Serda isminin anlamı

Serda ismi hakikaten cok nadir bilinen ve kulaga hos gelen bir isim bende Serda olmaktan mutluluk duyan biriyim:) Anlamina gelince turkce bir isimdir evet ba anlaminda fakat eski turklerde serdar in hatununa verilen isimdir Serda!!
Serdar savasa gittiginde yada oldugunde devlet islerini serda yonetir di buda eski turklerde kadinin yerini su an bie acikca belli ediyor araplastikca ozumuzu kaybediyoruz. Tum Serda lara svgilerimle isminiz degerini bilin:)

Serda Ozan

Ben bu ismi babama sordum bana bu ismi nerden buldunuzda koydunuz dedim bana dedim hiç kimsee duydunmu serda isminde bir isim yok dedim gerçekten bu isim çok nadir ver ağır bi isim kullananlar değerini bilsin.

Serda Kenar

Be şahsen serda ismine bayılıyorum çünkü okuduğum okulda benden başka serda ismi yoktır bu çok güzel bir duygu benm için
.

Serda Kenar

Bende ismimden çok memnunum. Çok nadir bulunan bi isim bence buda çok güzel bişey.

Serda Yılmaz

Serda aktasin soyledigine imzami atiyorum. Bu isim kurtceden gelmektedir. Bas verdi. Ser verdi,sir vermedi. Bu siardan esinlenerek ismimi koymuslar. Bu kadar serdayla karsilasmayi beklemiyordum. :).

Serda

Merhabalar;
ismimin anlamı bir amaç uğruna baş koymaktır.
1924-1967 yılları arasında muşun varto ilçesinde yaşamış bir kürt şair " selehattin gümgüm" yazdığı şiirlerine serda ismiyle paraf atarmış ve serda ismini de kendini nasıl şiire adadığını göstermek için kullanmıştır. Köken kürtçe bir kelimedir. Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Serda Aktaş

Bence acayip ayrıcalıklı bi isim cokta hoş. Anlamıda en az isim kadar güzel. Bu ismi taşıdıgım için cok şanslıyım. Tüm serdalara sevgiler.

Serda Adana

En güzel isim. Cünkü benim ismim. Genellikle tanistigim insanlar , daha önce duymadiklarini söylüyolar. Ve bu cok hos. Ayricalikli olmak güzel. Tüm serda lara burdan kocaman sevgiler. Ayrica serda lar cookk cookk güzel.

melis , sanirim , erkek arkadasini , serda isimli güzel bi kiza asık oldugu icin kaybetmis. İsmimizi igrenc bulmasinin sebebi kesinlikle bu :)).

Serda

Ben de ismimden memnunum. Ayrıcalıklı olmak çok güzel. Yoluna baş koyan kişi anlamı da vardır bu ismin.

Serda Maltepe

Melis balgil hanım kendi isminiz çokmu güzel bi daha kötü yorum yapmayyın beyenmiosanızda içinizde kalsın uyaralım sizi.

Berçem Aslan

Evet anlaşılması biraz zor bir isim. Ancak çok yaygın olmaması ve anlamı çok güzel. Ben ismimi çok seviyorum. Bir dilde iyi fal bakan güzel kız,önde giden yol gösteren, sevgi ver anlamları var.

Serda

Benim ismim serda ben ismimin anlasılmasından çok zorluk çekiyorum ama ismimi seviyorum.. sonuçta bi ayrıcalık :)) bnce melis iğrenç isimm kızm sen kimin ismine iğrenç dionn ....

Serda Gürsoy

İğrenç bir isim

Melis Balgil

Acaba cesika nin anlami nedir

Cesika Aksoy