Sümeyra isminin anlamı

İsmimle gurur duyuyorum.

Sümeyra Demirkıyık

Ben ismimden çok memnunum. Ve her bu mesajı gören kişilere tavsiyem çocuğunuz kız olursa sümeyra ismini koyun saygılarımla sümeyra doğan.

Sümeyra

Ben ismimi hiç sevmem ama burdaki yorumlarla biraz sevdim herkesin aklında tutması zor igrenç lakaplar takılan bi isim haline getirenlerden nefret ediyorm sümeyra ya sümerya demekten vazgeçinn artık lütfenn.

Sümeyra Erdemir

Ben ismimden gayet memnunum anlamı çok güzel herkese öneririm.

Sümeyra Sakla

Ben adımı seviyorum ama adımı bu gune kadar doğru söyleyen cok az kişi var buda canımı sıkıyo.

Sümeyra Kavak

Benim adım sumeyra çok saçma bir mesaj gördüm okızın adıda:sumeyra keskin çok saçma olmuş mesajın başkalarının adıyla dalga geçmekle olmaz sayın sumeyra keskin.

Sumeyra

Ben de ilk ismimi sevmiyordum okulda hep alay ediyorlardi sümeyra yerin (sümük) dioyrlardi
cok üzülüyordum ve hep annem gile cok kiziyordum bana bu adi koyduklari icin. 6 yil cekdim ben alay etmelerini. Allah haval ettim ben onari allah onlari bildiyi gibi ettsin ınsallah.
ama simdi ben de ismimi cok seviyorum,benle alay eden insanlar allah dan cekecekler. Bu olay 4 yil önce olmusdu,okuldan cikdim kimse daha birsey söylemiyor,söyletmemde artik.
yasim 22.

Sümeyra Avci

İlk sümeyra ismini hiç sevmiyordum şimdi çok seviyorum neden mi öğretmenim bana sümoş dedi çok hoşuma gitti o günden beri ismimi sevmeye başladım çok güzel ismim var sizde sevin arkadaşlar
.

Sümeyra Yavuz

Bende ismimden memnunum fakat anneannem ismime hala alışamadı. Başkalarının yanında sümüre diye seslenmesi çok moral bozucu.

Sümeyra Dindar

Benim adımda sumeyra yaşım 10 benim adım su ile başlıyor. Sizinki gibi değil 4/a ya gidiyorum.

Sumeyra Deniz

Sümeyra sg çok sacma bişey demişsin sümeyranın öle bi anlamı yok tamammı önce örende gel okeyy.

Sümeyra Keskin

İsmimden memnunum fakat nedense bu isim cevrem tarafimdan cabuk öğrenilmiyor yillardır tanıdığım kişilerin ismimi hala süreyya sümerya sümelya. Gibi yanlış söylenmesi beni düşündürüyor.

Sümeyra Bilgin

Walla herkez ismini seviyor bi ben sevmıom ama sızın yorumlarınızıu okuyunca bnde swdm smeyra ismi acaba dıştan nası grnuo mrak adiom ayrıca bilge ve ulu kadın olduğuunu öğrenınce.

Sümeyra

Çok fazla bişi anlamadım ama neyse.

Sümeyra Şahin

Benim adımda sümeyra çok memnunum adımdan adımı nüfus memurluğundaki kadın koymuş bu sene en çok bu ismi kouolar die babamda koymuş garip bi olay ama. İsmimi çook sewiorum anlamınıda bilmiodum.

Sümeyra Karataş

Benim ablamın adı sümeyra bencede çok güzel bir isim benimki kadar olmasada bende hayrunnisa.

Hayrunnisa Tunç

Benim adım da sümeyra. Bence türkiye’deki en güzel kız isimlerinden biri. Annecim sağol. Seni çook seviyorum:).

Sümeyra Erden

Sümeyra bence cok güzel anlamıda teşekkürler::))
.

İremsu Doğan

Sümeyra ismi aslen sumeyra ibranice kökenli, bilge, ulu kadın anlamına da geliyor. Eski bir ibranice, türkçe sözlükte bulmuştum.

Sumeyra Sg

Benim adımda sümeyra adımı çok seviyorum babama çok teşekkür ederim onu çok sevyorum.

Sümeyra Özyapı

Fedâkarlığın, sadâkatin ve samimiyetin zirveye ulaştığı uhud harbinde, belki bir daha görünmeyecek olan şeref levhaları yaşanıyordu. Harbin gidişatına aldanarak efendimizin (s. A. V. ) emirleri dışına çıkan okçuların, mevzilerini terketmesiyle meydana gelen karışıklık sırasında birçok şehit verilirken, nebîler nebîsi’nin de başı yaralanmış, dişi kırılmış ve parçalanan zırhının halkaları vücuduna saplanmıştı.

efendimizin (s. A. V. ) etrafını saran sahabeler bu halkaları çıkartmak için uğraşırlarken, dişlerinin kırılıp tırnaklarının söküldüğünü farketmiyorlardı. Çünkü bu hizmet, yerlerin ve göklerin en şerefli varlığına yapılıyordu.

bir ara müşriklerin gayretiyle peygamberimizin vefat ettiğine dair bir şayia yayıldı. Ve bu haber, kızgın bir çöl fırtınası gibi bir anda ortalığı kasıp kavurarak medine’ye ulaştı. Herkes ne yapacağını bilemez vaziyette kıvranıp dururken, bir kadının uhud’a doğru dolu dizgin at sürdüğü görüldü. Bu kadın, babasını, kardeşlerini, eşi ve çocuklarını harbe gönderirken:

-efendimizin (s. A. V. ) zülüflerinin dağılmasına bile razı olmam. Ve o’na birşey olur da siz sağ dönerseniz, yüzünüze dahi bakmam, diyen sümeyra’dan başkası değildi.

sümeyra’nın uhud’a geldiğini gören sahabeler, çekinerek:

-çocukların işte burada şehid, dediler. O sanki duymadı bile; çılgınlar gibi efendimizi (s. A. V. ) arıyordu harp meydanında.

biraz sonra:

-baban burada yatıyor, dediler. O da burada şehid oldu.

sümeyra’nın gözü hiçbir şeyi görmüyor ve “resulûllah nerede?” diye bağırıp duruyordu. O güneş olmazsa, karanlık cihanı ne yapayım ben?

-burada, burada, diye müjde verdiler. Sadece yaralandı.

sümeyra, sevincinden kendini yerlere attı ve o’nun bastığı toprakları öperek efendimizin (s. A. V. ) yanına vardı. Mübarek cübbesine yüzünü gözünü sürerken:

-ya resûlullah, diye ağlıyordu. Gökler parçalanıp başıma dökülse de; babam ve evlâdlarım bir bir şehid olsa da gam yemem artık. Değil mi ki sen hayattasın?

(alıntıdır).

Levent

Benim ismimde sümeyra ve ismimdeen memnunum meyveyide severim:).

Sümeyra

Benim ismim de sümeyra, çok beğeniyorum. Annem ve babam a teşekkür ediyorum.

Sümeyra Kaya

Bnm adımda sümeyra 15 yaşındayım fakat hala ismimin anlamını bılmıorum :d.

Sümeyra