Ahmet isminin anlamı

Ahmet isminin anlamı

Övülmeye değer/ Beğenilmiş / Allah'a şükreden

  • Nitelik
  • Dini
  • Masum
  • Saygın
  • Geleneksel
  • Anlamlı
  • Ahmet ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmiyor.
  • Admin

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Ahmet ismini taşıyan yaklaşık 1.398.328 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Ahmet ismi en çok kullanılan 4. isim olup, yaklaşık olarak her 56 kişiden biri Ahmet adını taşımaktadır.

Ahmet isminin sitemizde görüntülenme sayısı 218.753.

Ahmet ismi için yaptığımız ankete katılan 10.308 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,77.

Ziyaretçilerimizden 3.433 kişi Ahmet ismini öneriyor, 410 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 215 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Ahmet ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Ahmet ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

benim de adım ahmet ceylan anlamı ne?

ahmet ceylan

Gerçekten de Ahmet ismi çok güzel bir isimdir ve manalı bir isimdir

Ahmet Öztürk Parlak

Ahmet adı çok güzel abimin adı çok güzelbir isim
.

Minel Akın

Benim adımda ahmet ismimi çok seviyorum ve gurur duyuyorum.

Ahmet Eyvaz

Selam benim adım ahmet ismimden çok memnunum çevremdekiler ise bana ahmet isminin yakıştığını söylüyor ismimi seviyorum herkeze bu ismi tavsiye ediyoum.

Ahmet Yanç

İsmimi çok seviyorum. İyiki ismimi ahmet kqymuslar. Peygamber efendimizin ismi olduğu için ayrı bır güzellik tasiyor.

Ahmet Anlayan

Ben adımla gurur duyuyorum ahmet ismini herkese öneriyorum
.

Ahmet Kurt

Çok güzel isim bence, özellikle peygamber efendimizin mubarek ismi olması herşeye değer zaten. Dedem,abim ve dayım bu ismitaşıyor. Dikkat ediyorum da bu ismi taşıyanlar genellikle sakin mizaçlı ve düzgün kişilikli oluyorlar. İsmin asil sahibinden geliyor bu özellikler galiba.

Pasha

İsmimi seviyorum ama daha çok sevdiğim biri var oda mercan gözlümdür(tuğçe)o benım kusursuz aşkım.

.

Ahmet Turgay

Adımla gurur duyuyorum.

Ahmet Pozan

Tüm Yorumlar

Ziyaretçilerimizin bu isim hakkında belirttiği düşüncelerin geri kalanını görmek için lütfen linke tıklayın.

Ahmet ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Ahmet ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Ahmet olan önemli kişiler

Ahmet Albayrak

Ahmet Albayrak, 1952, Of, Trabzon doğumlu, iş adamıdır. Bir aile şirketi olarak kurulan ve 1982 yılına kadar inşaat sektörü ile büyüyen Albayrak Grubu ortaklarındandır ve halen yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir. Yeni Şafak gazetesi TVNET televizyonunun imtiyaz sahibidir. Evli ve 5 çocuk babasıdır.

Ahmet Altın

Ahmet Altın (Doğum Tarihi: 13 Kasım 1985, Kırşehir) Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Altınordu'da oynamaktadır. Türk vatandaşlığı yanında Hollanda vatandaşlığıda bulunmaktadır. Oynadığ takımlar eğer mümkünse memleketi Kırşehir'nin plaka kodu olan 40 numaralı formayı giymektedir.

Ahmet Altun

Ahmet Altun (Doğum Tarihi: 1958, Ankara), maraton koşan Türk atlet.

Ahmet Burgaz

Ahmet Burgaz (Doğum Tarihi: 11 Ağustos 1991; Karabük), Türk kaleci. Karabükspor'da oynamaktadır.

Ahmet Cebe

Ahmet Cebe (Doğum Tarihi: 2 Mayıs 1983, Krefeld) Almanya doğumlu Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Akhisar Belediyespor'da oynamaktadır.

Ahmet Celović

Ahmet Çeloviç (Doğum Tarihi: 1940), Yugoslav eski futbolcu.

