Serra isminin anlamı

Serra ismi Kuran da geciyor Ali İmran suresi 134. Ayet

Serra s

Benim kızımın adıda Serra iyiki koymuşum bu arada kızım sarı saçlı beyaz tenli bir prenses ve onu çok seviyorum

Nur aydın


Serrâ (السَّرَّاءُ) Arapça’da “bolluk, saadet, refah, genişlik” gibi manalara gelmektedir. Kur’an-ı Kerim’de iki ayette (Âl-i İmrân, 3/134 ve A’râf, 7/95) bu manalarda kullanılmıştır.

sinem değerli

benim adımda serra ismimi çok seviyorum

serra

Bence serra ismi çok güzel bir isim ve bn adımdan çok memnunum. Bazı insanlar adlarını değiştiriyorlar ben küçüklüğümden beri adımı çok sevdim.

Livan Serra

Bn de serra:) ya aslında isimimden baya varmışsşsşsş. Bn bu kdar bklemiyodum. Nyssee burdan tüm serralara ne mutlu serra olana diyorum:)bize sera diiyenleri de esefle kınıyorum:).

Serra Doğan

Serra ismi mitolojide bir melek anlamın da hemde kur’an-ı kerim’de geçiyor ismimi çok seviyorum kuzenimin adıda serra o çok uzaklarda öpüyorum onu canım benim.

Serra Akkaya

Serra ismi kur’an’da geçiyor al-i imran suresi 134. Ayette. Bolluk anlamında kullanılıyor. Adım kevser. İsmim bolluk bereket anlamında. Allah’a şükür ismimin anlamının yaşamımda etkili olduğunu hep hissetmişimdir. İnşallah kızım da serra isminin bereketi ve güzelliklerini hayatı boyunca yaşar. Ayrıca serra sürur kelimesiyle aynı kökten. Bu da neşe sevinç anlamında.

Kevser

Bence serra ismi çok güzel bir isim bence yeni doğanlara koyun teşşekürler.

Serra Demiröz

Benim adımın özeliğiniv bu sitede ögredim bnc herkez serra adına oy versin hem degisişk hem güzel bnc bu adı seçin kendimi tanıtıyım 10 yasındayım yesil gözlü kumral saçlı güzel bir prensesim.

Serra Nur

Mrb. Ben gene serra ve serra şekeroğlu’a çookk katılıyorum diğer adım nur olduğu iöçin söylemeyenlere veya zehra diyenlere nur dedirtiyorum ve adımı ender sanırdım amaa çookk fazla kişide varmışş adımı kendimi ve bana bu ismi koyan annemi ve kuzi çokk seviyorum(her ne kdr yanlış söylensede).

Serra Nur Akmeşe

Serra ismini yaşatmak çok büyük ayrıcalıktır.

Serra Uysal

Ben yıllardır ismimin anlamını "bolluk bereket refah içinde yaşamak" olarak, kökenini de farsça olarak bilirdim.

güzel ama problemli bir isim. 10 kişiden 9’u ilk duyduğunda isminizi doğru anlamaz 6’sı da asla doğru vurguyla syleyemez. Vurgu bir tarafa sürekli sera, zehra, semra, seda, sefa vs. Vs. Hele telefonda anlayanı tebrik edip hediye gönderiyorum.

Serra Şekeroğlu

Brnde ismimin bir çok anlamı olduğunu duyuyorum. Eskiden ben küçükken serra ismi pek ralanılmayan isimlerden di ama şu anda heryerde var.

Serra Atlı

Güya arapçaymış ama bu isim araplarda kullanılmıyor. Fonetik benzeri olan سارة : sârâ, ve anlam benzeri, yani kolaylık anlamına gelen yusra var. Bilginize.

Meliha

Bence adımın anlamı çok güzel ama bn o özellikleri taşımııyorum malesef ama yine de serra’nın hikmeti bol.

Serra Nur Akmeşe

İsmimin çok güzel bir anlamı varmış.

Serra Serdiyol

İlknur ismi çok güzel tabi benim ismim gibi!!11.

İlknur

Bizim de 1 aylık kızımız var. İsmi serra. Cok severek koyduk ama bizanlamını taclandırılmıs bas oarak biliyorduk. Diger anlamları da cok guzelmis.

Sinem Altunoglu

Serra ismi cok güzel tabii benim ismim :d.

Serra Akkaya

Bence serra ismi çok güzel gerçektende ablam bunu kuran okur ken duydu banada araştırmami söylemiştii öğretmenim hamile ve kızı olacak kurandan bi isim koymak istiyor bence serra ismi tam ona göre bi isimm harikaa anlamıda çok güzell ben öğretmenime serranil koymasını deyeceğim nilde çok anlamlıı bi isim.

Sümeyye

Kur’an’ın neresinde geçiyor bilgisi olan var mı.

Emine Korkmaz

Biçok kişi gibi bnm adım da serra :d adımın bi çok anlamı var ama genelde melek ve rahatlık anlamını duyuyorum ve adımı çok seviyorum:d.

Serra

Mrb. Benim de ismim serra. Arapça kökenli bir isim. Kuran’da geçtiği ve bolluk, bereket, mutluluk anlamlarına geldiği için hafız olan annem bana bu ismi koymuş. İsmimi çok seviyorum.

Serra Öztürk

Merhaba benimde kızımın adı serra 11 yaşında bu ismi çok beğenerek koyduk diğer kızımızın adı ise nilda.

Mürüvet Ünal