Atik isminin anlamı

Atik isminin anlamı

1. Sırtın üst kısmı. 2. Berrak, saf, karışmamış, kıymetli. 3. Eski, kadim, kühen, dirin. 4. Azatlı, hür. 5. Güzel genç kız. 6. Çok hareketli, çevik, hızlı hareket eden. 7. Asil. 8. Hz. Ebubekir'in lakabı. Peygamber (s.a.s)'in "Sen ateşten kurtulmuş kimsesin" müjdesine kavuşmuş olmasından ötürü bu lakapla anıldığı söylenir.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Atik isminin sitemizde görüntülenme sayısı 3.860.

Atik ismi için yaptığımız ankete katılan 17 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,00.

Ziyaretçilerimizden 25 kişi Atik ismini öneriyor, 25 kişi ise önermiyor.

Atik ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Atik ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Atik ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Atik ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Atik olan önemli kişiler

Atik Sinan

Türk mimarı ( ? - İstanbul , 1471 ) Asıl adı Sinaüddin Yusuf bin Abdullah olan Atik Sinan (Azadlı Sinan da denir), 15.yüzyıl Osmanlı mimarlarının başlıca temsilcilerinden birisi sayılır; İstanbul'un fethinden sonra yapılan ilk ve en büyük yapılar topluluğu olan Fatih Camisi ile külliyesini (1463-1471) gerçekleştirmiştir. Atik Sinan'ın günümüze kalan 1464 ve 1468 tarihli iki vakfiyesinden (bir vakfın koşullarını bildiren belge) ,ölümünden sonra, bütün mal varlığını Fatih'te yaptırdığı mescit, zaviye ve okula bağladığı anlaşılmaktadır. Belgelerde belirtilen zaviye ve okul, günümüze kalmamıştır; mescitse, Mimar Atik Sinan adıyla değil, bitişiğindeki çeşmenin iki kumru kabartması nedeniyle, daha çok Kumrulu Mescit adıyla tanınmaktadır. Atik Sinan'ın mezarı da, mescidin hazire bölümündedir.

Soyadı Atik olan önemli kişiler

Orhan Atik

Orhan Atik (Doğum Tarihi: 25 Şubat 1967 Malatya), Türk teknik direktör ve defans mevkiinde görev yapmış eski futbolcu.

Ayşegül Atik

Ayşegül Atik (Doğum Tarihi: 1948), Türk oyuncu.[1]

Kenan Atik

Kenan Atik (Doğum Tarihi: 20 Mayıs 1965, Denizli), Türk eski futbolcu ve teknik direktör. Denizlispor ve Sivasspor'un eski futbolcularındandır. Denizlispor'a yakınlığıyla tanınır. Denizlispor teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun istifasından sonra geçiçi olarak teknik direktörlük görevine getirilmiştir.[1] Serhat Güller'ın Denizlispor teknik direktörlüğüne getirilmesinin ardından yardımcı antrenörlük görevine geri döndü.[2] Serhat Güller bu görevinde sadece 6 hafta kaldıktan sonra istifa ettiğini açikladı. Görevini tekrar Kenan Atik'a teslim etti.
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

İsmail Atik

Atik İsmail (5 Ocak 1957, Helsinki), Tatar asıllı Fin futbolcu. Ailesi 1800'lerin sonunda Moskova'dan Finlandiya'ya göç etmiş Tatarlardır.

Celal Atik

Celal Atik (Doğum Tarihi: 1918 Ölüm Tarihi: 27 Nisan 1979) Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Türk güreşçisidir.

Atik isminin analizi

Atik isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

A harfi :
Atılgan, enerjik
T harfi :
Duygularını zor ifade edebilme
İ harfi :
Kırılganlığı
K harfi :
Başarı, unvan sahibi olma

Atik isminin numerolojisi

Atik isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

A =
1
T =
24
İ =
12
K =
14
Toplam =
51

Atik isminin farklı yazılış biçimleri

Atik isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Atik isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.