Ahmet Gökhan Güney

Ahmet Gökhan Güney (Doğum Tarihi: 22 Kasım 1981, Kadıköy, İstanbul), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Konyaspor'da oynamaktadır.

Ahmet Güven

Ahmet Güven (Doğum Tarihi: 15 Ağustos 1985, Samsun), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Ankaraspor'da oynamaktadır.

Ahmet Kayahan

Ahmet Hamdi Kayahan (Doğum Tarihi: 12 Aralık 1947, Zonguldak, Türkiye), Türk Teknik Direktör. 1980'lerden beri Türkiye profesyonel futbol liglerinde teknik direktörlük yapan bir futbol adamıdır.

Ahmet Kuru

Ahmet Kuru (Doğum Tarihi: 23 Nisan 1982, Rotenburg an der Wümme, Almanya), Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Bandırmaspor'da futbol oynamaktadır.

Ahmet Mekin

Ahmet Mekin (Doğum Tarihi:17 Ağustos 1932, İstanbul) Türk sinema ve tiyatro sanatçısı.

Ahmet İlhan Özek

Ahmet İlhan Özek (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1988, Aydın), Türk millî futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Karabükspor'da oynamaktadır. 1 Şubat 2013 tarihinde ilk defa Türk Millî Takımı teknik direktörü Abdullah Avcı tarafından Türkiye'nin Çek Cumhuriyeti ile 6 Şubat'ta yapacağı maçın aday kadrosuna çağrıldı.

Ahmet Sağlam

Ahmet Sağlam (Doğum Tarihi: 9 Mayıs 1987, Bonn, Almanya), Türk futbolcu. 2. Lig'in yeni ekiplerinden Turgutluspor'de oynamaktadır.

Ahmet Burak Solakel

Ahmet Burak Solakel, (Doğum Tarihi: 1 Mart 1982, İzmir), türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'da defans mevkiinde oynayamaktadır.

Ahmet Tanrıkulu

Ahmet Tanrıkulu (Doğum Tarihi: 16 Ocak 1990, Kocasinan, Kayseri), Türk futbolcu.

Ahmet Kenan Tanrıkulu

Ahmet Kenan Tanrıkulu (Doğum Tarihi: 17 Mayıs 1958, İstanbul, Türkiye), Türk siyasetçi.

Ahmet Üçgün

Ahmet Üçgün (Doğum Tarihi: 11 Temmuz 1992, Kahramanmaraş), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Gaziantep BB'de oynamaktadır.

Ahmet Yıldırım

2014-

Ahmet Ziya Yüce

Ahmet Ziya Yüce (Doğum Tarihi: 6 Temmuz 1957, Adana) Türk eski futbolcu, teknik direktör. Adanaspor camiasi için kulüp tarihinin efsane futbolcuları arasınsa sayılmaktadır.

Ahmet Refik Altınay

Ahmet Refik Altınay (1881, Beşiktaş - 1937), Türk tarihçi, yazar, şair, Darülfünun tarih müderrisi ve yüzbaşı.

Ahmet Naim Çıladır

Ahmet Naim Çıladır (Doğum Tarihi: 1904, İstanbul - Ölüm Tarihi: 1967, Zonguldak) Türk edebiyatında Zonguldak maden işçilerinin yaşamlarını öyküleştiren ilk yazardır. Öyküleri Yeni Adam, Yurt ve Dünya, Son Posta, Yedigün, vb. devrin dergi ve gazetelerinde yayınlanan Ahmet Naim, Zonguldak havzasının tarihini ilk kez kaleme alan yazar olarak da bilinmektedir. Yazarın radyo oyunları ile çevirileri de bulunmaktadır.

Ahmet Ertegün

Ahmet Ertegün (31 Temmuz 1923, İstanbul – 14 Aralık 2006, New York). Türk müzik ve iş adamı. The Rolling Stones, Led Zeppelin'in yanı sıra Eric Clapton, Aretha Franklin ve Ray Charles gibi isimleri müzik dünyasına kazandıran Atlantic Records'un kurucusu. [1]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Ahmet Mete Işıkara

Ahmet Mete Işıkara (Doğum Tarihi: 1941, Mersin, Türkiye - Ölüm Tarihi: 21 Ocak 2013) Türk bilim insanı, jeofizikçi ve eğitimci.

