Nafiye isminin anlamı

""nafi ""allahın 99 isminden biridir ve anlamı:"faydalı işleri yaratan"dır. bayan ismi olarak kullanmak istediğimizde nafiye olur.öyleyse,anlam değişmemeli...

hatice doğanay

Bende ismimi çok seviyorum. Anlamını da oldum olası faydalı diye bilirdim nereden çıktı şimdi bu yok eden :s.

Nafiye Yazkan

Nafiye’nin anlamını esmaül hüsna da en-nafi’nin dişili olarak biliyorum. Hayır ve menfaat verici şeyleri yaratan allah’ın 99 isimlerinden bir tanesi.

Nafiye Aktaş

Adımın bu anlamını bilmiyordum bu isim arapça ve anlamı yararlı faydalı çare deva demek yani eğer anlamını yazacaksanız en geniş kapsamlı haliyle yazmanız daha doğru olur kimseyi yanlış veya eksik bilgilendirmeyin.

Nafiye Özer

Ben adımdan çok memnunum adımı en çok farklı olduğu için seviyorum ama anlamı da tam benlik ama adımın nafia ya da nafiya olmasını daha çok isterdim ha bu arada 11 yıldır okuyorum hala kendi okulumda adşımı bulamadı bu benim çok hoşuma gidiyor değil okulda girdiğim hiçbir ortamda adaşımı bulamadım tabii nafiye şaşmaz ve nafiye akdoğan hariç.

Nafiye Özyaşar

Adımını herkes ilk duyar duymaz anlamını soruyrlardı bnde öğrenince herkese sylemeye başladım ve ismimden çok memnunum. Anlamına gelincede tam benlik yani ve herkesede öneririm.

Nafiye Şaşmaz

Benim adım nafiye ismimden çok memnunum ama adımın anlamını faydalı diye biliyordum

Nafiye Akdoğan