Cabir isminin anlamı

Cabir isminin anlamı

1. Cebreden, zorlayan. 2. Galip gelen. 3. Aziz ve kuvvetli olan. Allah'ın hükümlerini uygulamada güç kullanan. 4. Kırıkçı, kırık sancı. Cabir b. Abdullah b. el-Ensari: Sahabedendir (603-697). Birinci Akabe Bey'atından sonra müslüman oldu. Rasulullah'ın bulun savaşlarına katıldı. Sahabenin bilginlerindendi. Kendisinden çok sayıda hadis rivayet edilmiştir

  • Nitelik
  • İyi
  • Nostaljik
  • Mübarek
  • Yenilikçi
  • Çekici
  • Cabir ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmiyor.
  • Admin

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Cabir ismini taşıyan yaklaşık 7.785 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Cabir ismi en çok kullanılan 1029. isim olup, yaklaşık olarak her 9.816 kişiden biri Cabir adını taşımaktadır.

Cabir isminin sitemizde görüntülenme sayısı 23.089.

Cabir ismi için yaptığımız ankete katılan 54 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,17.

Ziyaretçilerimizden 147 kişi Cabir ismini öneriyor, 69 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 1 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Cabir ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Cabir ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap


Cabir isminin gücü benim için çok önemli

Cabir cubukcu

Cabir ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Cabir ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Cabir olan önemli kişiler

Cabir El Mübarek El Sabah

Cabir El Mübarek El Sabah (Doğum Tarihi: 5 Ocak 1942, Kuveyt City), 4 Aralık 2011 tarihinden bu yana Kuveyt Başbakanı olmuştur. Daha önce Başbakan Birinci Yardımcısı ve Savunma Bakanı olarak görev yapmıştır.

Cabir III El-Ahmet El-Cabir El-Sabah

Şeyh Cabir Al-Ahmet Al-Cabir Al-Sabah (Doğum Tarihi: 29 Haziran 1926 – Ölüm Tarihi: 15 Ocak 2006) (Arapça: الشيخ جابر الأحمد الجابر الصباح) Kuveyt'in on üçüncü emiri olarak 31 Aralık 1977 tarihinden hayatını kayıp edene kadar emir olarak görevini sürdürdü. Şeyh Cabir İngiliz bağımsızlığı sona erdiğinden beri Kuveyt'in üçüncü Emiri olmuştur.

İkinci ismi Cabir olan önemli kişiler

Hamad bin Casim bin Cabir El Tani

Şeyh Hamad bin Casim bin Cabir El Tani (Doğum Tarihi: 30 Ağustos 1959), Katarlı bir politikacı ve 3 Nisan 2007 - 26 Haziran 2013 tarihleri arası eski Katar Başbakanı ve kraliyet ailesinin bir üyesidir.

I. Cabir El-Sabah

Şeyh Cabir Bin Abdullah (1770–1859) (Cabir I, Birince Cabir ya da Cabir El-Eyş) (Arapça: الشيخ جابر بن عبدالله الصباح) Kuveyt'in Al-Sabah ailesinden üçüncü melikesiydi ve 1814 – 1859 yılları arası hizmet verdi. Yerine geçtiği Abdullah Bin Sabah'ın en büyük oğluydu.

II. Cabir El-Sabah

Şeyh Cabir II Al-Mübarek Al-Sabah (1860 – 5 Şubat 1917) (Arapça: الشيخ جابر المبارك الصباح) Kuveyt'in sekizinci Şeyhi olarak hizmet verdi. Şeyh Cabir Al-Sabah ailesinin Al-Cabir dallının atasıdır ve önceki Şeyh Mübarek Al-Sabah'ın büyük evladıdır. 28 Kasım 1915 – 5 Şubat 1917 yılları arası Şeyh olmuştur ve ölümü sonrası kardeşi Salim Al-Mübarek Al-Sabah Şeyh olarak yerine geçmiştir.

Soyadı Cabir olan önemli kişiler

I. Sabah bin Cabir

Şeyh Abu Abdullah Sabah I Bin Cabir Al-Sabah (Sabah I – Birince Sabah) (Arapça: الشيخ صباح الأول بن جابر الصباح) Kuveyt'in Al-Sabah ailesinden ilk Şeyhiydi. Kuveyt'in resmi tarihine göre, Abu Abdullah müttefik oy birliği yöntemiyle Şeyh olarak seçilmişti.

Cabir isminin analizi

Cabir isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

C harfi :
Konuşma ve yazma yeteneği
A harfi :
Atılgan, enerjik
B harfi :
Ön sezilerinin kuvveti
İ harfi :
Kırılganlığı
R harfi :
Sert yapıya sahip olma

Cabir isminin numerolojisi

Cabir isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

C =
3
A =
1
B =
2
İ =
12
R =
21
Toplam =
39

Cabir isminin farklı yazılış biçimleri

Cabir isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Cabir isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.