Elfin isminin anlamı

Benim adım da elfin bence harika bir isism çok güzel bir haber sunucusunun adıymış bence hem farklı hem de çok güzel bir isim tavsiye ederim ve ismimle gurur duyuyorum.Ele avuça sığmayan yaramaz ve cin,peri ve cemnetin gül bahçelerine açılan kapı anlamına geliyor. Ve ismin farklı ve kendimde çok farklı biriyim mesela cindy cranford a benzeyen nerdeyse tıpkısı aynı yerde nerdeyse harika duruyor herkes çok güzelsin ben çok yakışmış diyor. Ben tavsiye ederim bence bir farklılık yaratın

Elfin d

ben elfin adını şöyle biliyorum Allah seni tüm kötülüklerden korusun.

elfin ayas

benim adım elfin.daha 9 yaşındayım.elfinin anlamı gül bahçesinin ilk kapısı.bence elfin kötü isim daha güzel isimler var demeyin! kimse elfin adını düşünemiyor.hep ayşe elif Fatma gül melek nur gibi bir kere başka isim iyi olur ben ilayda ismini de çok severim bence öyle demeyin :))

Elfin Saygılı

Arkadaşlar bu isim ingilizce falan değil. Bende kızımın adını elfin koydum. Bu sözcük kuran-ı kerimde kelime olarak bin terim olarak bin aya bedel olarak geçiyor. Bence hem cok güzel anlamı olan hemde kuranda geçen bir isim olduğu için harika.

Didem Yılmaz

Ya bende kızımın ismini elfin koymayı düşünüyorum ama kimin dedigi dogru anlayamadım çok kararsız kaldım arkadaşlar.

Sevgi Özdemir Yılmaz

Elfin kuran’da geçiyor, fakat ’bin’ anlamina geliyor. Yani koyulmasi pekte mantikli degil bence.
.

Esra

Benim kızımın adıda elfin. İsim olarak bin aya bedel diye tabir edilebiliyor.

Özcan Zıvalı

Araştırdım çünkü kızımın adı. Salavat - 1 elfu elfin salatin ve elfu elfin salamin aleyke ye resulullah ( milyonlarca salat ve selam sana olsun ey allah’ın resulü).

Ersoy Yokuş

Bence çok güzel bir isim çünkü benimde kızımın küçük meleğimin adı.

Arife Tekin

Bu isim anlam olarak aynı zamanda ’’ perilere ait olan’’ demektir. Arapçada elfin ismine rastlamadım ancak elf kelime olarak bin demektir.

Sinan Demirtaş

Ben ce elfin türkçe de de anlam taşıyan bir kelime yani seşdeş bir kelime de sayılabilir. Elif bir anlamında ise buna bin defa eşit olan elfin (bin elif) (elif + bin=elfin) kelimesi anlamlarını taşır. Ayrıca arapçada da defa anlamıyla bu düşünce desteklenmektedir. Yani bin defa elif anlamı destek kazanmaktadır. Teşekkürler.

Kadir

Bence uygun bir isim değil isim koyarken kuranda geçen bir isim koyma konusunda ısrar edenler oluyor bu güzel birşey fakat seçerken dikkat etmek gerekiyor bence daha güzel isimler var.

Duygu Asena