkiye), Türk hekim ve siyasetçi.

Haluk Piyes

Haluk Piyes (Doğum Tarihi: 30 Mart 1975, Köln, Almanya) . Almanya’ya 1970’lerde giden Tarsus/Sarıibrahimli bir anne ve Kırşehir/Çiçekdağlı bir babanın oğlu olan Haluk Piyes, Almanya’da ilkokulda çok sevdiği Türk Edebiyatı hocasının desteği ile tiyatro kurslarına gitti. Arkadaşlarının şiddete eğilim göstermesi üzerine hukuk okumaya karar verdi. Hukuk eğitimiyle birlikte tiyatro ve sinema eğitimi de alan Piyes, bu arada boks da yaptı. Bir ara fuarlarda sunuculuk yapan genç oyuncu, Los Angeles AFI'da 3 sene senaryo ve yönetmenlik , New York’ta ise Actors Studio’da Los Angeles HAW'da oyunculuk eğitimi aldı. Yabancılar,akıllarında kolayca tutabilmek için Luk Piyes demektedirler. Sosyal danışmanlığa devam eden Piyes, madde ve şiddet bağımlılığına karşi seminerler vermekte.

Haluk Tarcan

Halit Halûk Tarcan, (1931- ) Türk Halkbilimci, bilimsel araştırmacı, yazar, müzikolog, piyanist.

Haluk Ulusoy

Haluk Ulusoy (Doğum Tarihi: 1958, Trabzon) Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Üyeliği ve Ulusoy Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığının yanı sıra spor kariyerinde 1976'da Yeşilköy Spor Kulübü, Mersin İdman Yurdu Kulübü Başkanı (1983-1987). Mersin Polis Gücü kurucusu ve Başkanı (iki dönem), Kuşadası Spor Kulübü Başkanı, Söke Spor Kulübü Başkanı, Karşıyaka Spor Kulübü Asbaşkanı, Denizlispor Asbaşkanı olarak çalışmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olan, başkanlıktan önce 8 yıl Yönetim Kurulu Üyeliği, Asbaşkanlık, İcra Kurulu Başkanlığı, Milli Takımlar Kurulu Başkanlığı, Yurtdışı Teşkilatlandırma Kurulu Başkanlığı, Yurtiçi Teşkilatlandırma Kurulu Başkanlığı, Tesisler Kurulu Başkanlığı, Türkiye Futbol Vakfı Başkanlığı yapmıştır. Yaklaşık 7.5 yıl Futbol Federasyonu'nda başkanlık yaptıktan sonra 2004 Temmuz ayında başkanlıktan ayrılmıştır. 18 ay aradan sonra Ayhan Bermek ile girdiği başkanlık yarışından galip çıkarak Levent Bıçakçı'dan boşalan koltuğu devralmıştır.

Haluk Yamaç

Haluk Yamaç (Doğum Tarihi: 19 Kasım 1957), Türk eski eskrimci.

Haluk Yavuzer

Prof. Dr. Haluk Yavuzer İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı.

