Furkan isminin anlamı

bu isim çok güzel çünkü aşkımın ismi

ilknur

bu isim çok güzel çünkü aşkımın ismi

ilknur

bence ''FURKAN''ismi çok güzel bir isim...çok da güzel manası var.katmanızı öneriyorum=)

nur_sena

Furkan benim canım oğlumun ismi. Bu ismi çok beğenerek ve gururlanarak koyduk ona. Fakat "tefrik" anlamını pek kabul edemiyorum. Çünkü anlamı biraz farklılaştırıyor. Tefrik ayırma ayrılma demek, mesela hukukta karı-kocanın boşanmasında kullanılan bir terimdir. O nedenle furkan ın anlamıyla tam olarak örtüşmemekte. Furkan, fark koyan demektir, ki zaten bu ilk cümlede açıkça ortada ve kuran-i kerim’ in isimlerindendir. Canım oğlum seni ve ismini çok seviyoruz.

Esra Balkan

Muhammed furkan ikisini beraber koydum pek fazla ikisi beraber duyulmayan isim ama koydum inşallah adının yolundan gider amin.

Sami Demir

Walla furkan ismi bnm bildigim kuran-ı kerimde geçen bi sure ismi o yuzden tavsıye ederım. Bide burak ısmı oda gzll peygamberimizin bineginin adı.

Furkan Yılmaz

Kişi oğluna kızına vereceği isimden sorumludur. Verilecek isim kişinin karakterine dahi etki yapacaktır onun için evlatlarımıza güzel isimler verelim. İslami açıdan güzel isimler verirsek inşallah doğan evlatlarımıza buyuk ıyılık yapmış oluruz. Furkan çok güzel bir isim kesinlikler tavsiye ederim.

Mehmet Yurdakul

Benimde bir oglum oldu bugün ikinci gün hala bi isim veremedim onurmu yoksa fukan isminimi vereyimdiye bocaliyorum amma ismime benzerlik yönünden onuru tercih ediyorum amma anlam mana yönünce iki isimde cok güzel amma yinede galiba furkan diycem gibi cünkü mana anlam olarak furkan daha önemli.

Orhan-ayyildiz

Furkan mı ? benim için anlamı çok büyük. Bir kere hayatımın anlamının adı. Onu çok seviyorum iyi ki varsın aşkım,furkan’ım. (:.

Dadlu Shey (x

Benim ismim bana güzel başkasında olmasını istememm.

Furkan

Ben herkese oneriyorun furkan ismini,cok guzel anlami var.

Nermine Nuriyeva

Çok güzel bir isim.

Fatih Kılıç

Dedemiz furkan ismini istiyor dogacak oglumuza, bizde ikinci isim olarak düsünüyoruz. Ama cok dindarlarin ismi diye duydum simdi kararsizim dogrusu.

Arzu Ö.

Burak ismi çık güzeldir aynı benim gibin burak58.

Burak Sönmez

İsmimin anlamını bu kadar derinden söylediginiz için tşk ederim gözlernizden öperim elinize sğlık.

Furkan Akbaş

Bu ismi çok sewiyorum. (:.

Sewgi Can

Siteniniz çok güzel olmuş başkalrında bakmasını dilerim. Sincan ankara.

Furkan Türker

Siteniz çok güzel çok teşekkür ederim böyle bi site yaptığınız için emeği geçen herkese teşekkür ederim ayrıca anne babalara çocuklarına modern değilde islami adlar koymalarını tavsiye ediyorum ben de böle bi ismim olduğu için gurur duyuyorum herkese ii yorumlar:d

Furkan Güreci

Down sendromu 11 yaşındaki oğlumun adı çok yaramaz ama onu çok seviyorum.

Sultan Kılıç

Sevdiim çocuğun ismi olduu içn bnm için birtane ve özel bir anlamı olan bir ism her nekdr dincilerin ismi olsa da bnm içn furkanın ve f harfininn özel ve gzl bi yeri war.

C. K.

Hayatimin aski duygu idi :( sansını kaybettii gunes onunla dogu dan dogu yordu ama o olmadii icin artik gunes ne dogu yor nede ben dogu sunu gormek istiyorum :@

Öleeee

Artık seviyorum. Çok mutluyum. :D

Birisi İşte