Abdullah isminin anlamı

Abdullah isminin anlamı

Allah'ın kulu. Peygamber (s.a.s)'in en sevdiği isimlerden aynı zamanda babasının adıdır

Türkiye'de Abdullah ismini taşıyan yaklaşık 227.345 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Abdullah ismi en çok kullanılan 50. isim olup, yaklaşık olarak her 342 kişiden biri Abdullah adını taşımaktadır.

Abdullah isminin sitemizde görüntülenme sayısı 87.033.

Abdullah ismi için yaptığımız ankete katılan 497 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,31.

Ziyaretçilerimizden 1.409 kişi Abdullah ismini öneriyor, 167 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 89 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Abdullah ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Abdullah ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

çok güzel bir isim

onur

bencede abdullah ismi çok güzel bir isim abdullah ismi ile aynı anlamı taşıyorum bunun için de çok mutluyum ama bir arkadaşımın dediği gibi bizlere apo diye sesleniyorlar inşallah bir daha seslenmezler

abdurrahman

Çok güzel bir isim.

Mustafa

Ben zaten abdullah ismine aşık bir insanım harika bir isim ve abdullah ismindeki insanlar çok güzel ahlaklı oluyorlar.

Esab Sevdalı

Bnm ismimde abdullah. Grur duyuyorum ismimle. Manasıda çok güzel`allahın kulu`demek. Ama bazı vatandaşlar bunu kötü kullanıyo. Yani apo diyolar. Bnde kullanılmaması lazım. Tşklr.

Abdullah Aydemir

Çok güzel bir ileti.

Abdullah Denç

Benim de adım abdullah dedemin de adı abdullah isminden cook memnundum anlamını okuyunca daha cook mutlu oldum bana bu güzel ismi layık gören baba sonsuz teşekkür.

Abdullah Yılmaz

Benim adım abdullah allahın kuluyum
biliyorum herkes allaha kulluk ediyor ama babasının adıda abdullah ben şanslı bir çocuğum sanki.

Abdullah Engin

Bence abdullah cok güzel bir isim kulağa cok hoş geliyor.

Abdullah Kartal

Çok güzel ismin anlamı çok beğendin :).

Yozqatly Cash

Tüm Yorumlar

Ziyaretçilerimizin bu isim hakkında belirttiği düşüncelerin geri kalanını görmek için lütfen linke tıklayın.

Abdullah ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Abdullah ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Abdullah olan önemli kişiler

Abdullah Avcı

Abdullah Mucip Avcı (Doğum Tarihi: 31 Temmuz 1963, İstanbul, Türkiye) Türk futbolcu ve Eski teknik direktör.

Abdullah Çetin

Abdullah Çetin (Doğum Tarihi: 18 Mart 1984 Diyarbakır), Türk futbolcu. Son olarak 2. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor'da oynadı. Oynadığı takımlarda mümkünse memleketi Diyarbakır'in plaka kodu olan 21 numaralı formayı giymektedir.

Abdullah Çevrim

Abdullah Çevrim (Doğum Tarihi: 20 Temmuz 1941, Kırıkhan, Hatay), Türk eski millî futbolcu ve futbol yazarı.

Abdullah Durak

Abdullah Durak (1 Nisan 1987, Niğde) Kayserispor'lu Türk millî futbolcudur.

Abdullah Ercan

Abdullah Ercan, (Doğum Tarihi: 8 Aralık 1971, İstanbul), Türk eski millî futbolcu, teknik direktör.

Abdullah Eryılmaz

Abdullah Eryılmaz (Doğum Tarihi: 2 Şubat 1989, Serik, Antalya), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Tavşanlı Linyitspor'da oynamaktadır.

Abdullah Halman

Abdullah Halman (Doğum Tarihi: 15 Ağustos 1987, Şanlıurfa, Türkiye), Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden 1461 Trabzon'da futbol oynamaktadır.

Abdullah Keseroğlu

Abdullah Keseroğlu (Doğum Tarihi: 7 Şubat 1988, Altınözü, Hatay) türk futbolcu. Bucaspor'un sözleşmeli futbolcusudur 26 Temmuz 2012 günü 2 yıllığına sarı lacivertli takımla anlaşma imzalamıştır.

Abdullah Çatlı

Abdullah Çatlı (1 Haziran 1956, Nevşehir - 3 Kasım 1996; Susurluk, Balıkesir), ülkücü mafya lideri, uyuşturucu kaçakçısı,[1][2][3][4] derin devlet ajanı ve kontrgerilla mensubu.[5][6][7][8] 1996'da Balıkesir'in Susurluk ilçesi yakınlarında tarihe Susurluk kazası olarak geçen trafik kazasında öldü. Kaza sırasında Çatlı'nın yanında, arka sol tarafta oturan Gonca Us ve arabayı kullanan İstanbul eski emniyet müdür yardımcısı Hüseyin Kocadağ da ölmüştür. Aracın içindeki dört kişiden yalnızca dönemin DYP milletvekili Sedat Edip Bucak kurtulabilmiştir.

Abdullah Matay

Abdullah Matay ( 1 Ocak 1928, Eskişehir - 13 Mayıs 2011), Türk eski millî futbolcu, teknik direktör. Fenerbahçe ve Beykozspor 1908'ın eski futbolcularındandır. Eskişehirspor kurucu üyelerindendir ve Eskişehirspor camiasi için kulüp tarihinin efsane teknik direktörleri arasında sayılır.[1] 13 Mayıs 2011 tarihinde vefat etti.[2][3]
Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Abdullah Azmi Torun

Abdullah Azmi Torun (Doğum Tarihi: 1869, Eskişehir) - (ö. 27 Eylül 1937), Türk siyasetçi.

