Suna isminin anlamı

Suna isminin anlamı

Erkek ördek. Görünüşündeki zerafet sebebiyle bayan ismi olarak kullanılmıştır

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Suna ismini taşıyan yaklaşık 45.157 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Suna ismi en çok kullanılan 385. isim olup, yaklaşık olarak her 1.732 kişiden biri Suna adını taşımaktadır.

Suna isminin sitemizde görüntülenme sayısı 27.791.

Suna ismi için yaptığımız ankete katılan 80 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,00.

Ziyaretçilerimizden 273 kişi Suna ismini öneriyor, 111 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 31 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Suna ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Suna ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

Ya valla ben kimseye sun a ismini önermem çünkü ben ismimi hiç sevmiyorum ama beğenen var yanı aa ismin çok guzel diyen var ama ben hiç beğenmiyorum bana kalırsa çoçugunuza baska isim bulun derim.

Suna Taş

Suna ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Suna ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Suna olan önemli kişiler

Suna Kan

Suna Kan, (Doğum Tarihi: 1936, Adana), Türk keman virtüözü.

Suna Keskin


Suna Keskin 30 Ağustos 1940 Biga'da dogdu. Akademik eğitimini, Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Grafik bölümünden aldı. Amatör olarak Akademi Tiyatrosu'nun çalışmalarına katıldı. Burada amatör olarak, tiyatro oyunculuğu yapmaya başladı. Daha sonra Haldun Dormen'in teşvikiyle "profesyonel tiyatroya" başladı. 1963 yılında Dormen Tiyatrosu'nda 'Montserrah' ve 'Şahane Züğürtler' adlı oyunlarla profesyonel oldu. Eşi, Erol Keskin'de akademi mezunuydu. Akademi Tiyatrosu'nda yönetmen olarak görevliydi. Kendisiyle orada tanıştı. Haldun Dormen'le yıllarca beraber çalıştı. Daha sonra, Dormen Tiyatrosu'nun, o yıllardaki ilk kapanışı ile, herkesin yolu ayrıldı. Gruptan Erol Günaydın, Erol Keskin, Hadi Çaman ile birlikte, Gen-Ar Tiyatrosu'nu kurdu. İki yıl beraber çalıştılar. Bu tiyatroda birçok oyun sergilediler. Sergiledikleri oyunlar arasında, Çorbamdaki Kız ve Yolcu gibi oyunlar vardı. Sonraki yıllarda, Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu'nda, arkasından da, Pekcan Koşar'la tiyatro çalışmaları yaptı. 15 sene Enis Fosforoğlu ile beraber çalıştı. Bu topluluğun tüm oyunlarında oynadı. Tiyatro hayatı boyunca, yaklaşık 50'ye yakın oyunda oynadı. 2004 yılından, Hadi Çaman'ın vafatına kadar, (22 Eylül 2008), Hadi Çaman Tiyatrosu (Yeditepe Oyuncuları) ile beraber çalıştı. 2008/2009 sezonunda Tiyatro Kare ile çalşmaya başladı. Tiyatronun dışında 8 Sinema filmde oynadı. Oynadığı filmler arasında, senaryosunu Yaşar Kemal'in kaleme aldığı, Atıf Yılmaz'ın çektiği, Fikret Hakan ve Erol Günaydın'ın oynadığı, Güneydoğu'da kaçakçılık sorununun ele alındığı 1966 yılının dram filmlerinden Ölüm Tarlası vardır. 1975 yılında Halit Refig'in yöettiği ve baş rolleri, Müjde ar, Şükran Güngör ve Neriman Köksal oynadığı, Aşk-ı Memnu dizisinde, Peyker rolünü oynadı. Ayrıca, Avrupa Yakası dizisinde kıskanç eş, Sedef rolüyle tanınır.

Suna Kıraç

Suna Kıraç (Doğum Tarihi: 1941, Ankara), Vehbi Koç'un kızı ve Koç Holding Yönetim Kurulu başkan vekilidir.

Suna Selen

Suna Selen   (Doğum Tarihi: 1939 - İstanbul)  Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Suna Tanaltay

Suna Tanaltay, ( d. 1933 Mersin) Türk Eğitmen, yazar, televizyoncu.

Suna Timur Ağıldere

Suna Timur Ağıldere, (Doğum Tarihi:1972 Ankara) Türk akademisyen ve yazardır.

Suna Pekuysal

Suna Pekuysal (Doğum Tarihi: 24 Ekim 1933, İstanbul – Ölüm Tarihi: 22 Temmuz 2008, İstanbul), Türk sinema, tiyatro ve televizyon oyuncusu, seslendirme sanatçısı.

Soyadı Suna olan önemli kişiler

Suat Suna

Suat Suna (Doğum Tarihi: 26 Mayıs 1975, İstanbul), Türk pop müzik şarkıcısı ve besteci .

Suna isminin analizi

Suna isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

S harfi :
Hayalperestlik
U harfi :
Durgun, çok ağır hareket etme
N harfi :
Sağduyu
A harfi :
Atılgan, enerjik

Suna isminin numerolojisi

Suna isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

S =
22
U =
25
N =
17
A =
1
Toplam =
65

Suna isminin farklı yazılış biçimleri

Suna isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Suna isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.