Esad isminin anlamı

Esad isminin anlamı

1. Oldukça mutlu, daha saadetli. 2. Çok hayırlı. – Türk dil kurallarına göre "d/t" olarak kullanılır. Esad b. Zürare: Sahabedendir. Künyesi Ebu Umame'dir. Akabe bey'atmdan önce müslüman oldu. 1.2. ve 3. Akabe bey'atlarında hazır bulundu. Medine'ye İslamı ilk tebliğ eden sahabidir. Hicretin II. yılında Şevval ayında (Bedir öncesi) vefat elti.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Esad isminin sitemizde görüntülenme sayısı 48.127.

Esad ismi için yaptığımız ankete katılan 124 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,17.

Ziyaretçilerimizden 550 kişi Esad ismini öneriyor, 89 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 18 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Esad ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Esad ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Son zamanlarda sıkça karşılaştığımız bir hata, Esed ile Esad isminin karıştırılması.
Esed, “aslan” anlamına gelmekte olup Arapça elif, sin, dal harflerinden müteşekkildir.
Esad ise “en saadetli, en saîd insan” anlamında olup elif, sin, ayn ve dal harflerinden oluşmaktadır. u iki ismi birbiriyle karıştırmayalım...

Göksel

Benım adım esat ısmımı cok sevıyorum herkese cocuklarının adını koymalarını tavsıye ederım benım elımden gelse bende cocugumun adını esat koyarımm:d:d.

Kaptan Esat

Canım esmam ile ortak ürünümüz olacaktı.

Esad_kacal

Guzel anlamı var.

Mehmet Akman

Esad ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Esad ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Esad olan önemli kişiler

Esad Aliyev

Esad Paşa Toptani

Esad Paşa Toptani (Doğum Tarihi: 1863, Tiran, Osmanlı - Ölüm Tarihi: 13 Haziran 1920, Paris, Fransa), Osmanlı Arnavut asker ve siyasetçi. Balkan Savaşları'ndan sonra Balkan Birliği'ne destek vererek, özellikle Sırbistan yardımıyla orta Arnavutluk'ta Dıraç merkezli Merkezi Arnavutluk Cumhuriyeti adi verilen bir devlet kurdu. [1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

İkinci ismi Esad olan önemli kişiler

Celal Esad Arseven

Celal Esad Arseven (Doğum Tarihi:1876, İstanbul - Ölüm Tarihi: 13 Kasım 1971, İstanbul) Türk ressam, yazar ve Milletvekili.

Mahmud Esad Coşan

Mahmud Es'ad Coşan (Doğum Tarihi: 14 Nisan 1938, Ayvacık, Çanakkale - Ölüm Tarihi: 4 Şubat 2001, Sidney), akademisyen, yazar, din adamı, vaiz, Nakşibendi şeyhi. Uzmanlık alanı hadis ilmidir.

Mehmed Esad Safvet Paşa

Mehmed Esat Safvet Paşa (Doğum Tarihi: 1814 - Ölüm Tarihi: 1883), Osmanlı hükümetinde çeşitli nazırlıklarda ve II. Abdülhamit döneminde 4 Haziran 1878 - 4 Aralık 1878 arasinda altı ay sadrazamlık görevinde bulunmuş bir Osmanlı devlet adamıdır.[1] Tanzimat döneminin en mühim simalarındandır. Hürriyet Gazetesinin kurucusu Sedat Simavi'nin dedesidir.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Soyadı Esad olan önemli kişiler

Riyad Esad

Riyad Musa el-Esad (Arapça: رياض موسى الأسعد‎‎, 1961), Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) başkomutanıdır. Riad Esad, önceleri Suriye Hava Kuvvetleri'nde görevliydi. Daha sonra 2011-2012 Suriye ayaklanması sırasında muhaliflerin safına geçerek, dağınık milis ve kaçak asker gruplarını birleştirdi. Günümüzde Suriye'deki Beşşar Esed yönetimine karşı ÖSO'nun yürüttüğü silahlı gerilla mücadelesinde liderlik yapıyor.

Esad isminin analizi

Esad isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
S harfi :
Hayalperestlik
A harfi :
Atılgan, enerjik
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği

Esad isminin numerolojisi

Esad isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

E =
6
S =
22
A =
1
D =
5
Toplam =
34

Esad isminin farklı yazılış biçimleri

Esad isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Esad isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.