Minel isminin anlamı

Minel isminin anlamı

Cennetteki inci tanesi

  • Nitelik
  • Çocuksu
  • Dini
  • İslami
  • Romantik
  • Minel ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmiyor.
  • Tevfik erol

Benzer İsimler

İlk Üç Harfine Göre

Son Üç Harfine Göre

İlk ve Son Harfine Göre

Türkiye'de Minel ismini taşıyan yaklaşık 2.335 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Minel ismi en çok kullanılan 2238. isim olup, yaklaşık olarak her 29.448 kişiden biri Minel adını taşımaktadır.

Minel isminin sitemizde görüntülenme sayısı 181.679.

Minel ismi için yaptığımız ankete katılan 545 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,89.

Ziyaretçilerimizden 1.752 kişi Minel ismini öneriyor, 371 kişi ise önermiyor.

Ziyaretçilerimiz bu isim için 136 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Minel ismine ait nitelikler

Bu ismi nasıl nitelendirirdiniz? Geleneksel, dini, çekici veya modern yapmanız gereken uygun gördüğünüz en fazla 5 özelliği aşağıdaki kutu üzerinde işaretlemek ve onayla düğmesine tıklamak. Ziyaretçilerimizin daha önceki tercihlerini yanlarında bulunan çarpı (x) simgesine tıklayarak kaldırabilir ve yerlerine yenilerini belirtebilirsiniz.

Minel ismi ile ilgili ziyaretçi yorumları Yorum Yap

ANLAMI YANLIŞ. MİNEL ARAPÇADA -DEN -DAN EKİDİR VE KURANDA GEÇİYOR. BAĞLAÇ OLARAK

HİLAL AKBULUT

Minel ismi çok güzel bir isim dir

egemenguney

minel isminin anlami cok guzel

EGEMENGUNEY

Bir ismin sadece arapçada mi anlami olmasi gerekiyo türkçe kökenli olamazmi?bazi isimler arapça bazi isimler farsça bazi isimler turkce vs.kokenli olabilir illa arapca mi olacak yani

fatma aydin

Minel ismi Kur-an'da geçmiyor ise hangi kaynak cennetteki inci tanesi olduğunu bildiriyor? Saçma sapan isimler koymayın çocuğunuza minel arapça kökenli den -dan eki gibi birşeydir ''minel cinneti ven nas'' gibi cinler-den manasında ... ve gördüğünüz gibi kuranda da geçiyor :))

e.ozdemir

Minel ürdün’de de çok kullanılan,ve orada menel olarak telaffuz edilen, yanılmıyorsam farsça "sonsuzluğa giden yol", ya da "erişilmesi güç" anlamlarına gelmektedir. Sanıldığının aksine arapçadaki anlamı, min’el olan,"den,-dan"ekiyle karıştırılmamalıdır. Tek bir kaynaktan öğrenip, insanları bu ismin saçma olduğuna dair yanlış bilgilendirmeyelim. Saygılar.

Meral Peri

Valla bnm adım minel bn çok beğeniyorum yenii anne olacaklar ayşe aylin filan koymayın minel en güzeli. **hemmde kuranda geçen bir isim ne kadar güzell. Bana söylerseniz minel koyun derim hadi by
.

Minel Çelik

Minel’in anlamı de da vede den dan ekine karşılık geliyor türkçede. Farkındaysanız nas süresinde "minel cenneti vennas" die geçerken bunun türkçe anlamında cennete die cevrilmiştir. 23 senedir bu isimdeym ve ilk defa böle bşi duyuorum, bu kesinlikle ada bi anlam yüklemek için uydurulmus bişidir, neye ve kime göre belirtildiyse artık.

Minel Uynk

Bu ismi diyanete sordum ve anlamı bu değil anlamı türkçedeki bildiğimiz -den -dan ekine karşılık geliyor. Öyle olsaydı hiç inci tanesi cin mi olurdu!!akıl mantık lütfen!!inci tanesi cinlerden koru’yun bizi mi şimdi manası olacaknas suresinin manası!!mantığa davet ediyorum sizi;).

Nihal

Bnm ismim de minel ismimi babam koymuş. İsmimi çok seviyorum herkese çok ilginç ve hoş geliyor. Bazıları beni yabancı falan zannediyorlar çok komik oluyor. İsmimi çok ama çok beğeniyorumm:).

Minel

Tüm Yorumlar

Ziyaretçilerimizin bu isim hakkında belirttiği düşüncelerin geri kalanını görmek için lütfen linke tıklayın.

Minel ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Minel ismini taşıyan önemli şahsiyetler hakkında bilgiye ulaşamadık. Yardımcı olmak isterseniz, Ünlü Ekle sekmesinden bize yardımcı olabilirsiniz.

Minel isminin analizi

Minel isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

M harfi :
Ticarete yatkınlık
İ harfi :
Kırılganlığı
N harfi :
Sağduyu
E harfi :
Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
L harfi :
Sanatsal yeteneğe sahip olma

Minel isminin numerolojisi

Minel isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

M =
16
İ =
12
N =
17
E =
6
L =
15
Toplam =
66

Minel isminin farklı yazılış biçimleri

Minel isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Minel isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.