Haluk Yıldırım

Son güncelleme: 11 Ekim 2013

Haluk Özkan

Haluk Özkan (Doğum Tarihi: Kayseri, 1965) Özgün müzik ve Halk müziği sanatçısı. İlk Öğrenimini Kayseri de Orta öğrenimini İzmirde tamaladı.Bir dönem izmir iktisat fakültesine devam eden Özkan, İstanbul devlet opera ve şan bölümüne birincilikle girmiştir.Akademi Hayat Sinema Televizyon da Sinema bölümünde öğrenim görmüş olan Özkan; Bir dönem,İzmir Büyük Şehir Belediye’sinde sanat danışmalığı görevinde de bulunmuştur. Konservatuvar eğitimi aldığı yıllarda Ergüder Yoldaş ,Sezer Bağcan Ve Niyafu Tayson 'la çalışmış ve yine ilk albümü Vira Bismillah 'ı Ergüder Yoldaş'ın aranjeleriyle yayınlamıştır. Özkan, birçok film, tiyatro müzikleri yazmanın yanısıra;TRT de yeşil miras adlı 13 bölümlük dizi de başrol oynanış, uzun metrajlı filmler'de de oyunculuk deneyimi yapmıştır.Selahattin Taşdöven 'le Münir Özkul Sahnesi'nde, Aziz Nesin 'in Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz oyununda 5 farklı karakteri canlandırmıştır.12 Eylül darbesinde 14 yaşın da hapis yatan Özkan; 12 Eylülde işkence gören sanatçılardandır . 1994 senesinde Yaptığı Deli Sevda adlı albümü ile Alevi Semahlarına , Deyişlerine ve halk müziğine çağdaş ve farklı bir yorum getirerek; günümüz de de bu alanda müzik yapan birçok sanatçıya öncülük etmiştir.Türkiye'de ve yurt dışın da yüzlerce konser gerçekleştiren sanatçı, uzun metrajlı filmlere yazdığı müziklerin yanı sıra; birçok kurumun, kurumsal müziklerini cıngıl ve reklam müziklerini bestelemiştir. Birçok gazete ve dergilerde köşe yazarlığının yanı sıra, yine gazetelerde birçok ünlüyle yaptığı düzeyli röportajları yayınlanmıştır. Haluk özkan'ın yayınlanan birçok klip'inin kendi yönetmenliğinde çekmiştir. Haluk Özkan en son yayınladığı 10. albümü Yıkılma ’ile; halk müziğine yine farklı bir bakış açısı getirmiştir. Senaryosunun Haluk Özkan'a ait olan, Uyanış Fimi ; Haluk Özkan’ın ilk yönetmenlik deneyimi olacaktır. 57 Alay filmi'nin Müziklerinin compozitörlüğünü ve yönetmenliğini üslenen Özkan için senaryosunu Haldun Çubukçunun yazdığı 57.Alay filmi; Çekmeyi planladığı ikinci filmi olacaktır. Haluk Özkan'ın bu güne kadar yaptığı ve yayınlanan 10 albümü vardır.

Haluk Ülman

Ahmet Haluk Ülman (Doğum Tarihi: 1931, Üsküdar, İstanbul), Türk siyaset adamı.

Haluk İmga

Haluk İmga (Doğum Tarihi: 1951 Edremit, Balıkesir Türkiye), Türk bürokrat.

Haluk İpek

Haluk İpek (Doğum Tarihi: 2 Şubat 1963, Suluova, Amasya, Türkiye), Türk siyasetçi.

Haluk Şahin

Prof. Dr. Haluk Şahin, gazeteci, yazar, TV programcısı, üniversite öğretim üyesi

Haluk Kırcı

Haluk Kırcı (Doğum Tarihi: 1958, Erzurum), 8 Ekim 1978 günü Bahçelievler katliamında yedi Türkiye İşçi Partisi üyesi genci öldürmekten hüküm giyen ve 28 Mayıs 2010 tarihinde tahliye edilen kişidir.

Haluk Tanrıseven

Haluk Tanrıseven (Doğum Tarihi: 15 Ağustos 1978, Erzurum) Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Pendikspor'da oynamaktadır.

Haluk Türkeri

Haluk Türkeri (Doğum Tarihi: 7 Kasım 1986, Duisburg) kariyerini Boluspor'da sürdürmekte olan Türk eski genç millî futbolcu.

Haluk Afra

Haluk Afra (Doğum Tarihi: 17 Eylül 1925, İstanbul - Ölüm Tarihi: 6 Nisan 2001), Türk diplomat.

Haluk Bayülken

Haluk Bayülken (Doğum Tarihi: 1921, İstanbul - Ölüm Tarihi: 28 Nisan 2007, Ankara), Türk diplomat ve siyasetçi.

Haluk Nur Baki

Haluk Nurbaki (Doğum Tarihi: 2 Şubat 1924, Nevşehir - Ölüm Tarihi: 1997, İstanbul), Türk yazar, hekim, siyasetçi.

Haluk Tezonar

Haluk Tezonar (Doğum Tarihi: 1942 - Ölüm Tarihi: 1995) Türk heykeltıraş. En çok Atatürk Anıtı yapan heykeltıraşlar arasında yer alır.

Haluk Timurtaş

Memet Haluk Timurtaş (Doğum Tarihi: 1919, Kilis) - (ö. 3 Ağustos 1987), Türk siyasetçi.

İkinci ismi Haluk olan önemli kişiler

Mustafa Haluk Müftüler

Mustafa Haluk Müftüler, (Doğum Tarihi: 1941, Denizli) - (ö. 20 Kasım 2013, Denizli[1]), Türk siyasetçi.

Haluk isminin analizi

Haluk isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

H harfi :
Sakin ve durağanlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
U harfi :
Durgun, çok ağır hareket etme
K harfi :
Başarı, unvan sahibi olma

Haluk isminin numerolojisi

Haluk isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

H =
10
A =
1
L =
15
U =
25
K =
14
Toplam =
65

Haluk isminin farklı yazılış biçimleri

Haluk isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Haluk isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.