Esed isminin anlamı

Esed isminin anlamı

Arslan. Gazanfer. Haydar. Cesur ve kahraman kişi anlamında kullanılmıştır

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Esed isminin sitemizde görüntülenme sayısı 6.449.

Esed ismi için yaptığımız ankete katılan 2 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 5,00.

Ziyaretçilerimizden 49 kişi Esed ismini öneriyor, 23 kişi ise önermiyor.

Esed ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Esed ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Esed ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Esed ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Soyadı Esed olan önemli kişiler

Beşşar Esed

Beşşar Hafız el-Esed (Arap: بشار حافظ الأسد; d. 11 Eylül 1965), Suriye Cumhurbaşkanı ve Suriye Baas Partisi'nin lideridir. Adı Türkçeye Beşar Esad[1], Beşşar Esed[2] veya Beşşar el-Esad[3] olarak çevrilebilmektedir.

Esma Esed

Esma Esed (Arapça: أسماء الأسد; (Doğum Tarihi: 11 Ağustos 1975, Londra, İngiltere), Suriye devlet başkanı Beşşar Esed'in eşidir. 3 çocuğu vardır. Daha önce yatırım bankacılığı alanında kariyer yapmış, Hafız Esed'in ölümünden sonra, Aralık 2000'de Devlet Başkanı Beşar Esed ile evlenerek ve Suriye'ye taşınarak bankacılık kariyerini bırakmıştır. Esma Esed aynı zamanda İngiliz vatandaşlığına sahiptir.

Mahir Esed

Mahir Esed, (Arapça: ماهر الأسد‎, d. 8 Aralık 1967) Suriye devlet başkanı Beşşar Esed'in kardeşidir. Cumhuriyet Muhafızları ve Dördüncü Zırhlı Tümen adlı birliklerin komutanıdır[1], Suriye'de faaliyet gösteren gizli polis ve istihbaratın başındaki isimdir. Suriye'de Beşşar Esed'den sonra otoriteyi elinde bulunduran iki numaralı isim.[2]

Fatıma bint Esed

Fatıma bint Esed (Arapça: فاطمة بنت أسد, Farsça: فاطمه دختر اسد), Esed bin Haşim’in kızı, Ebu Talib’in eşi, ilk imam ve dördüncü halife olan Ali bin Ebu Talib’in annesi, İslam peygamberi Muhammed’in kızı olan Fatıma bint Muhammed’in kayınvalidesi, Muhammed’in öksüz ve yetim olduğu günlerde eşiyle birlikte bakımını üstlenendir. Hatice bint Hüveylid’den sonra müslüman olan ilk kadındır.

Hafız Esed

Hafız Esed (حافظ الأسد) (Doğum Tarihi: 6 Ekim 1930, Kardaha, Lazkiye - Ölüm Tarihi: 10 Haziran 2000, Şam) 1971-2000 arasında Suriye devlet başkanı.

Esed isminin analizi

Esed isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
S harfi :
Hayalperestlik
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği

Esed isminin numerolojisi

Esed isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

E =
6
S =
22
E =
6
D =
5
Toplam =
39

Esed isminin farklı yazılış biçimleri

Esed isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Esed isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.