Esil isminin anlamı

benim adımda esil su ve ismimi çok seviyorum :]

esil su

Kürtçe de Asil demek Esîl demektir

Metin Şahin

3.5 yasinda kizin var ismini esil koymakta çok iyi etmisim tam isminin anlamini tasiyor tavsiye ederim

havva

Esil anlamlarıyla çok güzel bir isim.şuan 21 aylık Esil adında bir kızım var ve ben ona iyi ki Esil koymuşum..

ESRA

ESİL kelimesini osmanlıca-türkçe sözlüktede arastırdım araştırdığımda okadar mutlu oldumki heryerde aynı anlamda ismimin bu kadar anlamlı olduğu için çok mutluyum çok güzel bi isim.
4.maddede yazan
Kavi-Sağlam,metin,zorlu,kuvvetli,güçlü varlıklı zengin salih emin mutemet (Kendine güvenen itimad edilen kimse ,kendinden emin olunan,zıyadesiyle doğru ve müstakim olan.
Muhkem-Sağlam ,metin,sıkı sıkıya,kuvvetli,tahkim edilmiş,sağlamlaştırılmış.Tefsir edilenlerden daha kuvvetli olan söz,ihtimalli olmayan söz,demekmiş.

esil ...

esil her ne kadar esin le karıştırılsa da şuan 15 aylık olan kızımın ismi çok beğenerek kullanıyoruz.hemde anlamının güzel olmasınında da çok memnunum.

esra san

12 yaşındayım esil çok güzel bir isim ama ben kullanmazdım çünkü herkes bu ismi karıştırıyor ve yanlış yazıyor buda bazen küçük sorunlar çıkartıyo ama hepsi bi yana bu isim denizlide sadece bende

esil çapan

Mayıs ayında doğacak kız çocuğumuz için isim ararken ben ve eşimin adlarının ilk hecelerini birleştirip bulmuştum esil adını ve devamında netten yaptığım araştırmalarda anlamlarını da öğrendim. Her ne kadar telaffuzda esin ile karıştırılacak bir ad olsa da hem bize ait oluşu hem de güzel anlamları nedeni ile çok memnunuz 30 günlük kızımızın adını esil su koymaktan.

Esma Pekçevik

İsmimi cok begeniyorum ve fitrata aksediyor manasi bence, babam koymus ismimi 25 sene once suana kadar kimsede duymamistim ama simdiden sonra yayginlascak sanirim.

Esil Bilge

Esil benim kızımın adıdır. Arapça kökenli bir isim. anlamı yumuşak yanak, pamuk yanak demektir.

Selver Kabave