Haldun isminin anlamı

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Haldun ismini taşıyan yaklaşık 21.021 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Haldun ismi en çok kullanılan 648. isim olup, yaklaşık olarak her 3.681 kişiden biri Haldun adını taşımaktadır.

Haldun isminin sitemizde görüntülenme sayısı 13.365.

Haldun ismi için yaptığımız ankete katılan 30 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,97.

Ziyaretçilerimizden 120 kişi Haldun ismini öneriyor, 46 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 6 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Haldun ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Haldun ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Benim babamın adıda haldun fakat insanların telaffuzunda karışıklık oluyor. İsim garip geliyor. Ama bu anlamı duymamıştım. Güzel bir isim. Ama gerçektende çok karıştırılıor yada zor anlaşılıyor.

Ceylin Sever

Haldun ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Haldun ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Haldun olan önemli kişiler

Haldun Dormen

Haldun Dormen (Doğum Tarihi: 5 Nisan 1928, Mersin), Türk oyuncu ve yönetmen.

Haldun Üstünel

Haldun Üstünel (Doğum Tarihi: 1967, İstanbul), iş adamı, yönetici ve Galatasaray Spor Kulübü Eski Futbol Komitesi Başkanı.[1]

Haldun Gürmen

Haldun Gürmen (Doğum Tarihi: 1915, Nazilli, Aydın - Ölüm Tarihi: 16 Nisan 2003), YÖK üyeliği yapmış Türk profesör ve mühendistir.

Soyadı Haldun olan önemli kişiler

İbn-i Haldun

Ebu Zeyd Abdurrahman bin Muhammed bin Haldun el Hadramî (Arapça: أبو زيد عبد الرحمن بن محمد بن خلدون الحضرمي‎; Abū Zayd ‘Abdu r-Raḥmān bin Muḥammad bin Khaldūn Al-Ḥaḍrami; 27 Mayıs 1332 / Hicrî: 732, Tunus - 17 Mart 1406 / Hicrî: 808, Kahire) veya tanınan kısa adıyla İbn-i Haldun (Arapça: ابن خلدون), modern historiyografinin, sosyolojinin ve iktisatın öncülerinden kabul edilen 14. yüzyıl düşünürü, devlet adamı ve tarihçisi. Köklü bir aileden geldiği için iyi bir eğitim aldı. Tunus ve Fas'ta devlet görevlerinde bulunduktan sonra Gırnata ve Mısır'da çalıştı. Kuzey Afrika'nın o dönem istikrarsız ve entrikalarla dolu siyasal yaşamı 2 yıl hapiste yatmasına neden oldu. Bedevi kabilelerini çok iyi tanımasından dolayı aranan bir devlet adamı ve danışman oldu. Mısır'da 6 defa Maliki kadılığı yaptı. Şam'ı işgal eden Timur ile görüşmesi bir fatih ile bir bilginin ilginç buluşması olarak tarihe geçti.

Haldun isminin analizi

Haldun isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

H harfi :
Sakin ve durağanlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği
U harfi :
Durgun, çok ağır hareket etme
N harfi :
Sağduyu

Haldun isminin numerolojisi

Haldun isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

H =
10
A =
1
L =
15
D =
5
U =
25
N =
17
Toplam =
73

Haldun isminin farklı yazılış biçimleri

Haldun isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Haldun isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.