Eşref isminin anlamı

Eşref isminin anlamı

Daha şerefli, çok onurlu, çok aziz, pek muhterem. Eşrefi: Akkoyunlular devrinde kullanılan bir çeşit gümüş para. Yavuz Sultan Selim'in Mısırı fethettikten sonra burada bastırdığı para. Eşrefoğlu Rumi: Kadiri tarikatının bir kolu olan Eşrefîyye adlı ekolün kurucusu

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Eşref ismini taşıyan yaklaşık 18.685 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Eşref ismi en çok kullanılan 700. isim olup, yaklaşık olarak her 4.207 kişiden biri Eşref adını taşımaktadır.

Eşref isminin sitemizde görüntülenme sayısı 19.141.

Eşref ismi için yaptığımız ankete katılan 37 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,08.

Ziyaretçilerimizden 159 kişi Eşref ismini öneriyor, 38 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 13 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Eşref ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Eşref ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Bu çok süper bir isim bnm abimin ismidir yani gerçektende kendiside çok şerefli birisidir.
.

Edanur Şen

Eşref ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Eşref ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Eşref olan önemli kişiler

Eşref Adalı

Prof. Dr. Eşref Adalı (Doğum Tarihi: 1948, Eğirdir, Isparta) Türk akademisyen eğitim yaşamına İstanbul'da başlamıştır. 1965 yılında Pertevniyal Lisesi'nden, 1971 yılında da İTÜ Elektrik Elektronik Fakültesi'nden yüksek mühendis olarak mezun olmuştur. Mezuniyetinin hemen arkasından, İTÜ Elektrik Elektronik Fakültesi, elektriğin endüstride tatbikatı kürsüsüne asistan olarak atanmıştır. 1976 yılında doktor ünvanını kazanan Adalı, 1977 yılında, Case Western Reserve (Cleveland Ohio, ABD) Üniversitesine konuk araştırmacı olarak gitmiştir. 1979 yılında Kanada'nın Ottawa kentindeki Carleton Üniversitesi'nde konuk öğretim üyesi olarak görev almış, 1980 yılında üniversite doçenti ünvanını almıştır. 1982 yılında İTÜ'de yeni kurulan kontrol ve bilgisayar mühendisliği bölümü, bilgisayar bilimleri anabilim dalına geçen Adalı, 1985 yılında Akron Üniversitesi'nde konuk araştırmacı olarak bulunmuştur. Adalı 1988 yılında, İTÜ Bilgisayar Mühendisliği anabilim dalına profesör olarak atanmıştır. 1990-91'de TÜBİTAK MAM'da İnformatik Enstitüsü Başkanlığı yapmıştır. 1997-98 yıllarında bilgisayar bilimleri anabilim dalı başkanlığı yapmıştır, 1998-2002 yılları arasında Bilgisayar mühendisliği bölüm başkanlığı görevini yapmıştır. Halen bilgisayar mühendisliği bölüm başkanı ve Bilişim Enstitüsü Bilgi Teknolojileri Programı Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Eşref Apak

Eşref Apak, (Doğum Tarihi: 3 Ocak 1983, Kalecik) Türk çekiç atma sporcusu. Şu anda Enka adına yarışmaktadır.

Eşref Armağan

Eşref Armağan (Doğum Tarihi: 1953, İstanbul) doğuştan görme engelli Türk ressamdır. Yaşamı boyunca görmediği nesnelerin maket modellerine parmak uçlarıyla dokunarak onları başarıyla resmedebilmiştir. 'The Colors of Darkness' isimli ödüllü belgesele konu olmuştur. Ayrıca Real Super Humans isimli belgeselde de aynı şekilde kendisinden ayrıntılı bir biçimde bahsedilmektedir. Hiç görmediği nesneleri dokunduktan sonra resmedebilme yeteneği nedeniyle Harvard Üniversitesi nöroloji bilim dalından profesörler kendisinin beyin fonksiyonlarını incelemiş,bunun sonucunda Eşref Armağan'ın bir nesneye dokunduğunda beynindeki görülen cisimlerin algılanması ile ilgili bölümün harekete geçtiğine şahit olmuşlardır. Hakkında ünlü İngiliz bilim dergisi 'New Scientist'te makale yayınlanan Armağan yaşamını Ankara'da kendisi gibi görme engelli eşiyle beraber sürdürmektedir. 1994 senesinde Joan Eröncel isimli otuz sene evvel Türkiye'de evlenmiş Amerikalı bir hanım ile tanışır. Joan, onun eserlerinin mükemmelliği karşısında hayran olur ve ona yardım etmeye karar verir.

Eşref Erdem

Eşref Erdem (Doğum Tarihi: 2 Haziran 1941, Haymana, Ankara, Türkiye), Türk siyasetçi.

Eşref Kolçak

Eşref Kolçak (Doğum Tarihi: 28 Ocak 1927; İspir, Erzurum), Türk oyuncu.