Ahmet Saffet Ohkay

Ahmet Saffet Ohkay (Ayasofyalı Ahmed Saffed, d. 1876; İstanbul - Ölüm Tarihi: 1938), I. Dünya Savaşı'nda, Çanakkale Savaşı esnasında, kıdemli yüzbaşı[kaynak belirtilmeli] rütbesiyle kaptanlığını yaptığı Muavenet-i Milliye Muhribi ile Kraliyet Donanması zırhlılarından HMS Goliath 'ı batırmış, Kurtuluş Savaşı sonrasında albay rütbesi ile kısa bir süre Bahriye Vekaleti görevini yürütmüş (1924), iki dönem Elazığ milletvekilliği yapmış Türk asker, denizci ve siyasetçisi.

Ahmet Han Sultan

Amet-Han Sultan (Амет-Хан, Султан, d. 25 Ekim 1920; Alupka, Tavrida Guberniyası - Ölüm Tarihi: 1 Şubat 1971, Moskova Oblastı), Sovyet savaş uçağı test pilotu. İsimi Amet-Han Soultan, Ahmet-Han Sultan, Amet-Han Sultan ve Sultan Amet-Han, biçiminde de söylenir.

Ahmet Ramiz Tan

Ahmet Ramiz Tan, (Doğum Tarihi: 1884, Karacaköy, Hozat, Tunceli) - (ö. 1 Haziran 1928), Türk siyasetçi.

Ahmet Yıldız cinayeti

Ahmet Yıldız cinayeti, 15 Temmuz 2008 tarihinde Türkiye'nin en büyük kenti İstanbul'un Üsküdar ilçesinde işlenen nefret cinayeti.[1] Babası Yahya Yıldız tarafından işlendiği iddia edilen[2] cinayet, kimilerine göre Türkiye'nin ilk gey namus cinayetidir.[3]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

İkinci ismi Ahmet olan önemli kişiler

Ali Ahmet Kelecek

Ali Ahmet Kelecek, emekli Hava Tuğgenerali ve belediye başkanı. 2 Aralık 1981-28 Mart 1984 tarihleri arasında Adana Belediye Başkanlığı görevini yapmıştır.

Cenk Ahmet Alkılıç

Cenk Ahmet Alkılıç (Doğum Tarihi: 9 Aralık 1987, Karşıyaka, İzmir), Türk futbolcu. Aslen Rize'lidir. Eski Galatasaray'lı Bülent Alkılıç'ın oğludur. Süper Lig ekiplerinden Kayseri Erciyesspor'da oynamaktadır.

Arif Ahmet Denizolgun

Arif Ahmet Denizolgun, (Doğum Tarihi: 1955, İstanbul) Türk mimar ve siyasetçi.

Hasan Ahmet Sarı

Hasan Ahmet Sarı (Doğum Tarihi: 21 Ocak 1992, Şişli, İstanbul) TFF 2. Lig takımlarından Batman Petrolspor'da kiralık olarak forma giyen ve forvet mevkisinde görev yapan Türk futbolcu.

Mustafa Ahmet el Şeyh

Mustafa Ahmet el Şeyh 1958'de Suriye'de doğmuştur.2011-2012 Suriye ayaklanması'nda Suriye Kara Kuvvetleri'nden askerleri ile kaçmış ve muhalif Özgür Suriye Ordusu'na katılmıştır.Mart 2012'de Suriye Yüksek Askeri Konseyi'ni kurmuş ve Başkomutanı seçilmiştir.

Kâmil Ahmet Çörekçi

Kâmil Ahmet Çörekçi (Doğum Tarihi: 1 Şubat 1992, Londra, İngiltere), Kıbrıslı Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Eskişehirspor'da forma giymektedir.

Cezzar Ahmet Paşa

Cezzar Ahmet Paşa, (Doğum Tarihi: 1708?, Bosna - Ölüm Tarihi: 23 Nisan 1804, Akka). Napoléon Bonaparte'a karşı Akkâ Kalesi'ni savunmasıyla ünlü Osmanlı veziridir. Sayda bölgesindeki çatışmaları yatıştırarak, çeyrek yüzyılı aşkın süre tam bir egemenlik kurmuştur.