İkinci ismi Abdullah olan önemli kişiler

Ali Abdullah Salih

Ali Abdullah Salih (Arapça:علي عبدالله صالح), (Doğum Tarihi: 21 Mart 1946, Bayt al-Ahmar), Yemen Cumhuriyeti'nin ilk ve şimdiki devlet başkanı. Daha önce devlet başkanı görevine 1978'den 1990 yılına kadar Yemen Arap Cumhuriyeti'nin (Kuzey Yemen) Devlet Başkanı olarak görev yaptı. Yemen'in en uzun görevde kalan devlet başkanıdır. 2 Şubat 2011'de 2013 yılındaki seçimlerde yeniden aday olmayacağını açıkladı. Silahsız protestoculara karşı hükümetin şiddetli yanıt vereceğini açıkladı. Partisinin milletvekilleri 23 Şubat 2011 tarihinde istifa etti. 10 Mart 2011'de Salih yasama ve yürütme yetkilerini ayırarak, yeni bir anayasa konusunda bir referandum yapacağını ilan etti.

Datuk Seri Abdullah bin Haji Ahmad Badawi

Datuk Seri Abdullah bin Haji Ahmad Badawi (Doğum Tarihi: 26 Kasım 1939 Kepala Batas, Penang). 2003'ten 2009'a kadar Malezya Cumhuriyeti eski başbakanıdır.

Mehmet Abdullah Çoban

Mehmet Abdullah Çoban (Doğum Tarihi: 2 Ocak 1991, Meram, Konya), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Konyaspor'da oynamaktadır.

Deli Abdullah Paşa

Bostancıbaşı Deli Abdullah Paşa, II. Mahmut saltanatında 10 Kasım 1822 - 30 Mart 1823 tarihleri arasında dört ay sadrazamlık yapmış bir Osmanlı devlet adamıdır.

Muhammed Abdullah Draz

Muhammed Abdullah Draz (1894 - 1958) Mısırlı İslam âlimi, müfessir, yazar ve filozof. İslam felsefesinin 20. yüzyıldaki belli başlı düşünürlerinden biridir.

Muhsinzade Abdullah Paşa


Muhsinzade Abdullah Paşa (Doğum Tarihi: 1661 (?) - Ölüm Tarihi: 1749, Travnik) I. Mahmut saltanatında, 6 Ağustos 1737 - 19 Aralık 1737 tarihleri arasında dört ay on dört gün sadrazamlık yapmış Osmanlı devlet adamıdır.

Naili Abdullah Paşa

Naili Abdullah Paşa, (Doğum Tarihi: İstanbul - Ölüm Tarihi: 1758 Medine) III. Osman saltanatında 18 Mayıs 1755 - 24 Ağustos 1755 tarihleri arasında üç ay yedi gün sadrazamlık yapmış Osmanlı devlet adamıdır. Osmanlı devlet teşrifatını düzenleyip birleştirmiştir.

Seyyid Abdullah Paşa

Boynueğri Seyyid Abdullah Paşa (ö. Mart 1761, Halep) I. Mahmut saltanatında, 24 Ağustos 1747 - 3 Ocak 1750 tarihleri arasında iki yıl dört ay on gün sadrazamlık yapmış Osmanlı devlet adamıdır.

Soyadı Abdullah olan önemli kişiler

Besim Rasim Abdullah

Besim Rasim Abdullah (Doğum Tarihi: 1935 Karağlar, Kırcaali), Bulgaristan Türkü yazar ve tıp doktorudur.

Burçin Abdullah

Burçin Abdullah (Doğum Tarihi: 22 Temmuz 1987, Bursa), sinema ve dizi oyuncusu.

Farah Zeynep Abdullah

Farah Zeynep Abdullah (Doğum Tarihi: 17 Ağustos 1989; İstanbul) Türk dizi oyuncusu.

Rania el Abdullah

Rania el Abdullah (Arapça: رانيا العبد الله) (Doğum Tarihi: 31 Ağustos 1970, Kuveyt doğum adı; Rania El-Yasin) Ürdün kralı II. Abdullah'ın karısı ve Ürdün kraliçesidir.

Câbir bin Abdullah

Câbir bin Abdullah, Hazrec kabilesinden Abdullah bin Amr bin Hirman Ensari'nin oğludur. Câbir küçük yaşta babasıyla beraber ikinci akabe biatı'nda 70 kişilik bir grupla Mekke'de Muhammed'in huzurunda biat etti.[1]

İdris bin Abdullah

İdris bin Abdullah, (Doğum Tarihi:? - Ölüm Tarihi: 791), Mağrib'deki İdrisi Hanedanı'nın kurucusu ve ilk hükümdarı (789-793).

Abdullah isminin analizi

Abdullah isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

A harfi :
Atılgan, enerjik
B harfi :
Ön sezilerinin kuvveti
D harfi :
Üstün güçlere sahipliği
U harfi :
Durgun, çok ağır hareket etme
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma
A harfi :
Atılgan, enerjik
H harfi :
Sakin ve durağanlık

Abdullah isminin numerolojisi

Abdullah isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

A =
1
B =
2
D =
5
U =
25
L =
15
L =
15
A =
1
H =
10
Toplam =
74

Abdullah isminin farklı yazılış biçimleri

Abdullah isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Abdullah isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.