Buğçe isminin anlamı

Benim adımda Buğçe ve ismimin değişik ve güzel olduğu söyleniyor adımı çok seviyorum iyiki babam bu ismi koymuş ♡♥

Buğçe

benim ismimde bugce fakat aynı zamanda ismimizin bir anlamı daha var ''ilk sevgi'' bunuda sizlerle paylaşmak istedim.

bugce catak

Bu isim çok hoşuma gitti yenı doğacak olan kızıma koyacam bu beşinci çocuğum olacak allah herkese çok çocuk nasıp etsın haydi türkıye çok çocuğa devam.

Hüseyin Yiğit

Benim adım buğçe insanlar bu isimi fazla bilmediği için hep ismimin anlamını soruyorlar ve herkezden farklı bir ismimin olması benim hoşuma gidiyo her anne ve babaya öneririm bu ismi.

Buğçe Eker

Bence hıç güzel isim değil. Daha başka isimler olabilirdi.

Çağla Özacar

Bu isimden çok etkilendim allah nasip ederse kızıma bu ismi vereceğiz.

Esra Ünlüfıstıkçı

Teşekkür ederim serkan ismimle yşorum yaptığın için ama ben seni kandırdım seni sevmiyorum ben erol ü seviyorum sen tanımazsın.

Buğçe

Buğçe ismi çook güsel çünkü benim biricik sevgilimin ismi.

Serkan Gümüşbaş

Ay ne güzel benim ismimde buğçe babam koymuş.

Buğçe Çelik

Slm benim adım bugce ama ben adımdan memnun delim çünkü herkes adımı karıştırıyo bugce diyeceklerine tugce diyorlar abimin adıda bugra annemle bbam isismlerimizi yakın olmaıs için koymuşlar adlarımızı ama ben bugranın anlamınıda merak ediyorum
lütfen bugranın anlamınıd a ayzarmısınız.

Bugce Boran

Bende bugceyi cok seviom askım bugce.

Mehmet Jank

Ben buğ-çe destanıyla ilgili bilgi almak istiyorumm.

Buğçe

Ben adımın bu anlamda olduğuna cok sevindim önceden çiğ damlası zannediyordum ama cennete düşen ilk kar tanesi daha anlamlı iiki annm ve babam koymus tavsiye edrim cok farklı bildik değil.

Bugce Karadag

Tuğçeye alıştığımız için bir tuhaf geldi anlamını bulamadığımız bütün isimlere cennete düşen ilk kar tanesi yere düşen ilk yağmur cennet kapısı diyoruz cennete düşen yağmur damlaları kaç tane daha kaç tane kapı ismi olucak merak ediyorum doğrusu :)).

Betül

Başlarda hiç sevmiyordum ismimi cünkü kimse anlamıyordu,ama sonraları anlamını ögrenince cok sevdim.

Buğçe

Bende ismimim anlamı olmadığını sanıyordum ama gerçekten varmış ve anlamıda gerçekten güzelmiş.

Buğçe Karaali

ismimi çok seviyorum ama anlamını göktürklerden gelen bir isim olarak biliyordum ama bu anlam çok hoşuma gitti bütün anne baba adaylarına öneriyorum.

Buğçe Ceren Bolgar

Adım buğçe ama aslında tuğçe olacakmış yanlış yazılmış kimliğe:) buğçenin bir anlamı olmadığını sanıyoduk ama onun da anlamı varmış:).

Buğçe Gönen

Ben çok beğendim adımın anlamını daha önce yeryüzünde oluşan ilk çiğ tanesi olarak biliyordum ama bunlarda güzelmiş anne babalara tavsiye ederi yani kızlarının ismini buğçe koysunlar.

Buğçe Kılıçyaldır

Benim 7 aylık bir kızım var ve adı buğçe (canımm) bu ismi eşim koydu kulağa çok hoş geliyor pek bilinen bir isim değil ama insanlar çok beğeniyor fakat biz ismin anlamını buğulu güzel kokulu olarak biliyorduk burda farklı anlamları olduğunuda öğrendik her ne olursa olsun buğçe güzel bir isim tüm buğçeler çok yaşasın kızım seni çok seviyorum.

Yiğit Bulut

Adım özlem adım özlem adım özlem.

Özlem

Bnm adım tuğçe ama lakabım ’buğçe’ derler bi olaydan dolayı ama iki isim de güsel tuğçe ismine de haksızlık etmein yane cennetteki tuğba ağacının çiçeği demek tuğçe. Buğçe ninde güsel anlamı varmış fakat kuranda geçiyomu bilmm bazıları kuranda gecen aradığı için. İki ismde güsel tuğçe modern buğçe de rock ismi gibi tam bana uygun :d ama buğçe nin tam olarak bi anlamını duymadım çoğu uyduruk.

Tuğçe Demir

Türk dil kurumu kişi adları sözlüğünde buğçe isminin kaydı yok. Yani isteyen istediği anlamda kullanabilir şimdilik.

Tolga Zafer Çıkrıkçı

Yyyoo güzel abma kalındır.

Buğçe Serdaroğlu

Ben bugce esra gibi veya başkaları gibi innan mak geçek kimse karışamaz.

Buğçe Korkmaz