Tuğçe isminin anlamı

'Tuğçe' farsça bir isimdir. 'Kücük tuğ' demektir. -çe eki farscada kücügü, parçası anlamindadir. Ayça ay parçası, gökçe gök parçası demektir. 'Tuğçe' ismi Kuranda da gecmemektedir.

Tuğçe Gürcan

benim ismimin anlamı yanlış dogrusu kralın eşi vezirin kızı

tugçe özkatar

Nasil Tuğba agacinin dallari oluyor anlami kuranda gecmiyo farsça kökenli arapça değil ve buna nasl herkes inaniyo anlamıyorum ayet hadis göstersin surda geciyo desin birisi bende inanayim uyduruktan anlam yazionuz

tuğce

ismimi cok seviyorum en cokta yeni tanıştığım kişilere ismimi söylerken ismimi seçen babama ve tuğçe ismini taşıyanlara muck

tuğçe şeker

benim adım bence çok güzel aynı benim gibi onu da güzel olmayanlar düşünsün bence öyle değil miiiiiiiiii ?

tuğçe nursu yıldırım

Benm kızımın adını tuğçe koyduğumda kimse beğenmemişti ama ben çok beğeniyorum ve anlamını öğrenince çok mutlu oldum tam kızıma yakışçak isim.

Tuğçe Naz

Tuğçeler hayatımın tek anlamını benimsiyor,gerçekden bana bir meyve parıltısıyla ışınlanmış bir prenses!anlamı kadar bir gökyüzü kraliçesi olduğu farsça gülü sözcüklerinde yer alıyor. Tuğçe hayat kavramı burada tüm tuğçe ismi taşıyanlara sesleniyorum sizler bir ulunun alınyazısınız. (benim tek aşkım tuğçem).

Erdem Turan

Evet bencede tuğçe isminin anlamı çok güzel. Yani şahsen ben kendi ismimi çok seviyorum. Ama ben tuğçe ismini anlamını cennetteki bir çiçeğin adı diye biliyordum.

Tuğçe

Ben adımı çok seviyorum anlaöı hiç farketmez yani :)
adımla da kendimle de barışık biriyim tüm adaşlarıma sevgilerle.
.

Tuğç£ Zaloğlu

Tuğçe ismi harika bi isim herkes gibi bnde ismimi seviorum:)tuğçeleri seviorumm.

Tuğçe Akbulut

Bu güne kadar ismim anlamını bilmiyordum şimdi öğrendim çok güzel bir isim herkese tavsiye ederim.

Tuğçe Kursun

İsmimi çook seviorumm anlamını da kendmimi de ve bu ismi bana veren canım annemi de. Adaşlarıma selamlarmı yollurumm :d.

Tuğçe Dokdemir

İsmimi çokk seviyorumm ve güzel bi anlam ifade edn ismim olduğu içnde çook mutluym yengeme burada çook thanks bu ismi verdiği için tüm tuğçe ismini traşıyanlara selamlar çok çook öpt.

Tuğçe Özten

3 nisanda bı kızım olacak 4 yasındada alperen adında bı oglum var oğlum kızmızın ısmının tuğçe olmasını ıstıyor. Bende anlamına baktım guzel insallah bahtıda guzel olur.

Zuhal Akdeniz

Tuğçe isminin anlamları gerçekten çok güzel ismimi çok seviyorum cennetteki tuğba ağacının meyvesi-kraliçe tacı ve bilmiyorum ne kadar doğru ama ay prensesi olarak üçüncü bir anlamı olduğunu duydum. Gerçekten çok güzel.

Tuğçe

Tuğçe ismi çook harika bir isim ben ve bütün tuğçeler çook şanslı.

Tuğçe Muzaklar

Ben adımı cokk seviyorumm tugce adındakileri muckk.

Tugce Simge Eraslan

Benim adımda tuğçe adımın anlamınnı bilmezken adım hep gülçin olsun isterdim ama şimdi adımı çok seviyorumm.

Tuğçe Akgün

İsmimin anlamı çok güzel çook
.

Tuğçe Recimoğlu

Benim adım tuğçe ve ablamın adıda tuğba eğer ikiz çocuğunuz olursa tuğba ve tuğçe koyun çünkü çennettekituğba açının dalı ,tuğba ise çennettekituğba açı.

Tuğçe Özer

Benim kankimin adıda tuğçe ismini ve onu cookk seviyorum iyiki varsın kankim.

Serap Çakır

Merhaba ben de ısmımın anlamını buraya gırınce öğrendım gercekten cok güzelmis. ıyıkı benım adım tuğçe:)
.

Tuğçe Vural

Tuğce bu dunyanın en guzel ısmı tugcenın benım ıcın anlamı sonsuzluk mutluluk ask sevgı sadaket guven senı cok ama cok sevıyorum aaskım.

Erhan Öztaş

Benim adımda tuğçe. Aslında ben ismimi cennette ki bir ağağç zannediyordum. Ancak onun dallarıymış. Anlamını öğrenince daha da çok sevdim. Ayrıca tuğçelerin hepside çok güzeldir. Tıpkı benim gibi.

Tuğçe Özdemir

Benim adımda tuğçe adının anlamını blmiyordum ama öğrendim saolun.

Tuğçe Yıldız