Fatih isminin anlamı

Fatih'in anlamı, zorlukları aşan, zorluklardan yılmayan, başarılı olandır. Fethetmekte bir zor olanı başarmaktır bu nedenle, fetih yapanlarada Fatih denilmiştir. Tarihimizde istanbulu fetheden padişahımız II. Mehmet'e istanbulun fethinden sonra Fatih SUltan Mehmet diye hitap edilmiştir. Fatih istanbulu fettiği için, Sultan padişah olduğu için, Mehmet'se gerçek adı Mehmet olduğu için.

Fatih ÖZÇALIK

benim ismimde fatih ismimi fatih sultan mehmetin istanbulu fethettiği gün takvimden bulmuş babam ben çok seviyorum ismimi çokda güzel.

fatih yılmaz

benim ismimde fatih ismimi fatih sultan mehmetin istanbulu fethettiği gün takvimden bulmuş babam ben çok seviyorum ismimi çokda güzel.

fatih yılmaz

Biricik aşkımin ismi o taşıdığı için çok güzel bi isim.ömrüm helalim aşkım benim kurban olduğum Fatihimm ınş evlendiğimiz zaman da çocuğumuzun ismide fatih olacak aşkım benim:)

sümeyye

Merhaba benimde dunyalar tatlisi oglum var adida FATİH cok guzel isim gururla soyluyorum kizim olsun oda sultan olocak allahin izniyle

musa erturk

tekrar dünyaya gelsem ve isminin ne olmasını istersin deseler yine bu ismi seçerdim çok gurur verici bir isim

fatih çimenderoğlu

Ben fatih ismini çok seviyorum anlamıdafetheden açan anlamına geliyor.

Zeyno Gürültü

Güsel bi isim eski sevgilimin ismi anlamı benim için büyük olurya bigün başkasyla evlenirsem çocuguma fatih siraç ismini koyardım. Eee kız dedigin istanbul gibi olmalı fethi zor fatihi tek olmalı:(.

Eda Akgün

10 numara ısımlerden bırı he kendı ısmım dıye ovmuorum anlamı cok hem bu dunyaada hemde obur dunyada bu arada fatıh camcı sen kayısdagında oturan fatıh deılmısın yha.

Fatih Eren

Önemli olan fatih ismini tasimak degil ona layik olabilme.

Fatih Ogul

Gül bi isim.

Berna

Kardeşim gibi ismide güzel herkese öneriyorum ama fatihismi taşıyanlar çok yaramaz olurla ama çoğu süper zekalı çıkmıştır bu 2001 de yapılan bir araştırma sonucu ortaya çıkmıştır.

Sibel Anılır

Bu isimi çok beğeniyorum çünkü benim ismim.

Fati Aksoy

Fatih eski bir
isim olduğu için çocuğuma koymayı düşünmüyorum bence sizde koymayın!.

Yaren Efsane

Fatih ismi tavsiye edilmez mi yahu ;)
çocuğunuza ne isim koyacaksanız koyun ama fatih’ide ekleyin.

Fatih Camcı

Gerçektten güsel bir isim yıllardır kullanıyorum bi sorun yaşamadım:) öneririm fatih ismini.

Fatih Çal

Harika bi isimm (\/).

İsimsiz

Bitanemin ismi çok güzel bi isim ve bnde çok beğeniyorm onuda seviyorm isminide :).

Hilal

O benim hayatım

Selen Axxx

İstanbul'un Fethi

Admin