Bilal isminin anlamı

Bilal isminin anlamı

Su gibi ıslatan, ıslatış, ıslaklık. Bilal b. Raba: İslamın ilk müezzini, Habeş asıllı olup İslamı köle olarak ilk kabul edenlerden birisidir

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Bilal ismini taşıyan yaklaşık 63.064 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Bilal ismi en çok kullanılan 298. isim olup, yaklaşık olarak her 1.227 kişiden biri Bilal adını taşımaktadır.

Bilal isminin sitemizde görüntülenme sayısı 57.890.

Bilal ismi için yaptığımız ankete katılan 245 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,09.

Ziyaretçilerimizden 931 kişi Bilal ismini öneriyor, 105 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 39 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Bilal ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Bilal ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

bence çok güzel bir isim hemde ezani ilk okuyan kişinin adı

ziyaratçi

Bilal ismini ogluma asr- i saadet sokagindan alinti yaparak koydum, huzur sokagi gibi bir roman ve basit bir film olmadan oncede ferahlatan sesiyle hz. Bilal vardi...

rukiye alkan

Huzur sokağının da baş kahramanı bilal hemde dini içerikli b isim gayet tbi güsel olduunu düşünüorum.

Zeynep

Bu isim hakkında cok fazla yorum yapılmıyor.

Bilal Kan

Ben bu ismi rüyamda oğluma taktığımı gördüm vede taktım herşeyde bir hayır vardır allah bana bu ismi takmamı emretti gibi bir şeydi bende taktım vede çok yakıştı oğluma.

Nurten Demirci

Bilal ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Bilal ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Bilal olan önemli kişiler

Bilal Aziz

Bilal Aziz Özer (Doğum Tarihi: 1 Temmuz 1985, Beyrut), Lübnan doğumlu Alman vatandaşlığı da bulunan Türk futbolcu.

Bilal Gülden

Bilal Gülden (Doğum Tarihi: 1 Mayıs 1993 Mannheim), Türk futbolcu.

Bilal Güven

Bilal Güven, Türk futbolcu (İstanbul, 11 Mart 1966).

Bilal Kartal

Bilal Kartal, ( d. 1970 Karşıyaka, İzmir ) Türk özel dedektif [1][2][3][4], eski Uzman Çavuş sporcu ve yazardır. Bilal Kartal 1970 yılında izmir ilinin karsiyaka ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise egitimini İzmir'de tamamlayan Kartal, Jandarma Genel Komutanlığı'nda 1993 - 1995 yılları arasında Jandarma Uzman Çavuş olarak görev almış ve kendi isteği ile görevden ayrılmıştır.

Bilal Kayabay

Bilal Kayabay, (Doğum Tarihi: 7 Eylül 1947, Adana) Türk şair.

Bilal Kemikli

Bilal Kemikli, akademisyen, şair ve yazar. 1998'de doktor ve 2002'de doçent oldu. Ankara, Yüzüncü Yıl ve Süleyman Demirel Üniversitelerinde öğretim üyesi ve idareci olarak görev yaptı. Halen Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk İslam Edebiyatı Anabilim Dalı başkanı olan Kemikli, 2008'de profesörlüğe yükseltildi.

Bilal Çatalçekiç

Bilal Çatalçekiç (Doğum Tarihi: 24 Ocak 1981) Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, sunucu, müzisyen.

Bilal Şar

Bilal Şar (Doğum Tarihi: 15 Ocak 1968, İstanbul), Türk futbolcu.

Bilal Şimşir

Bilal N. Şimşir (Doğum Tarihi: 1933), Türk diplomat, akademisyen, yazar. 1957 senesinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olduktan sonra bu fakültede Diplomasi Tarihi Kürsüsünde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1960 senesinde Türk Dışişleri Bakanlığına geçti. Paris, Şam, Londra, Lahey Türk Büyükelçiliklerinde başkâtip ve müsteşar olarak çalıştı. Türk Dışişleri Bakanlığında, merkezde şube müdürü, daire başkanı, genel müdür yardımcısı ve genel müdür olarak görev yaptı. Arnavutluk'ta Tiran Büyükelçiliği, Çin Pekin Büyükelçiliği, Avustralya ve Güney Pasifik Ülkelerinde büyükelçi olarak Türkiye'yi temsil etti. 1998 senesinde Türk Dışişleri Bakanlığında 38 senelik hizmetinin ardından emekliye ayrıldı.

