Güntülü isminin anlamı

BU İSİM NİHAL ATSIZ’IN RUH ADAM ESERİNDE GEÇEN BİR KIZ İSMİDİR. ÖZ BE ÖZTÜRKÇE’DİR.
İSMİLERE ARAPÇA YORUMLAR GETİRMEYİ ANLAYAMIYORUM.
"gün ışığını örten" ANAMINA GELMEKTEDİR.

MEHMET YANAR

Bu ismi arapça olarak değerlendirmek yanlışlığı geçtim büyük bir ayıptır ayrıca anlamı da bu değildir bu isim öz ve öz Türkçedir ve genellikle Türkçü kesimler tarafından tercih edilir lütfen kaldırınız site yönetimi bu arapça ibaresini.

Berfen derim

Güntülü türkçe bir isimdir arapça değil.

Erkan Fedar

Bu ismin anlamı güneşin batışında oluşan kızıllk. Ruh adam diye bir kitap var orda geçiyor.

Güntülü

Neden ismin kökeni arapça diye yazılmış? türkçe diye düzeltilmesi gerekir.

Dilek

Anlamı "gün ışığı" değil, "gün ışığını örten"dir. Gün-tülü. Gündüz düşü denmesinin sebebi de başkadır zaten. Arapça kökenli de değil, eski türkçe. Açuğma-kün ya da açığma-kün’den gelir hatta.

Güntülü-

Benm yakn arkadşmında adı güntülü ve isminn anlmı ’gündz rüyasdr’ ayrca arapça saçmlığda nerdn çıktı bu ism tartşmsz türkçedr.

Büşra

Benim adım güntülü benim ismim arapça değildir arı türkçedir lütfen köken kısmındaki arapça kelimesini kaldırıp kökeni türkçe yazarsanız çok memnun olurum teşekkürler.

Güntülü Tarkun

Arkadaşlar benim kuzenm ismi güntülü ama biz bu ismin anlamını güneş batarken etrafında oluşan kızıllık diye biliyoruz "gün ışığıyla bir ilgisi yok "

Def...

Bu ismin anlamı, gün ışığı değil, "gündüz rüyası" dır. Düzeltilmesini rica ediyorum. Ayrıca neye dayanarak Arapça oldu iddia ediliyor? Bu isim Türkçe’dir.

Kürşat Bütün