Enes isminin anlamı

enes isminin insan veya küheylan olduğunu söyleyenler bu bilgilere nasıl eriştiler bilmiyorum ama enes üns kökünden türemiş bir isim olarak sevimli cana yakın manalarına karşılık gelir özellikle bazıları bu isimlerin dini isimler olmadığını iddia etmişler iddiaları tamamen asılsız olup enes aynı zamanda da cevşenül kebir gibi muhteşem bir dua kitabındada geçmekte olup Allah'ın isimlerindendir ayrıca sahabelerden enes bin nadr ve enes bin malikin isimleride enestir. o yüzdendirki herkes enes ismini oğluna vermekte fazlasıyla rahat olsun ve küheylan veya insan manalarıyla alakası yoktur dediğim gibi islami bir isim olup ayrıca safkan arapça bir kelimedir piyasadada dolaşan aslı astarı olmayan saçma sapan her bilgiyede inanmayın.

enes arvasin

enes ismi çok güzel

eneskara

benim adımda enes

Enes Çağdaş

Enes ismi çok güzelbir isim ailelere tavsiye

enes uyar

Benim adım Enes

Enes

Adam yukarıda açıklamış Enes Arap atı küheylan demek diye halen ismin anlamlı olduğunu söylüyorsunuz

Kürşad Demirören

Arkadaşlar Enes'in anlamı Küheylan, yani AT demektir. AT, güzel isim ise buyurun çocuğunuza Türkçe karşılığı olarak AT koyun. Enes'in anlamı "küheylan" demektir. İslamdan önceki bütün arap adları islami döneme de aynen geçmiştir. Osman, Ali, Hasan, Hüseyin, Bekir, Osman vs..... bu adları putperest olduğu halde çocuklarına vermişler ve islami dönemde de değiştirmemişler. İsim millidir. Yani din ismi olmaz. Arap, Türk, Fars, Rum, Ermeni vs adı olur. Tarihimizin hiç bir döneminde, ne orta asya da ve nee de Anadolu da kurulan bütün devletlerde Enes, Talha, Azra, Merve, Salman gibi adları göremeyiz. Bu adlar dini fanatizmin ürünü olarak son dönemde verilmeye başlamıştır. Talha'nın anlamının ZAMK AĞACI olduğunu kim biliyor. Neresi bunun islami. Talha'nın babası bu adı putperest iken çocuğuna ad olarak vermiştir. Babası bu adı verirken günün birinde bu çocuğun müslüman olacağını nereden bilebilsin ki? Safsataaları bırakalım, gerçekleri öğrenelim ve çocuğumuza Türkçe adlar verelim. Nasıl ki araplar, yahudiler kendi milli adlarını kullanıyorlarsa, biz Türkler de kendi milli adlarımızı kullanacağız, bu bir hak ve görevdir. Arap ya da ibrani adları biz Türkler için utanç verici bir durumdur ve milli kültürümüzü yok etmek için kullanılan bir argümandır. Biz dualarımızın arkasından "kabulümüz anlamına,tasvip ediyoruz" anlamına gelen gelen AMİN lafzının Mısır Firavunlarından AMON RA nın ibrani dilinde değişikliğe uğrayarak AMİN şekline dönüştüğünü kaçımız biliyoruz.

Orkun Türkmen

Benim ismin enes ismimden cok memnunum diyer isimlerde guzeldir ama enes ismi bence daha guzel anne babalara tavsiye ederim

enes

adımı coookkk seviyorum ayrıca enes isminin cok güzel bir anlamı var anne babalara tavsiye ediyorum

enes yılmaz

hamileyim oğluma enes ismini düşnüyodum ama bu kadar yaramaz oluyolarsa korktum doğrusu :D

canan özdemir

bence enesler lütfen adınızın kıymetini bilin.

Enes TAŞDELEN

hayatta ilk kez ENES ismi beni ağlattı. ama buna rağmen ENES ismi benim için çok ama çok değerlidir....

ayşegül

Enes ismi kadar güzel isimmi var?
.

Enes Genar

Evet enesler yaramaz olur olsun enes kadar güzel isim yok benim oglumun adida enes.

Meral Tay

Adım enes ismimle gurur duyuyorum.

Enes Genar

Ben mustafa 23 gun once bende baba oldum ve oglumun ısmını enes koydum ılk oncelerı esım enes ısmını begenmedı ama anlamını okudukdan sonra nekdar anlamlı bır ısım oldunu herkze soyluyor bız mutluyuz herkeze de tavsıye edıyoruz.

Mustafa Dogru

Benimde oğlumun ismi ömer enes 3yaşında evet eneslerin yaramaz olduğu doğrudur bizimkide çok yaramaz ama çok ta akıllı herşeyi biliyo çok ta cana yakın sevimli allah herkesin yavrusunu anne babasına bağışlasın
.

Hatice Akar

Yeni oglum oldu ismini enes koydum cok memnunum inşallah büyüdüyunde ismini beyenir.

İsmail Yenigün

Benim adımdan çok memnunum. Bazen enes yerine enis demeseler daha memnun olacağım:d.

Enes Düzer

Enés ismini severim. Akıllı olsun :d.

Enes Baba

Benimdae ismim enes önceleri adımı sevmemiştim ama şimdi çok seviyorum. Bence bay ve bayanlarda çocuklarına bu ismi taksınlar çünkü çok güzel bir isim.

Enes Seçkin Van/muradiye

Ben adımdan çhook memlunum ve enes ismi çok anlam taşıyor ve adım çokk güzel
.

Enes Çıkan

Ben ce enes ismi çok güzel ben enes ismini çok seviyorum
.

Enes Ulusoy

Ben ce enes çok güzel bir isim ben ismimle gurur duyuyorurum.

Enes Çapan

Merhaba benim adım enes 11 yaşındayı adımı babam kotymuş we adımı çok seviyorum.

Enes Yıldırım