Ayvaz isminin anlamı

Ayvaz isminin anlamı

1. Arapça ivaz kelimesinin bozulmuş şekli. 2. Eskiden kibar konaklarda yemek servisi yapan ve sokak işlerinde kullanılan Vanlı Ermenilere verilen ad. Ermeni uşak. 3. Karagöz perdesinin belli başlı tiplerinden biri. 4. Köroğlu destanında bir kahraman.

Benzer İsimler

İlk İki Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Ayvaz isminin sitemizde görüntülenme sayısı 13.870.

Ayvaz ismi için yaptığımız ankete katılan 24 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,79.

Ziyaretçilerimizden 54 kişi Ayvaz ismini öneriyor, 43 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 1 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Ayvaz ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Ayvaz ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Ayvaz ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Ayvaz ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Ayvaz olan önemli kişiler

Ayvaz Gökdemir

Ayvaz Gökdemir (Doğum Tarihi: 1942, Gaziantep, Türkiye; - Ölüm Tarihi: 19 Nisan 2008, Ankara, Türkiye), Türk siyasetçi, eski devlet bakanı ve eski milletvekili. Ayvaz Gökdemir, TBMM'de 19. Dönem Gaziantep, 20. Dönem Kayseri, 21. Dönem Erzurum Milletvekilliği yapmış; 50, 51, 52 ve 53. Cumhuriyet Hükümetlerinde devlet bakanlığı yapmıştır.[1] Siyasi çevrelerde "Komando Ayvaz" olarak anılmıştır.[2]

Soyadı Ayvaz olan önemli kişiler

Galip Ayvaz

Galip Ayvaz (Doğum Tarihi: 24 Eylül 1983 - Strasbourg), Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Kızılcahamamspor'da oynamaktadır.

Kazım Ayvaz

Kazım Ayvaz (Doğum Tarihi: 1937 Rize), Türk millî güreşçi. 1953 yılında Fatih'te güreşe başladığı güreşi 1969 yılında bıraktı. Bu sürede 1 olimpiyat, 2 Dünya, 1 de Balkan Şampiyonası altın madalyası kazandı.

Sertaç Ayvaz

Sertaç Ayvaz   (Doğum Tarihi: 1974)   Tiyatro yönetmeni, oyuncu, eğitmen.

Zeki Ayvaz

Zeki Ayvaz (Doğum Tarihi: 1 Ekim 1989, Akçaabat), Süper Lig takımlarından Trabzonspor'da forma giyen Türk kaleci.

Ülkü Ayvaz

Ülkü Ayvaz ( d. Bayburt 5 Mayıs 1955 ) Türk yazar. Tiyatro oyunları kadar, sade anlatımıyla günlük yaşamın ayrıntılarını işlediği öyküleri ile de dikkati çeker. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü bitiren yazar İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda hâlen dramaturg olarak görev yapmaktadır. Tiyatro oyunları yanında radyofonik oyunlar ve öykü kitapları da yayınlanmıştır. Eserleri çeşitli ödüller kazanan sanatçının değişik yapıtları çeşitli dillere çevrilmiş, oyunları Devlet ve özel tiyatrolar ile yurtdışında Rusya , Makedonya ve Almanya'da sahnelenmiştir. İlk kez 2011-2012 sezonunda sahnelenen Külhanbeyi Müzikali ile 16. Afife Tiyatro Ödülleri'nde Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü kazanmıştır

Ayvaz isminin analizi

Ayvaz isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

A harfi :
Atılgan, enerjik
Y harfi :
Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak
V harfi :
Kendi içine dönüklüğü, umursamazlık
A harfi :
Atılgan, enerjik
Z harfi :
Bilimsel bakış açısı, okumayı seven bir kişilik

Ayvaz isminin numerolojisi

Ayvaz isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

A =
1
Y =
28
V =
27
A =
1
Z =
29
Toplam =
86

Ayvaz isminin farklı yazılış biçimleri

Ayvaz isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Ayvaz isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.