Abbas isminin anlamı

Abbas isminin anlamı

1. Sert, çatık kaşlı kimse. 2. Arslan (bkz. Esed, gazanfer, şiir). - Abbas b. Abdülmuttalib. Rasûlullah (s.a.s)'ın amcası, Mekke'nin fethinde müslüman olmuştur.

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son İki Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Abbas ismini taşıyan yaklaşık 7.785 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Abbas ismi en çok kullanılan 1005. isim olup, yaklaşık olarak her 9.816 kişiden biri Abbas adını taşımaktadır.

Abbas isminin sitemizde görüntülenme sayısı 20.423.

Abbas ismi için yaptığımız ankete katılan 45 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,09.

Ziyaretçilerimizden 158 kişi Abbas ismini öneriyor, 72 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 4 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Abbas ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Abbas ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Yorum Yok!

Bu isim için daha önce yorum yapılmamış, yorum bırakmak için lütfen yorum yap düğmesine tıklayınız.

Abbas ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Abbas ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Abbas olan önemli kişiler

Abbas El Fassi

Abbas El Fassi (Arapça: عباس الفاسي‎;) (Doğum Tarihi: 18 Eylül 1940), 19 Eylül 2007 - 29 Kasım 2011 tarihleri arası Fas Başbakanı olarak görev yapan politikacı. El Fassi, Istiqlal Partisi üyesi olarak bağımsız Driss Jettou'un yerini aldı.

Abbas Kiyarüstemi

Abbas Kiyarüstemi[1] (Farsça: عباس کیارستمی; /abˈbɑːs keˈjɑː.rɔs.taˌmiː/; İngilizce, Fransızca ve Almanca: Abbas Kiarostami, d. 22 Haziran 1940, Tahran, İran), dünya çapında tanınan ve takdir gören İranlı yönetmen, senarist ve yapımcıdır.[2][3][4] 1970'ten bu yana sinema alanında çalışmakta olan Kiyarüstemi, kısa film ve belgeseller de dahil olmak üzere, 40'tan fazla filmde çalıştı. Özellikle Köker Üçlemesi, Kirazın Tadı ve Rüzgâr Bizi Sürükleyecek filmleriyle dikkat çekti ve eleştirel başarı kazandı.

İkinci ismi Abbas olan önemli kişiler

Cevat Abbas Gürer

Mehmet Cevat Abbas Gürer, (Doğum Tarihi: 1887, Niş – Ölüm Tarihi: 1943, Yalova) Türk asker, siyasetçi, Mustafa Kemal Paşa’nın Başyaveri, Meclis-i Mebusan ve TBMM I., II., III., IV. ve V. dönem Bolu milletvekili.

Emir Abbas Huveyda

Emir Abbas Huveyda (Doğum Tarihi: 18 Şubat 1919, Tahran - Ölüm Tarihi: 7 Nisan 1979, Tahran) İranlı diplomat ve siyaset adamı, Şah Muhammed Rıza Pehlevi döneminde İran başbakanı (Ocak 1965-Ağustos 1977).

Karadağlı Abbas Kulu Han

Abbas Kulu Han, (Azerice:Abbasqulu xan, Rusça:Аббасгулу хан) (Doğum Tarihi: ? – Ölüm Tarihi: 1813) Karadağ Hanı. 1797 ile 1813 yılları arası Karadağ Hanlığı yapmıştır. Soyu Tokmaklı oymağından gelmektedir.

Soyadı Abbas olan önemli kişiler

Bassim Abbas

Bassim Abbas Gatea Al-Ogaili (Arapça: باسم عباس كاطع العقيلي‎ 1 Temmuz 1982, Bağdat, Irak) Iraklı millî futbolcu. Futbola 2000 yılında Al-Talaba takımında başlamıştır. Her iki ayağını da ustaca kullanan oyuncu 2009-2010 yılında Al-Talaba takımından Diyarbakırspor'a gelmiştir. 2009-2010 Sezonunun 30.Haftasında Diyarbakırspor'dan ayrılarak ülkesine dönmüştür. Bank Asya 1.Lig'den Süper Lige yükselen Konyaspor tarafından sözleşme imzalanmıştır.

Mahmud Abbas

Mahmud Abbas (Doğum Tarihi: 26 Mart 1935, Safed; takma adı: Ebu Mazen), Filistin Kurtuluş Örgütü kurucularından ve Filistin devlet başkanı.

Nader Sufyan Abbas

Nader Sufyan Abbas (Doğum Tarihi: 1975), Bulgar asıllı Katarlı halterci.

Hüseyin Abbas

Hüseyin Abbas (Doğum Tarihi: 1934, Çat, Tokat) - (ö. 14 Eylül 2013[1]), Türk siyasetçi.

Abbas isminin analizi

Abbas isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

A harfi :
Atılgan, enerjik
B harfi :
Ön sezilerinin kuvveti
B harfi :
Ön sezilerinin kuvveti
A harfi :
Atılgan, enerjik
S harfi :
Hayalperestlik

Abbas isminin numerolojisi

Abbas isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

A =
1
B =
2
B =
2
A =
1
S =
22
Toplam =
28

Abbas isminin farklı yazılış biçimleri

Abbas isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Abbas isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.