Fazıl Ahmet Aykaç

Fazıl Ahmet Aykaç (Doğum Tarihi: 1884, İstanbul) - (ö. 5 Aralık 1967) Türk şair, öğretmen, milletvekili.

Humbaracı Ahmet Paşa

Humbaracı Ahmet Paşa (1675 - 1747), Osmanlı ordusunun ıslahı için çalışmalar yapan Fransız asker.

Karagöz Ahmet Paşa

Karagöz Ahmet Paşa 1505-1506 yıllarında Sultan II. Bayezid döneminde Anadolu valisi (Anadolu Beylerbeyi) olmuş, 1511'de Şah Kulu isyanında asiler tarafından Kütahya önlerinde şehit edilmiştir. Karagöz Ahmet Paşa'nın şehit edilmesi ile başlayan süreç büyük şehzadelerin başarısız siyasetleri nedeniyle Yavuz Sultan Selim'in elini güçlendirmiş ve padişah olmasıyla son bulmuştur.Karagöz Ahmet Paşa'nın kendi adıyla anılan imareti şehadetinden sonra hanımı tarafından yaptırılmış olup camii günümüzde halen kullanılmaktadır. Medrese ve diğer imaretler günümüze gelememiştir. Karagöz Ahmet Paşa'nın türbesi Kütahya'da Ressam Ahmet Yakupoğlu Parkı karşısında bulunan Ahırardı Mezarlığı'ndadır.

Seydi Ahmet Paşa

Seydi Ahmet Paşa (Doğum Tarihi: 1617 - Ölüm Tarihi: 28 Ağustos 1660, Budin) Osmanlı Devleti'nde IV. Mehmet döneminde Budin Eyaleti valiliği ve serdarlığı yapmış Çerkes asıllı Osmanlı devlet adamı ve askerdir.

Seyyid Ahmet Arvâsî

Ahmet Arvasî (Doğum Tarihi: 15 Şubat 1932 - Ölüm Tarihi: 31 Aralık 1988) toplumbilimci, pedagog, yazar. Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde doğmuştur. Seyyid'tir. 56 yaşındayken, İstanbul'un Erenköy ilçesindeki evinde 31 Aralık 1988 - Saat: 11:00'da, daktilosu başında vefat etmiştir.

Şemsi Ahmet Paşa

Şemsi Ahmet Paşa (Doğum Tarihi: 1492 - Ölüm Tarihi: 28 Nisan 1580) III. Murat saltanatında 1579-1580 yıllarında sadrazamlık yapmış bir Osmanlı devlet adamıdır.

Soyadı Ahmet olan önemli kişiler

Filiz Ahmet

Filiz Ahmet, (Doğum Tarihi: 15 Nisan 1981, Üsküp, Yugoslavya bugün Makedonya), Türk sinema ve tiyatro oyuncusudur.

Kullanıcı:Karayün Ahmet
Mısırlı Ahmet

Mısırlı Ahmet (Ahmet Yıldırım), 1963'te Ankara'da doğmuş Türk müzisyen.

Pir Ahmet

Pir Ahmet, (ö. 1474, Bayburt), Karamanoğulları beyi (1464-69).

Sadık Ahmet

Sadık Ahmet (Yunanca Σαδίκ Αχμέτ) (7 Ocak 1947 Gümülcine - 24 Temmuz 1995 Gümülcine), mensubu olduğu Batı Trakya Türkleri'nin hakları için verdiği mücadele ile tanınmış bir tıp doktoru ve siyasetçidir.

Ahmet isminin analizi

Ahmet isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

A harfi :
Atılgan, enerjik
H harfi :
Sakin ve durağanlık
M harfi :
Ticarete yatkınlık
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
T harfi :
Duygularını zor ifade edebilme

Ahmet isminin numerolojisi

Ahmet isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

A =
1
H =
10
M =
16
E =
6
T =
24
Toplam =
57

Ahmet isminin farklı yazılış biçimleri

Ahmet isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Ahmet isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.