Hümeyra isminin anlamı

Ismim hümeyra. Yurt dışında yaşadığım için ismimi telaffuz edemiyorlar. Yurt dışındaki arkadaslara önermem. Yalniz hümeyra Arapça kökenli degil. Farsçadir. Ayrica kuranda da gecmiyor. Hz. Muhammed eşini humeyra yüzlüm diye severmis diye rivayetler var sadece. Çoğu kaynakta beyazlik parlaklik beyaz yüzlü kadin diye geçiyor. Kimi kaynakta ise kizillik pembelik diye.. Ben ismimi cok seviyorum:) tavsiye ederim.

humeyra

Hümeyra benim kuzenim bugün 12de gitti 10 gün kaldı bizde çok alışmıştım o kaar üzüldüm kü daha 3 yaşında bitanem benim çok güzzel rol yapıyo oynuyorz bende 11 yaşındayım onu çok seviyorum yarın gelcem diyo ama gelemicek herkes mutlu şeyler yazmış ben üzüntümle onu hatırladıkca üzülüyorum çok kayıp prensesin rolunu yapıyo çok tatlı sonra annem oluyo araba çarpıyo alıyorum kucağıma bitenemi herkes çok seviyo ayrılırken ağlıyo berra diye diğer kuzenm var o daha 1 yaşında oda çok tstlı hümüşle ablam benziyo oynuyo hoş bende berrayla berra bana çok benziyo hmyrada ablama çok üzülüyom tral oyun diyo kral oyuna da canım ooh sizide sıktım ii günler dua edin grei gelsin üzülmeyelim inşallah
.

Betül Oğuz

Ben humeyra kuzenimi cok seviyorumm.

Seyda Ozturk

Hümeyra,arapça kökeli olup,kırmızı anlamındaki’ahmerun’un türevidir,anlamı beyazlık değil kırmızılık,kızıllıktır.

Hümeyra Temel

Benim kızımın adı hümeyra. Daha 14 aylık. Herkes hümeyra isminin kötü karakterli insanlarda olduğunu söylüyor. Bence bu çok yanlış bir düşünce. Ben yumoşumu çok seviyorum,ismini de çok seviyorum
.

Elif Üçüncüoğlu

Benim adımda hümeyra ama genellikle bana hümmık yada hümoş yada hammaş diyorlardı ee söyledikten sonrada ben çook ama çok üzülürdüm ama şimdi büyüdükçe anlamaya başlıyor ve çalışıyorum ama hiç arkadaş çevremde yada başkalarının isimlerini hiç hümeyra olduğunu görmedim ama flimci hümeyra hanımdan birde kendimden gördüm hümeyra ismini ama şimdide yorum yazan arkadaşlarımın baya sayıdası hümeyra ismini kullanıyor çook sevinçliyim inanın.

Hümeyra Bayhan

Bence çok güzel bir site fakat çok geç görünüyor ve hiç bir şeye bakamıyorsun ama bu sityei yinede beğeniyorum.

Hümeyra Bayhan

Hümeyra peygamber efendimiz (s. A. S) karısının lakabıymış.

Hümeyra

Ben bu ismi yeğenime taktım ve şuan 8 yaşında iyki bu ismi koymuşum bence çok güzel bi isim.

Esra Nedir

Beyaz tenli, al yanaklı ve güzel anlamına geliyormuş. Al yanaklıyı da yeni öğrendim. Ayrıca peygamberimiz hz. Aişe’ye böyle hitabedermiş.

Sh

Eşimin adı hümeyra. Anlamı güzellik, ışıltı, beyazlık, saflıktır. Bu isme sahip olan insanların adları gibi güzel ve emsalsiz insanlar olduklarına inanıyorum ve tüm ebeveynlere öneriyorum.

Hakan B

Benm de adım hümeyra hümeyra ayrıca sevgili aşkım demekmiş bende çook öneriyorum.

Hümeyra S

Humeyranur ismimın anlamı hz. Ayşe valıdemiz gülümsediğinde yanağında güle benzeyen bir işaret belirirmiş o yüden humeyra ismi yanğında güller açan kadın anlamına geliyor.

Humeyra Nur Şensoy

Benim de ismim hümeyra ve çok güzel bi isim hem çok yok hemde anlamı hoş peygamberimiz hanımı ayşeye
taktığı güzel bi isimdir öneriyorum.

Hümeyra

Adım hümeyra ve ben ismimden gayet memnunum tüm ebeveynlere tavsiye ederim hem az kullanılıyor hem anlamlı bi isim. Tabi bazen söyleyemeyenler oluoyor onlarda işin kolayına kaçıp ya hümüş ya hümoş die geçiştiriorlar,güzel güzel.

Hümeyra Er

Kızımın adını hümeyra verdim. İnşallah adının anlamı gibi güzel bir insan olarak yetiştiririm...

Azime Soylu