Bilal Çubukçu

Bilal Çubukçu (Doğum Tarihi: 16 Mayıs 1987, Berlin) Türk futbolcu.

Bilal Kılıç

Emre Erol (Doğum Tarihi: 17 Eylül 1994, Eleşkirt, Ağrı), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Kayseri Erciyesspor'da oynamaktadır.

Bilal Kısa

Bilal Kısa, (Doğum Tarihi: 22 Haziran 1983, Merzifon), Türk millî futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Akhisar Belediyespor'da forma giymektedir.

Bilal Özdemir

Bilal Özdemir (Doğum Tarihi: 30 Nisan 1987), Türk futbolcu. İnegölspor'da forma giymektedir.

Bilal Türkgüler

Bilal Türkgüler (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1984, Manisa), Türk futbol oyuncusu. 1. Lig ekiplerinden Orduspor'da oynamaktadır.

Bilal Ergün

Bilal Ergün 1959 yılında Palas'ta doğdu. İlkokulu Palas İlkokulu'nda okuduktan sonra ortaokul eğitimi için Sarıoğlan'a gitti. Sarıoğlan Ortaokulu'nu başarıyla tamamladıktan sonra Kayseri Lisesi'ne kaydını yaptırdı. Liseden sonra Kayseri Eğitim Enstitüsü' nde eğitim almaya başladı. 1979 yılında mezun oldu öğretmen olarak ilk görevine Sivas'ın Kangal ilçesinde başladı. Burada 4 yıl görev yaptıktan sonra askerlik nedeniyle mesleğine ara verdi. Daha sonra Hatay Antakya'da görevine devam etti. Daha sonra kasabası Palas'a tayin oldu. Palas'ta 18 yıl boyunca öğretmenlik ve yönetimde görev yaptı. 1999 yerel seçimlerinde DYP' den belediye başkanlığına aday oldu. Az farkla kaybetti. Daha sonra öğretmenlik görevine devam etti. Daha sonra 2004 yerel seçimlerine öğretmenlikten istifa ederek aday oldu. 2004 yılında Palas Belediye Başkanı seçildi. Çevre düzenleme altyapı çalışmaları yaptı. Kasabanın temiz su sıkıntısı çevre köylerin desteğiyle giderildi. Kasabada bulunan tarihi Ulu Camii tanıtmak için çalışmalar yaptı. Yine kasabada bulunan bozulmamış ender tuz göllerinden olan Palas Tuzla Gölü için Kayseri Valiliği ile işbirliği içinde tanıtım ve turistik faaliyetler için tesisler yaptırdı. Tanıtım faaliyetleri için Tuzla Gölü / Tuzla Lake Belgesel Filmi çekildi. Ayrıca kasabının, belediyeninde bulunduğu ana caddesi meydan haline getirildi. Caddeye belediye dükkânları ve Atatürk büstü yaptırıldı. Kendiside futbolla ilgilenen Bilal Ergün dağılan Palas Spor Kulübü'nü yeniden topladı. Kulübün maddi sıkıntılarını gidererek amatör kulüpler liginde 3. lige çıkmak için yarışmasına olanak sağladı.

Bilal Güngör

Bilal Güngör (Doğum Tarihi: 1945, Nallıhan, Ankara, Türkiye) - (ö. 19 Aralık 2007, Ankara, Türkiye[1]), Türk siyasetçi.

İkinci ismi Bilal olan önemli kişiler

Muhammet Bilal Macit

Muhammet Bilal Macit (Doğum Tarihi: 11 Eylül 1984, İstanbul), Türk siyasetçi. XXIV. Dönem TBMM İstanbul AK Parti Milletvekili. TBMM 24'üncü döneminin en genç milletvekili.

Bilal isminin analizi

Bilal isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

B harfi :
Ön sezilerinin kuvveti
İ harfi :
Kırılganlığı
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
A harfi :
Atılgan, enerjik
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma

Bilal isminin numerolojisi

Bilal isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

B =
2
İ =
12
L =
15
A =
1
L =
15
Toplam =
45

Bilal isminin farklı yazılış biçimleri

Bilal isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Bilal isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.