Eşref Ziya Terzi

Eşref Ziya Terzi (Doğum Tarihi: 1968, İstanbul), Aslen Bayburtlu olan motosiklet ve hız tutkunu bir müzisyen.

Eşref Uğur Yiğit

Eşref Uğur Yiğit (Doğum Tarihi: 1945, İstanbul, Türkiye). Türk asker.

Eşref Akıncı

Eşref Akıncı (Doğum Tarihi: 1912, Bursa, Türkiye) - (ö. 26 Şubat 1990), Türk asker ve siyasetçi.

Eşref Akman

Eşref Akman, (Doğum Tarihi:1862, Yanya) - (ö. 2 Mart 1938), Türk siyasetçi.

Eşref Bilgiç

Eşref Bilgiç, Türk futbolcu, teknik adam ve hakem. Kariyerinin çoğunu Beşiktaş'ta geçirmiş, takımın teknik direktörlüğünü de yapmıştır.

Eşref Bitlis

Eşref Bitlis, (Doğum Tarihi: 1933, Malatya - Ölüm Tarihi: 17 Şubat 1993). Eski Türk orgeneral, eski Jandarma Genel Komutanı.

Eşref Canbulat

Eşref Canbulat tam ismiyle Malik Eşref Canbulat (Doğum Tarihi: 1455 - Ölüm Tarihi: 1501) 1500'de Adil Tumanbay'ın bir komplosuyla Memluk Sultanı Zahir Kansu'nun yerine geçen ve 1500-1501de kısa bir dönem için saltanat süren Çerkes kökenli Burci Hanedanı'ndan Memluk hükümdarı.

Eşref Cengiz

Eşref Cengiz (Doğum Tarihi: 1936, Diyarbakır) - (ö. 15 Nisan 2012[1]) Türk siyasetçi.

Eşref Demirel

Eşref Demirel (Doğum Tarihi: 1883, Akşehir, Konya) - (ö. 18 Mart 1956), Türk siyasetçi.

Eşref Dizdar

Eşref Dizdar (Doğum Tarihi: 1883, Giresun) - (ö. 5 Haziran 1958), Türk asker ve siyasetçi.

Eşref Erkut

Ali Eşref Ergut, (Doğum Tarihi: 1906 r. 1322 Edirne) - (ö. 20 Ağustos 1983), Türk bürokrat.

Eşref Musa

Eşref Musa veya Melik Eşref Musa (Tam ismi: "Melik Eşref Muzaffereddin Musa bin Nasır Yusuf bin Mesud Yusuf") (Doğum Tarihi:1240 - Ölüm Tarihi:?) çocuk yaşında Emir Aybeg tarafından ismen son Eyyubiler Mısır Sultanı olarak 1250-1254 döneminde Mısır Sultanı olarak tahta geçirilmiş ve tahttan indirilmiş hŭkŭmdar.

Eşref Sencer Kuşçubaşı

Eşref Sencer Kuşçubaşı (Doğum Tarihi: 1873, İstanbul - Ölüm Tarihi: 1964, İzmir) Kuşçubaşı Eşref adıyla da anılır. Çerkez boylarından Ubıhlara mensup istihbaratçı ve gerilla savaşçısıdır.

Eşref Şefik

Eşref Şefik Atabey, (1894; İstanbul - 1980; İstanbul) Türk gazeteci, radyo spikeri. Osmanlı mebuslarından Şefik Bey'in oğludur. Galatasaray ve İstanbul liselerinde okudu. Fransa'da Siyasi Bilimler okuluna devam etti(1914). Bir süre Londra'da, Sevr Antlaşması'na muhalif oy veren tek Divan-ı Hümayun üyesi olan, amcası Rıza Paşa'nın yanında kaldı. I. Dünya Savaşı'nda Türkiye'ye döndü.

İkinci ismi Eşref olan önemli kişiler

Ruşen Eşref Ünaydın

Ruşen Eşref Ünaydın (Doğum Tarihi: 1892, İstanbul - Ölüm Tarihi: 21 Eylül 1959, İstanbul), Türk siyasetçi ve diplomat.

Soyadı Eşref olan önemli kişiler

Şair Eşref

Şair Eşref, (Doğum Tarihi: 1847, Gelenbe, Kırkağaç, Manisa) - (ö. 1912, Gelenbe, Kırkağaç, Manisa), Türk yazar.

Eşref isminin analizi

Eşref isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
Ş harfi :
Çok üretken ve güçlü olma
R harfi :
Sert yapıya sahip olma
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
F harfi :
Uysal, güvenilirlik

Eşref isminin numerolojisi

Eşref isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

E =
6
Ş =
23
R =
21
E =
6
F =
7
Toplam =
63

Eşref isminin farklı yazılış biçimleri

Eşref isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Eşref isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.