Melina isminin anlamı

Bu isim yunan ismi.Yunanistan da yaşıyorum bu isim burda çok yaygın türk bi bebekte duydum beğendiğim bi isim olduğu için bakmak istedim türkçe de geçerli mi diye değilmiş. MELINA tam olarak bal demek değil yunan isimlerinin zaten turk isimleri gibi anlamları yok. MELI bal demek buna baglayarak bal diyenler olmuş

NUR

Beğenmeyen koymasın da bok da atmasın.
Allah Allaahh

EZGİ A.

Nerden bilebilirsiniz ki? belki koyuyolardır hoşlarına giden türk isimlerini. Yabancıymış türkmüş ne farklı var? insan değil miyiz? önemli olan bu!.

Selda Akyüz

Siz koyun yabanci isimleri, bakalim yabancilar türk isim koyuyorlarmi??.

Gulay Seven

Bu ismin adının manasının olmadığını ilk sizden duyuyorum esra hanım. Daha önceki yorumları okumuyorsunuz sanırsam. Bu ismin manası ’bal’dır.
ayrıca hadi diyelim okuma gereği duymadan yazdınız. Üstte yazıyor kökeni ve anlamı.
son olarak birşey ekleyeceğim. Bu isim yabancı olsun olmasın fark yok. Demode isimlerden daha iyidir.

Selda Akyüz

Ben elif hanim’a katiliyorum. Daha anlami tam olarak belli olmayan bu isimi nasil oluyorda kiziniza veriyorsunuz? bence bu isimi koyan insanlar sadece kulaga hos geldigi için ve modern/avrupalasmis oldugu icin koyuyor. Gerçi benim kulagama pek hos gelmiyor bu isim, ama cogu türkde bu avrupali isimler sevdasi var iste.
bu isimi önermiyorum.

Esra

Bu ismin kökeni yunanca diyorsunuz. Burda yunan olan birisi anlamının bal olduğunu söyledi. Demekki öyledir.

Selda Akyüz

Elif hanım bir dediğiniz diğerine uymuyor. Kuranda da geçmiyor demişsiniz bir yorumunuzda. Ondan sonrakinde ise illede geçecek demedim demişsiniz. Beliz hanım haklı.

Selda Akyüz

İtiraz ediyorum bnm adımı bi yerde
güneşin doğuşu olarak okudum3
5.

Melina

Melina ismini cok güzel anlamida cok tatli bence balim bal anlamina geliyor galiba kizim olunca bu ismi koycam =)) isim yabanci isim olsa bile.

Ebru

Ben bir yonan vatandasiyim ama baba tarafim turk oldugu icin turkce biliyorum. Burada gercek anlami baldir. Sizin dediginiz sari kanarya gibi degildir.

Melina Balakina

Beliz evet haklısın ama ben zaten illede kuran da geçecek diye birşey söylemedim farkındaysan fikrimi belirttim seninde saygı duyman gerekiyor ayrıca da görüşler farklı olabilir ama bu farklılığın eleştirilmesi oldukça yanlış bi durum yinede sen bilirsin ne istiyorsan onu yap.

Elif Ceren

Bence ismin kuranda geçmesi önmli diil dediğin gbi ismin anlamının ve telaffuzunun gzl olması yeterli bana göre gzl bi isim ayrıca kuranda geçiyor diyede günah olmasın ama bn çirkn bii isim koymak istemem yeğenime çocuğuma vs.

Beliz

Arkadaşlar evet haklısınız melina çok güzel bi isim kulağa da çok hoş geliyor ama daha anlamı bile tam olarak belirli değil herkez birbirinden farklı bir sürü anlam yazmış anlamının bile ne olduğunu tam olarak bilmediğiniz bi ismi nasıl olurda çocuklarınıza koyarsınız. Hemde yabancı kökenli kur-an’ı kerim de yok. İlerde bunun yükünü kaldıra bilecekmisiniz bi düşünün ona göre koyun bence bu ismi yinede tabiki sizin fikriniz ,sizin kararınız ama ben sadece fikrimi izah ettim.

Elif Azra

Bende kizima melina ismini taktim. Anlami sari kanarya. Kanarya güzel bir kustur. Benimkiside dünya güzeli melegim melina.

Mehtap

Benimde adım melina bence melinanın anlamı güzelliktir sevgi dolu hoş tatlılıktır.

Melina Yazırlıoğlu

Melina isminin anlamı yunanca en güzel yüzlü yani ayyüzlü anlamındadır.

Melina

Melına ıtalyada carmela adının kısaltılısı. Yunanca bal tadı. 3 mılos adalarından gelıyor.

Salim Kısakol

Melina adı aslında benimde adım... Asıl anlamı bal demektir.

Melina Aslan

Melina, anlamı cennete düşen ilk yağmur damlası demek.

Banu Bayburt

Melina adı yunanca anlamı sevgilidir. Ben kızıma melinanaz adını koydum nazlı sevgilim.

Şükran Bağuç