Sare isminin anlamı

Kızımızın adını ne koysak diye çok düşündük,

Babası olarak manevi değeri olan bir isim koymayı arzu ederek, SÂRE isminde karar kıldık.

*Hz.İbrahimin A.S nin Eşinin Adı olduğu için koymak istedik, ki HZ.İbrahim Kâbe`yi Yapan Peygamberdir.İslam İçin Çok Önemlidir,Sâre ve Hacer Eşleri Annemizdir. Bilmeyen öğrensin.

Eşim de EYLÜL SÂRE Olsun dedi, Çift isim sünnet olduğu için, hemde kulağa daha da hoş geldiği için.

Kızımızın Adını EYLÜL SÂRE koyduk,
Sünnet Olduğu İçin,Çift isim tavsiye ediyoruz.

Hasan ve Ezgi

peygamber eşi ve peygamber annesi çok mübarek ve çok güzel bir kadınmış

sevgi dinçsever

Mahallemizde İkamet eden Sara KOHEN isimli bir aile ikamet ediyordu taşındıSara hanımın Babası Avram Anne adı Luna Kızı Liza KOHEN kızın Babası Salamon Anneadı SARA bu aile çok iyi bir kişilerdi kendilerine sonsuz sevgilerimi sunarım.

ismail altıntoprak

ismin orjinali sara dır arapca yazılışı ancak türkçeye cevrilirken sare olarak geciyor araştır diyen arkadaşlara dahada iyi araştırmalarını tavsiye ederim. ayrıca o ibrahim
S.a peygamberimizin ilk hanımı diyor ve ishak peygamberin annesi dolayısıyla yahudilerin atası demek istiyor ancak yazarken unuttuğu bir sey var peygamberimize nasıl inanıyorsak ishak peygamberimize de öyle inanıyor ve onun anası bizim anamız babası peygamberimiz dir yahudiler kötü millet diye peygamberimiz ve annesi de kötü olmuyor harhalde. iyi günler

bahtiyar

Hz. İbrahimin eşi Sare annemiz

Adem Yıldırım

Sare cok güzel bir isim. Kizima Sare ismini koyduk, cokda severek koyduk. Cokda duyulduk bir isim degil. Herkeze tavsiye ederim.

Hz. Sare ile Hz. Hacer müminlerin annesi. Hz. Hacer bizim icin ne ifade ediyorsa Hz Sare de aynisi.
Sara ve Sare aynisidir, hocalarimizda böyle...

Sevgi

Prenses adlı arkadasımız yanlıs biliyor. Adımın aslı ’sare’ dir. Lutfen iyi araştırın
.

Sare

Sare=sara,a-lar şapkalı.
ancak sare pek kutsal da sayılmaz. Çocuğu olmayınca hz. İbrahim yıllar sonra ki 90 yaşında olduğu rivayet edlir,hz. Hacer’i cariye olarak alır ve ilk çocuğu ondan olur. Bu hz. İsmaildir. Ancak sare çocuğu olmadığıiçin hz. Haceri kıskanır ve hz. İbrahim onu çölün ortasına terketmek zorunda kalır. İsmi vermeden önce düşünün. Ve sare den de çocuğu olur o çocuk ise yahudilerin ilk atası ishaktır.

Ömer Şahin

Nasıl fadime isminin aslı fatma ise sare’nin aslı sârâ’dir. Kasmayınız :).

Fadime

Peygamber ıbrahim karısının ismi: sârâ
arapça yazılışı: سارة : sârâ.

Meliha

Merhabalar bende bu isme bir yorum yapmak istedim yeğenime isim bakıyordum vede yorumları okumak istedim burada prenses rumuzlu arkadaşımıza birşey demek istiyorum hz. İbrahim’in eşinin ismi sara değil sare’dir eklemek istedim herkese iyi akşamlar.

Esra Yaşar

Bence sare ismi çok güzel herkese tavsiye ederim.

Sare Cevşen Yılmaz

Arkadaşlar benim adım "sare" sara değil sara bir hastalıktır. O sara değil sare dir incilde değil kur-an da yazan bizim için önemlidir. Bu isim kuarn da sare diye geçer dikkatinizi çekerim ki büyüklerimizden daha iyi bilemezsiniz onlarda sare diyor sare güzel bir isim hem de çok kıskananlar çaattllaassınn
.

Sare

Hz. İbrahim’in 1. Eşinin ismi sara’dır. Araştırıp ta yazınız lütfen. Bakınız: sara.

Prenses

Hayır sara değil sare. Ayriyetten kötü bi aktrm fln değil. Adım sare 17 yaşındayım ismimden çook memnunum çewrem herkes we ben ismimi çok beğenio t. Ederim dedeciğim ismimi koyduğun için:).

Sare

Sare hz. İbrahimin ikinci eşinin ismii 90 yaşında doğum yapmış kutsak kadın anlamınada geliyoo.

Sare

Benim ismim çok ama çok nadir bir isimdir. Çocuğum olduğunda ona bu ismi verecem bu ismi koyan herkes bence çok şanslı.

Sare Adıgüzel

Bu arada sema demirel’in ingilizce incil’den verdigi ornekler incillerde dilden dile degisir.

Prenses

Kuranda hz ıbrahim’in haniminin ismi (sara) gecmez. ısmin asli ibranice, arapca da da oyle yazilir. Turkcemizde de aynen kullanilir. Mustafa nasil mustafe degilse, sara sare degil;)

bkz: sara.

Prenses

Sara ismi bizim bildiğimiz sare isminin incilde geçen halidir. Tıpkı yakup’un incilde jacob ibrahim’in abraham olarak zikredilmesi gibi. İncilde öyle geçmesi,o ismin orjinalinin o olduğu anlamına gelmez. Kaldı ki biz incil değil kur’an ehliyiz. O zaman adem’e adam ,havva’ya da eve diyelim olsun bitsin.

sare gerçekten çok güzel bir isim ve allah ilerde bana bir kız evlat nasip ederse ona sare adını koymak istiyorum.

Sema Demirel

Hz ıbrahim’in esinin ismi sare degil sara’dir. Bkz: sara.

Prenses

Bende kardesimin adını hayru sare koyacagım.

Hayru Nisa

Selamlar benımde adım sare 17 yaşındayım. İsmimi çok sevıyorum nadir bulunan bir isim. Hz ibrahimin eşinin adı evet doğru. Akkoyunlu hükümdarı uzun hasanın annesının adı olduğunu bilmiyordum şimdi daha da mutlu oldum. İsmimi ilk duyduklarında biraz şaşırıyorlar alışılmış bir isim olmadığından. Ama sonra ne kadar güzel bir isim diyorlar. Aileme bu ismi bana koydukları için gercekten tesekkür ediyorum. Saygılar.

Sare Nur Çoban

1 yasında kızımın ismini sare koydum. Hem hz. İbrahim peygamberin eşinin adı hem de akkoyunlu hükümdarı uzun hasanın annesin adıdır. İsim kopyarken anlamından ziyade belli bir şahsı temsil etmesi bence daha önemli. Saygılar eminim kızımda ileride isminden memnun kalacaktır.

Emine Bilge Ünsal

Slm ben ismimi çok beğeniyorum ayrıca sare ibranicede prenses manasına geliyor sitenize bunuda eklerseniz sevinirim.

Sare